رئیس جمهور کارگروهی را مامور بررسی چگونگی واگذاری اختیارات به استانداران کرد

تسریع در رفع موانع مولدسازی دارایی‌های دولت در استان‌ها با هدف تقویت و سرعت بخشی به اجرای طرح‌های عمرانی از جمله تصمیمات نشست تعدادی از استانداران با رئیس‌جمهور بود.

به گزارش مشرق، در ادامه نشست‌های ماهانه رئیس جمهور با استانداران، شب گذشته جمعی از استانداران با رئیس جمهور دیدار کردند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در این دیدار مشکلات ساختاری در نظام اجرایی و تمرکز بیش از حد اختیارات در پایتخت را مانع بزرگ برای حل مسائل استان‌ها خواند و با بیان اینکه یکی از اولویت‌های دولت مردمی رفع همین موانع از پیش روی مدیران است، کارگروهی را مامور بررسی تمرکززدایی و چگونگی واگذاری برخی اختیارات لازم به استانداران کرد.

تسریع در رفع موانع مولدسازی دارایی‌های دولت در استان‌ها با هدف تقویت و سرعت بخشی به اجرای طرح‌های عمرانی، تشکیل کارگروهی برای حل مشکلات مردم در آبادان و خرمشهر با منطقه آزاد، عزل سریع برخی مدیران ناکارآمد در استان‌ها که باعث نارضایی مردم شده‌اند و تعیین تکلیف برخی منابع استانی که خارج از اختیار و یا نظارت استانداران هزینه می‌شود، از جمله تصمیمات این جلسه بود که رئیس جمهور دستورات لازم را در ارتباط با اجرا و پیگیری آنها صادر کرد.

موضوع تائید اختیارات استاندارن در جلسه شورای اداری ۱۱ تیرماه سال جاری به تصویب رسیده بود که بر اساس این مصوبه، اختیارات و وظایف استانداران ارتقا یافته و بخشی از انتصابات مدیران استان، حتما باید با اخذ نظر مثبت استاندار صورت گیرد و نظارت بر این اختیارات با وزارت کشور خواهد بود.

رئیس جمهور در آن جلسه با تاکید بر اهمیت واگذاری اختیارات به استانداران گفته بود: «این مسئله باید با این نگاه شود که اختیارات وزیر کشور کاسته نشود و باید ساز کاری باشد هر دو بخش با هم کار کنند.»

همچنین سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد درباره افزایش اختیارات استاندارن گفته بود: «صد درصد موافق افزایش اختیارات هستم و من ۳۵ تا از اختیارات وزیر اقتصاد را به مدیران استانی تفیذ کردم.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 4
  • غیر قابل انتشار: 1
  • IR ۱۶:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
    1 0
    اول خودت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس