توهین مکرون به پناهجویان

رئیس جمهور فرانسه اذعان کرد که به‌دلیل نبود تعداد کافی مجریان قانون و نیروهای پلیس، مشکلات امنیتی عدیده‌ای در سراس فرانسه وجود دارد.

به گزارش مشرق، چند هفته بعد از دور جدید ناآرامی‌ها در فرانسه و اعتراضات آشوبناک به عملکرد خشن پلیس و نیروهای امنیتی این کشور، کاخ الیزه به وجود مشکلات امنیتی بسیار در این کشور اذعان کرد.

«امانوئل ماکرون»‌ رئیس جمهور فرانسه شامگاه دوشنبه در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت که به‌دلیل نبود تعداد کافی مجریان قانون و نیروهای پلیس، مشکلات امنیتی عدیده‌ای در سراس فرانسه وجود دارد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، ماکرون در این‌باره توضیح داد: «نیاز به امنیت و نظم در سراسر کشور وجود دارد. در سال‌های اخیر تعداد افسران پلیس را به میزان قابل توجهی کاهش داده‌ایم و امروز به دلیل عدم حضور کافی [ژاندارم‌ها] همه جا مشکلات امنیتی داریم».

ماکرون پیشتر گفته بود که تا سال ۲۰۲۷، تعداد ۲۳۸ تیپ ژاندارم دیگر برای تقویت امنیت و مبارزه با جرم و جنایت در فرانسه ایجاد خواهد شد. قرار است ۲۱۴۴ ژاندارم در مناطق دورافتاده برای مبارزه با جنایت مستقر شوند.

بر این اساس، وی خاطرنشان کرد که یکی از تعهدات کارزار انتخاباتی او سرمایه گذاری در پلیس داخلی بود که برای آن نیز از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲، تعداد ۱۰ هزار پست اضافی برای افسران پلیس و ژاندارم ایجاد شد.

از سوی دیگر «ژرارد دارونین» وزیر کشور فرانسه نیز گفته که تا سال ۲۰۲۷، تعداد ۸۵۰۰ شغل دیگر برای افسران پلیس و ژاندارم‌ها در این کشور ایجاد می‌شود تا مبارزه با جرم و جنایت تقویت شود.

به نوشته اسپوتنیک، برای تحقق این امر تعداد ماموران انتظامی در خیابان‌های شهر دو برابر خواهد شد.

پیش از این، وزیر دادگستری فرانسه اعلام کرد که حدود دو هزار نفر در ارتباط با اعتراضات اخیر به قتل نوجوان ۱۷ ساله فرانسوی به دست پلیس این کشور، در دادگاه محکوم شدند و ۱۸۰۰ نفرشان حکم حبس گرفتند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس