لهستان خواستار استعفای رئیس پارلمان کانادا شد

معاون وزیر خارجه لهستان با بیان اینکه اعتبار مجلس عوام کانادا با ستایش آشکار از یک نیروی اس‌اس نازی به خطر افتاده، خواستار استعفای رئیس این مجلس قانونگذاری شد.

به گزارش مشرق، معاون وزیر خارجه لهستان خواستار استعفای « آنتونی روته» رئیس مجلس عوام کانادا بعد از آن شد که قانونگذاران این کشور به همراه «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا و «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، از یک نیروی اس‌اس نازی متولد اوکراین تمجید کردند. به گفته این مقام لهستانی، مجلس قانونگذاری کانادا با ستایش آشکار یکی از اعضای اس‌اس به خطر افتاد.

پیش‌تر، رئیس مجلس عوام کانادا به دلیل دعوت و تمجید از یک کهنه‌سرباز اوکراینی که در طی جنگ جهانی دوم برای نازی‌ها جنگیده بود، عذرخواهی کرد.

درست پس از سخنرانی جمعه ولادیمیر زلنسکی در پارلمان کانادا، قانون‌گذاران، «یاروسلاو هونکا» ۹۸ ساله را هنگام معرفی وی از سوی رئیس مجلس عوام کانادا تشویق کردند. در این مراسم هونکا به عنوان قهرمان جنگی معرفی و عنوان شد که طی جنگ جهانی دوم برای لشکر اول اوکراین جنگیده است.

پس از این اشتباه، رئیس مجلس عوام کانادا از اقدام خود ابراز پشیمانی و بابت آن عذرخواهی کرد. روته همچنین عنوان کرد که هیچ یک از اعضای پارلمان کانادا و حتی هیأت اوکراینی از برنامه وی برای معرفی این کهنه سرباز اطلاعی نداشته‌اند.

جالب اینجاست که پس از معرفی کهنه‌سرباز اوکراینی از سوی رئیس مجلس عوام پارلمان کانادا، همه قانون‌گذاران کانادایی وی را تشویق کردند و حتی زلنسکی مشت خود را به نشانه قدردانی از وی به سمت هونکا بلند و همراه جاستین ترودو ایستاده او را تشویق کرد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس