کد خبر 1526682
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۶
سیل در لیبی؛ سازمان ملل کمک مالی ارسال کرد

سازمان ملل متحد به دنبال ارسال بیش از ۷۱ میلیون دلار به لیبی برای کمک به نیازمندان پس از سیل مرگبار آخر هفته این کشور آفریقایی است.  

به گزارش مشرق، طوفان شدید دانیل در تاریخ ۱۹ شهریور لیبی را درنوردید و حداقل ۴ هزار نفر را کشت در حالی که هزاران تن دیگر همچنان مفقود هستند.

آژانس بشردوستانه سازمان ملل(OCHA) اعلام کرد انتظار دارد تلفات افزایش یابد. شهر درنا، یکی از مناطقی که به شدت آسیب دیده است، پس از ترکیدن دو سد بالادست روز یکشنبه به یک زمین بایر تبدیل شده است.

این آژانس گفت برآوردها نشان می دهد ۳۰ درصد از درنا ناپدید شده است و با فروریختن بیشتر جاده ها، مقامات محلی خواستار ایجاد یک کریدور دریایی برای امداد رسانی و تخلیه هستند. همزمان، کل شهر ساحلی سوس زیر آب رفته است.

آژانس بشردوستانه سازمان ملل که وضعیت لیبی را "فاجعه بار" خواند، گفت سازمان های بشردوستانه به ۷۱.۴ میلیون دلار برای پاسخگویی به "فوری ترین نیازهای ۲۵۰ هزار نفر از ۸۸۴ هزار نفری که برآورد می شود نیازمند هستند" نیاز دارند.

روز چهارشنبه، مارتین گریفیث، رئیس این آزانس وابسته سازمان ملل، بودجه فوری به این منظور را به مبلغ ۱۰ میلیون دلار اعلام کرده بود.

به گزارش العربیه آمریکا، اتحادیه اروپا، ترکیه، امارات متحده عربی و چندین کشور دیگر برای لیبی کمک هایی ارسال کرده اند یا قول آن را داده اند تیم های نجات برخی کشورها نیز برای جستجوی بازماندگان و بازیابی اجساد مستقر شده اند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس