توقف حمایت نظامی اروپا از اوکراین بدلیل مشکلات اقتصادی

نخست وزیر مجارستان می‌گوید که کشورهای اروپایی در نهایت به دلیل مصائب اقتصادی خود، از حمایت نظامی کی‌یف دست خواهند کشید.

به گزارش مشرق، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان با اشاره به تاثیر جنگ اوکراین بر اقتصاد اروپا، گفت که احتمالا کشورهای اروپایی به دلیل مشکلات اقتصادی خود در نهایت حمایت نظامی از اوکراین را متوقف خواهند کرد.

به گفته اوربان، اگر یک مساله وجود داشته باشد که اروپایی‌ها را مجبور به بازنگری در موضع‌شان درباره جنگ کند، وخیم‌تر شدن شرایط اقتصادی این قاره است. اکثر مردم اروپا درباره این موضوع با موضع ما موافقند و مشکلات اقتصادی می‌تواند این مردم را مجبور کند تا روی دولت‌شان اعمال فشار کنند.

وی گفت: وخیم شدن شرایط اقتصادی در غرب، کشورها را مجبور خواهد کرد تا از صلح حمایت کنند.

نخست وزیر مجارستان می‌گوید که نتیجه انتخابات سال آینده آمریکا نیز می‌تواند موضع اروپا درباره این مساله را به شدت دستخوش تغییر کند. وی در این‌باره افزود: دو احتمال وجود دارد؛ نامزدهای ریاست جمهوری از جنگ حمایت یا پایان آن را اعلام کنند.

اوربان بر این باور است که رئیس جمهور آمریکا نسبتا قادر به «پایان بخشیدن به جنگ است.» البته به گفته او، این بدان معنا نیست که اروپا باید «برای پایان جنگ، منتظر یک پری با چوب جادو بماند!»

نخست وزیر مجارستان با انتقاد از رویکرد اروپای درباره جنگ گفت که «۱۸۱ میلیارد از پول اروپایی‌ها برای کی‌یف ارسال شده اما به صلح نزدیک نشده‌ایم»؛ البته مشخص نیست که منظور اوربان «دلار است یا یورو.»

براساس داده‌های مرتبط با حمایت نظامی و مالی از اوکراین که موسسه «کیِل برای اقتصاد جهانی» آن را منتشر کرده است، موسسات و کشورهای اروپای حد فاصل ژانویه ۲۰۲۲ تا جولای ۲۰۲۳، در مجموع ۱۳۱.۹ میلیارد یورو به اوکراین کمک کرده‌اند.

انگلیس، نروژ و سوئیس که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز در مجموع در همین بازه، ۲۳.۳۱ میلیارد یورو به کی‌یف کمک کرده‌اند که مجموع کمک تخصیصی به اوکراین را به ۱۵۵.۲۱ میلیارد یورو می‌رساند.

اوربان همواره تاکید کرده است که غرب با حمایت تقابل نظامی روسیه و اوکراین، اشتباه بزرگی مرتکب می‌شود. به گفته او، هیچ راه‌حل نظامی برای مناقشه وجود ندارد و آمریکا و متحدانش باید تسلیح کی‌یف را متوقف کرده و به دنبال صلح با روسیه باشند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 3
 • عمیر IR ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
  10 0
  برده جدید روسیه و چین 😂😂😂😂😂
  • IR ۰۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
   0 3
   ولی تو‌ برده قدیمی عنگلستان هستی🤣🤣🤫
 • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
  2 0
  ای ول لوتی یه دونه باشی
 • IR ۲۰:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
  4 1
  مرگ بر زلنسکی دلقک صهیون اصلاحاتی معتدل
 • IR ۲۱:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
  0 0
  عمیر! مایه خمیر! لطفا بمیر!
 • IR ۲۲:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۵
  5 5
  ۱۸۱ میلیارد یورو یا دلار؟ کل شاهد ۱۳۶ هایی که ایران به روسیه داده ۱۰۰ میلیون دلار نمیشه قیمتشون اما خوب حالتون رو گرفت ،ایرانی ها استاد جنگ های چریکی و کم هزینه اند
 • عمیر IR ۰۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
  3 2
  خفهشو احمق
  • SE ۰۴:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
   0 3
   تو چرا سوختی چون یکی از خودتون اونم در حد نخست وزیر یک کشور عضو اتحادیه اروپا مجبور شده واقعیت رو بگه؟ البته شما برعندارها اوکراین اصلا براتون مهم نیست از اینکه ایران اسلامی داره قوی میشه وحشت دارید!
  • کاظم ابوجواد IR ۰۸:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
   0 3
   کار هرکسی نیست خرم کوفتن گاو نر می خواهد مرد کهن
  • IR ۰۹:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
   0 3
   حالا اون خفه بشه دردی از تو دوا میشه؟ واقعیت همینه ، در نهایت پشت زلنسکی خالی میشه و اوکراین به فنا میره البته به دست غربی ها که به فکر گسترش ناتو در آسیا هستند
 • احمدی IR ۰۱:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
  0 0
  اروپا فهمید که بر سر قبری که گریه می کنند میتی نیست و جنگ در آینده نزدیک به پایان می رسد و روسیه به اهداف امنیتی خود می رسد و در این وسط هیمنه پوشالی اروپا و آمریکا بر جهانیان آشکار شد.
 • IR ۰۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
  0 0
  داستان اینجاش بده کل دنیا جم شدن 2 ساله پوتین رو شکست ندادن مثل این میمونه تو هزار نفره نتونی یه نفرو شکست بدهی و وقتی یه مشتم بهش میزنی کلی خوشحال میشی
 • ش AE ۱۰:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
  0 0
  خدا کنه تا پوزه ناتو به خاک مالیده بشه
 • IR ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
  0 0
  وظیفه تک تک شما روسگدایان وطنی به عنوان سگهای کاخ دربار کرملین جانفشانی در راه ارباب پوتین است در نبود پریگوژین رهبر واگنر به جبهه های جنگ اوکراین و روسیه بشتابید و به عنوان مدافعان کرملین بجنگید و به درک واصل شوید که اگر خدای نخواسته شکستی برای روسیه در این معرکه حاصل شود هیمنه ارباب برای مدت های طولانی و شاید همیشه به باد فنا خواهد رفت و بی سرپرست خواهید شد
 • RU ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۶
  3 0
  وظیفه تک تک شما روسگدایان وطنی به عنوان سگهای کاخ دربار کرملین جانفشانی در راه ارباب پوتین است در نبود پریگوژین رهبر واگنر به جبهه های جنگ اوکراین و روسیه بشتابید و به عنوان مدافعان کرملین بجنگید و به درک واصل شوید که اگر خدای نخواسته شکستی برای روسیه در این معرکه حاصل شود هیمنه ارباب برای مدت های طولانی و شاید همیشه به باد فنا خواهد رفت و بی سرپرست خواهید شد

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس