نامه سازمان‌ بازرسی به تخلف عضو هیات رئیسه فدراسیون‌ فوتبال

سازمان بازرسی کل کشور با ارسال نامه‌ای خواستار رسیدگی رئیس و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال به تخلف یکی از اعضای هیات رئیسه این فدراسیون شده است. گفته می شود این تخلف ۵ میلیارد تومانی است.

به گزارش مشرق، سازمان بازرسی کل کشور با بررسی ادواری پرونده‌های موجود در فدراسیون‌های ورزشی و احکام قضایی مربوط به اعضای مکلف و غیر مکلف این مجموعه‌ها نسبت به تعیین تکلیف وضعیت آنها تصمیم گیری می‌کند.

سازمان بازرسی نامه‌ای را به مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص تخلف یکی از اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال ارسال کرده که این نامه که چهارشنبه گذشته در اختیار دفتر ریاست فدراسیون فوتبال قرار گرفته است. در این نامه نسبت به تخلف عضو هیأت رئیسه اشاره شده و سازمان بازرسی با توجه به حکم قطعی قضایی خواستار اقدام طبق قانون رئیس فدراسیون در این خصوص شده است.

رونوشت این نامه که به کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال نیز ارسال شده نشان از تخلف حدود پنج میلیارد تومانی یک عضو هیات رئیسه فدراسیون دارد که باید مبلغ مذکور را باز گرداند.

تخلف مالی عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در حالی از سوی سازمان بازرسی به فدراسیون فوتبال گوشزد شده که باید نسبت به ادامه فعالیت او در این پست طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال مبنی بر عدم سو پیشینه نیز تصمیم‌گیری شود.

طبق اساسنامه شرایط لازم برای نامزدی هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال، عدم هرگونه سوءپیشینه کیفری و محرومیت اجتماعی بر اساس حکم قضایی و تأیید مراجع ذی‌صلاح و همچنین داشتن تابعیت ایرانی و سکونت در ایران است.

حال باید دید مهدی تاج که سعی کرد در دوره جدید مدیریتی خود در این نهاد حقوقی کمترین حاشیه را رقم بزند چه تدبیری برای حل این مشکل به کار خواهد گرفت.

مطلع شدیم نامه سازمان بازرسی پس از احراز تخلف عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال از سوی مراجع قضایی نسبت به محکومیت مالی در اختیار فدراسیون فوتبال قرار گرفت است.

رئیس فدراسیون فوتبال موظف به رسیدگی این نامه رسمی سازمان بازرسی است در غیر این صورت خودش باید پاسخگوی تخلف محرز عضو هیأت رئیسه فدراسیون باشد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 2
 • ایران IR ۱۰:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
  1 0
  یکی میخواد که به تخلفات خود رییس رسیدگی کنه حالا زیر دستاش پیشکش؟!!!!!
 • ایران IR ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
  0 0
  یک سازمان عریض وطویل میخواد که به تخلفات خود رییس رسیدگی کنه؟؟ حالا تخلف یک زیر دست ایشان پیشکش؟!!! لطفآ پیدا کنید پرتقال فروش را؟!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس