اسماعیلی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از ابلاغ تغییرات ساختاری این وزارت خانه طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش مشرق، محمد مهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حاشیه جلسه امروز هیات دولت، درباره تغییر ساختار این وزارتخانه گفت: تغییرات ساختاری وزارت فرهنگ و ارشاد طی روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.

وی اظهار داشت: از ابتدای شروع به کار مطالبه‌ رهبر معظم انقلاب برای انجام برخی تغییرات ساختاری و بازنگری در اقدامات رسانه‌ای را در دستور کار قرار دادیم و اکنون تغییرات ساختاری آماده شده که بخشی از آن در روزهای آینده ابلاغ می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اضافه کرد: همچنین تغییر ماموریت‌ها را برای مراکز داریم و آخرین رایزنی ها و گفت و گو با سازمان امور استخدامی صورت گرفته و روزهای آینده ابلاغ می شود.

اسماعیلی ادامه داد: البته برخی از این اقدامات از جمله تغییر نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیازمند به قانون است که باید در مجلس اتفاق بیفتد و درباره اسم در آنجا به تصویب برسد. دوستان در مجلس آمادگی این را دارند و در این زمینه با آنها گفت و گو کردم البته تغییر نام، مساله اول ما نیست مهم کارکرد و ساختاری است که باید اتفاق بیفتد.

اسماعیلی ادامه داد: برای اسم هم در حال گفت و گو هستیم. جمع بندی دولت و وزارتخانه براساس مجموع پیشنهادها است و تاکنون چیزی قطعی نشده است ما از اصحاب فرهنک و هنر و رسانه دعوت می کنیم اگر پیشنهاداتی دارند اعلام کنند چون ما در وزارت فرهنگ کارمان با نخبگان است و اعتقاد به رفت و برگشت های مشورتی داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد که ما هنوز چیزی را قطعی نکردیم و منتظر بیان پیشنهادات هستیم و تلاش می کنیم اسم کاملی را متناسب با اقتضائات و ساختارها انتخاب و پیشنهادها را اعلام کنیم تا وزارتخانه آن ماموریت بنیادی و اصلی را در پاسداشت فرهنگ و هنر در داخل و کشور داشته باشد.

اسماعیلی اخیرا در رابطه با تغییرات ساختاری این وزارتخانه گفته بود: «سازمان‌هایی مثل بنیاد پویانمایی به عنوان بنیادی جدید در وزارت ارشاد ایجاد می شود که وظیفه تولید پویانمایی را برعهده دارد که مساله ای مهم برای حوزه کودک و نوجوان محسوب بشمار می‌رود.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس