دبیر: شأن کشتی زمانی پایین آمد که کشتی گیران روی پتوی شپش زده خوابیدند!

رئیس فدراسیون کشتی گفت: من در مسائل لیگ دخالتی نمی‌کنم اما بر سر منافع کشتی با هیچ کس تعارف ندارم.

به گزارش مشرق، علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی در مراسم قرعه کشی بیست و سومین دوره لیگ برتر کشتی آزاد و فرنگی اظهار داشت: از نظر من پیشکسوت تعریف دارد. پیشکسوتی که خوب و سالم زندگی کرده و افتخار هم کسب کرده، یک نفر که اظهارنظر بی ادبی کرد و گفت شأن کشتی رعایت نشده، شأن کشتی دوره شما از بین رفت که بچه‌ها پتوی شپش زده می‌خوابیدند. شان کشتی به قراردادش و لباس پوشیدنش هست، به تغذیه بچه‌ها. حتما تا روزی که هستم برای اعتلای کشتی با هیچ کسی تعارف ندارم. شان کشتی این است که اینجا (سالن همایش‌ها) را داشته باشد، نه اینکه شما خودتان را بزرگ کنید. این آقایان حدشان را بدانند اگر ابراهیم جوادی و اکبر حیدری برای ما عزیزند چون خوب زندگی و برخورد کردند. طرف در استان خودش دنبال لابی کردن است و بعد از شأن کشتی حرف می‌زند.

وی افزود: به سازمان لیگ از ابتدا گفتم باید به جایی برسید که سازمان لیگ درآمدزا شود که نه نصیرزاده و نه یاری در راه برگزاری لیگ یک ریال پول از فدراسیون نگرفتند. سازمان لیگ مستقل است. خودش داور و تیم‌هایش را انتخاب کند. من تا آخر لیگ هیچ دخالتی نمی‌کنم. به ستارگان ساری پارسال کمک کردم اما امسال تخلف کند برخورد می‌کنم و اولین اعتراض را داشته باشد از لیگ کنارش می‌گذارم. من به کشتی‌گیرم گفتم حقش را روی تشک بگیرد امروز نماینده مجلس برای یک کشتی گیر زنگ زد، محترمانه گفتم وظایف مشخص است و کشتی‌گیر باید روی تشک یاد بگیرد حقش را بگیرد. بچه ۱۹ساله باید روی تشک باشد نه اینکه با لابی دنبال آن باشد. او دیگر نمی‌تواند کشتی بگیرد. شده کسی برای حسن یزدانی و کامران قاسم‌پور زنگ بزند؟

دبیر در ادامه گفت: خیلی‌ها در ایران و مصاف با حریفان داخلی پهلوانند اما دو جام می‌فرستیم زمین می‌خورند. هزینه‌های ما هم افزایش پیدا می‌کند اما این کار را می‌کنیم. قبلا در بهترین حالت ۴۰ اعزام داشتند اما ما پارسال ۶۶ اعزام داشتیم. باید حداقل ۱۰۰ میدان بین المللی برویم. میلاد والی زاده ۱۸ ساله عضو تیم ملی شده، چند ماه قبل به من مسعود نصیری زنگ زد او را به اردو بیاورید و آوردیم و این همه پیشرفت کرد. بعد از چند سال، حالا اگر او را ۱۵ سالگی پیدا می‌کردیم چقدر بهتر می‌شد و تا حالا باخت‌هایش را داده بود و الان نتیجه می‌گرفت. من خودم در پاس و راه آهن کشتی گرفتم، جوان بودم و در این تیم‌ها دیده شدم. هر کشتی‌گیری خواست در لیگ کشتی نگیرد، اجباری نیست نمی‌توانیم به خاطر یک دو کشتی گیر لیگ را تعطیل کنیم. چند سال تعطیلش کردند که اگر اینطور نمی‌شد الان بچه‌ها چند میلیاردی می‌گرفتند.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: تیم‌ها و سرپرستان و سرمربیان کمک کنند که قراردادها بالا برود. این کار برای کشتی است. همیشه گفتم من را بزرگ نکنید کشتی را بزرگ کنید و در چارچوب ادب و احترام نقد هم کنید. آقایان سرپرست، حتما در لیگ یک جایی حق شما خورده می‌شود اما عمدی نیست. عمدی باشد دخالت می‌کنم. یاری آدم سلامتی است. قبلا می‌دانید چه کارهایی می‌کردند خصوصا در بحث کشتی گیران خارجی. کشتی با لیگ به خانه مردم می‌رود، باید دیده شود چون سهم دارد خیلی رشته‌ها که شلوغش میکنند یک برنز جهانی هم ندارند. وظیفه من است از حق کشتی دفاع کنم. اولویت‌تان اول کشتی باشد و بعد تیم خودتان. با داوران هیچ تعارفی ندارم. پنجشنبه با آنها هم اتمام حجت می‌کنم. سر خود به اتحادیه نامه می‌زنند. من هم کشتی گرفتم داور را سیاه کردم، این کارها را بلدم.

قهرمان سابق المپیک همچنین از کشتی گیران خواست که به حق و حقوق باشگاه‌ها احترام بگذارند و خبر داد: دو کشتی‌گیر تیم گل گهر تخلف کردند، جفت شان یک سال محرومند. مربی بانک شهر هم سر بی احترامی‌اش یک سال محروم است. هیچ جا هم نمی‌گذارم بیاید و در لیگ حضور داشته باشد.

دبیر با اشاره به محمدحسین محمدیان و غیبتش در چرخه تصریح کرد: محمدحسین می‌داند آدم رکی هستم. او از بااخلاق ترین کشتی گیران است. به خاطر چرخه از کجاها به من زنگ زدند اما من سفارش پذیر نیستم و قبول نکردم. من می‌دانم لیگ برای جوانان خوب است. یکی با ابراهیم مهربان تماس گرفته بود فلان کشتی گیر با تو خوب است بگو به تیم ما بیاید اما گفتم هیچ کسی در لیگ دخالت نکند. ستارگان ساری خارجی می‌گیرد باید اول پولش را بدهد. ورودی ندهید من باید پولش را بدهم بعد به بازرسی کل کشور جواب بدهم. پارسال از ما ایراد گرفتند فقط یک تیم نظامی چون با آنها قرارداد داریم ورودی نمی‌دهد. اولویت در کشتی اول کشتی‌گیر است و اعزامش، داور باید خودش هزینه کند، اگر از لیگ پول بگیرد.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه با کسی تعریف ندارد عنوان کرد: یک سری‌ها با من مشکل دارند کشتی را می زنند من اینجا مهمانم و اهل معامله نیستم و با هیچ کسی معامله نمی‌کنم و با خدای خودم قرار گذاشتم. خیلی‌ها در یک پست برای پست بالاتر لابی می‌کنند من این کار را نمی‌کنم. یک رئیس هیئت را کنار گذاشتم که برای یک بچه از استاندار یک میلیون جایزه گرفته بود. حق این بچه یک میلیارد است. ما مراسم گرفتیم و برای هرکدام بالای صد میلیون جایزه گرفتیم.

وی در پایان گفت: همه بچه‌ها روی سر من جا دارند. مشکلی هم داشته باشند وظیفه من است حل کنم. شأن کشتی اینهاست بله ادبیات من این است اما بی ادبی کردم؟ برای خودم از کسی چیزی خواستم.

همچنین در ادامه با توجه به حضور کشتی گیران نونهال طرشت تهران در مراسم قرعه با آنها شوخی کرد و گفت بهترین کله پاچه تهران را طرشت دارد (با خنده).

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • Arman NL ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۷
  0 0
  جناب دبیر عملکرد قهرمانانه نوجوانان و جوانان ایران در رقابت‌های جهانی نشانه مدیریت صحیح و دلسوزانه شما برای کشتی و کشتی گیران ایرانی است به حسودان و نظر تنگ‌ها توجه نکن فقط لب و دهن هستند بی ادبی آنها نشانه شخصیت حقیر آنهاست با قوت ادامه بده
 • حمیدرضا IR ۰۱:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۸
  0 0
  دبیر انصافا داره خوب مدیریت میکنه
 • ایرانی واداده بیکار IR ۰۱:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۸
  1 0
  حاجی ! از اون نمازی که در حین جلسه رسانه ای گشت . نبود !؟!؟ چرا من فکر می کردم که به خاطر اون صحنه بود ؟!؟!!
 • IR ۰۱:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۸
  1 1
  شان کشتی همان وقت پایین آمد که تو در ایام شبابت تصور میکردی بهترین قهرمان المپیک منتخب ملت میشوی ولی رضازاده انتخاب شد و از درد دلت رفتی آن نماد سنگین اهدایی را دودستی برداشتی و به رضازاده دادی - و با یک دست گرفت- با اینکه نه صاحب منصب بودی و نه میزبان . جواد خیابانی هم ... بود گفتم که بدانی همه ایرانیها فراموشکار نیستند و ایرانی غیرفراموشکار هم هست
 • IR ۰۱:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۸
  0 1
  دم شما گرم قهرمان دردو بلای شما بخوره توی سر مدیران فوتبالی لابی گر،گزارشگران سابق معروف و البته دلال فوتبال،مربیان کارنابلد پرهیاهو وپرمدعای فوتبال و....فوتبال که هرگز افتخاری برای مملکت کسب نکرده و نخواهند کرد ولی برادر،مراقب باشید آفت های فوتبال به کشتی سرایت نکند خدای نکرده این که عزت ورزشکار حفظ شود و حق و حقوق کافی و در شأن بگیرد خوب است ولی من دقیقاً یادم هست که فوتبالی ها هم با همین زمزمه ها شروع به درخواست امکانات و خدمات کردند،،مصاحبه های قدیمی علی دایی را ببینید فاعتبروا یا اولی الابصار

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس