کد خبر 1508063
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۴
قتل فجیع همسر ۲۰ روز پیش از عروسی | دکترای آی‌تی نوعروسش را با کابل برق کشت

سحرگاه دیروز ۲ محکوم به قصاص در زندان رجایی‌شهر پای چوبه دار رفتند تا حکم مرگ‌شان که از سوی دیوان عالی کشور تایید شده بود، اجرا شود اما فقط یکی از آنها قصاص شد و دیگری مهلت زندگی گرفت.

به گزارش مشرق، محکوم به قصاص که دیروز به دار مجازات آویخته شد، دکتری آی‌تی داشت. پرونده اتهامی این مرد نهم بهمن سال۹۸ در دادسرای جنایی تهران تشکیل شد. آن روز گزارش یک حادثه آتش‌سوزی در طبقه اول ساختمانی در غرب پایتخت به آتش‌نشانی اعلام شد و وقتی آتش‌نشانان راهی آنجا شدند در یکی از اتاق خواب‌ها با پیکر زنی مواجه شدند که جان باخته بود؛ آن هم ۲۰روز قبل از مراسم عروسی‌اش.

خانواده این زن برای دعوت کردن مهمانان عروسی دخترشان به شهرستان رفته بودند و بررسی‌ها نشان می‌داد که داماد جوان در زمان حادثه در پارکینگ ساختمان دیده شده است. همین باعث شد تا بازپرس جنایی تهران دستور بازداشت وی را صادر کند. بازجویی از آقای داماد آغاز شد تا اینکه او تصمیم گرفت اسرار قتل هولناک نوعروسش را فاش کند.

در تدارک مراسم عروسی

داماد تحصلیکرده که ۲۰روز قبل از مراسم عروسی، جان نوعروسش را گرفته بود در بازجویی‌ها گفت: همه‌چیز در یک لحظه رخ داد و اصلا نمی‌خواستم او را بکشم.

وی ادامه داد: من دکتری‌ آی‌تی دارم و نامزدم فوق‌لیسانس بود. ما در دانشگاه با یکدیگر همکلاسی بودیم و پس از آشنایی به خواستگاری‌اش رفتم و عقد کردیم اما اختلافاتمان از ۳سال پیش شروع شد و این همه سال طول کشید تا زندگی مشترکمان را آغاز کنیم چون نامزد من هیچ وقت از داشته‌هایش لذت نمی‌برد. همیشه از من توقع داشت؛‌ مثلا او را به سفرهای خارجی ببرم یا برایش خودروی لوکس بخرم. او هر روز توقع جدیدی داشت که من نمی‌توانستم خواسته‌های او را تامین کنم تا اینکه روز حادثه در یک لحظه کنترلم را از دست دادم و جانش را گرفتم.

مرد قاتل اظهار کرد: آن روز خانواده همسرم به شهرستان رفته بودند تا به بستگانشان کارت عروسی بدهند. ما در تدارک مراسم عروسیمان بودیم و روز حادثه من در خانه پدرزنم بودم. مثل همیشه با همسرم جروبحثم شد. می‌گفت باید عروسی مجلل می‌گرفتی و از سالنی که برای مراسم رزرو کرده بودیم ناراضی بود. من هم عصبانی شدم و گفتم چرا همیشه ناراضی هستی؟ چرا همیشه حرف مردم برایت مهم است؟ برای خودت زندگی کن. این حرف‌ها را که زدم او بیشتر عصبی شد و بحث میان ما بالا گرفت.

وی افزود: من هم سرگرم کار با کابل برق بودم که در یک لحظه کنترلم را از دست دادم و با آن جان همسرم را گرفتم. بعد به‌خود آمدم و دیدم او فوت شده است. هرگز قصد کشتن او را نداشتم واقعا از بهانه‌گیری‌های او خسته شده بودم. من سال‌ها بود که برای زندگی بهتر کار می‌کردم اما همسرم همیشه ناراضی بود و همین رفتارهای او اشتیاق مرا برای ادامه زندگی کمرنگ‌تر می‌کرد. همه دارایی‌ام را به نامش زده بودم با این حال ناراضی بود. خانه‌ام را به اسم او زدم اما می‌گفت باید ماشینم را هم به اسم او بزنم. بعد از قتل هم ترسیدم و می‌خواستم صحنه‌سازی‌ کنم تا خودم را بیگناه نشان بدهم. به همین دلیل مواد اشتعال‌زا در اتاق ریختم و کبریت را کشیدم. خودم هم به سرعت به پارکینگ رفتم تا وانمود کنم خانه در اثر یک حادثه دچار آتش‌سوزی شده و من زمان مرگ نامزدم در پارکینگ بوده‌ام اما در نهایت دستم رو شد.

قصاص قاتل عروس آتش

قاتل نوعروس در دادگاه محاکمه و به قصاص محکوم شد. پرونده او پس از تأیید و قطعی شدن حکم به شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد تا مقدمات اجرای حکم فراهم شود. سرانجام ۲۱تیرماه تاریخی بود که برای قصاص داماد درنظر گرفته شد.

او سحرگاه دیروز با پاهای لرزان به سمت سالن اجرای حکم زندان رجایی‌شهر رفت و با دیدن اولیای دم از آنها خواست تا او را ببخشند اما پدر و مادر مقتول هنوز داغدار دخترشان بودند و گفتند که هرگز قتل هولناک دخترشان را فراموش نمی‌کنند. اینکه چطور داماد با بی‌رحمی و تنها ۲۰روز مانده به مراسم عروسی، ‌جان او به طرز هولناکی گرفت و نه‌تنها از قتل پشیمان نشده بلکه نشسته فکر کرده تا چطور صحنه‌سازی‌ کند و خودش را بیگناه نشان بدهد.

به این ترتیب قاتل تحصیلکرده سحرگاه دیروز به دار مجازات آویخته و پرونده زندگیش برای همیشه بسته شد تا پرونده جنایتی که مرتکب شده بود نیز به بایگانی سپرده شود.

بازگشت از پای‌ چوبه‌دار

دومین فردی که دیروز پای چوبه دار رفت، به جرم قتل پدرش به قصاص محکوم شده بود. وی یکی از روزهای خرداد سال۸۶ در یک درگیری پدرش را به قتل رسانده بود. اگرچه خواهرش او را بخشیده بود اما برادرش اصرار بر قصاص وی داشت.

ماجرا از این قرار بود که قاتل و برادرش بر سر مسائل خانوادگی با یکدیگر دچار اختلاف شده بودند و روز حادثه با هم بحثشان شد. وقتی دعوا میان آنها بالا گرفت قاتل قصد داشت با چاقو ضربه‌ای به برادرش بزند اما در این بین پدر آنها برای میانجیگری و خاتمه دادن به دعوا وارد درگیری شد. اما دخالت پدر به قیمت جان او تمام شد چرا که پسرش به جای اینکه ضربه را به برادرش بزند به قلب پدرش زد و جان او را گرفت.

وی پس از دستگیری اظهار پشیمانی کرد و گفت هرگز نه قصد کشتن برادرش را داشته نه پدرش را. او می‌گفت که در یک لحظه عصبانی شده و کنترلی بر رفتارهایش نداشته است. با این حال پشیمانی او فایده‌ای نداشت و قاتل پدر مدتی بعد در دادگاه پای میز محاکمه رفت. خواهر و برادر او خواستار قصاص وی شدند و به این ترتیب حکم قصاص مرد جوان صادر شد و به تأیید قضات دیوان عالی کشور رسید.

شمارش معکوس برای اجرای حکم شروع شده بود و در این بین قاتل مدام از زندان با برادر و خواهرش تماس می‌گرفت تا او را ببخشند. التماس‌های او روی خواهرش نتیجه خوبی داشت و او چندی قبل با حضور در دادسرای جنایی، برادرش را بخشید اما هنوز یک ولی‌دم دیگر وجود داشت که او هم باید نظرش را اعلام می‌کرد.

وی همان برادری بود که قاتل با او اختلاف داشت و چون از مرگ پدرش متاثر بود همچنان اصرار بر قصاص برادرش داشت چون می‌گفت پدرش در جریان اختلاف آنها، ‌مقصر نبوده و مظلومانه به قتل رسیده است. اصرار این پسر برای قصاص قاتل پدر ادامه داشت تا اینکه صبح دیروز زمان اجرا رسید.

برادر او در یک قدمی مرگ قرار داشت و فاصله‌ای نمانده بود تا مجازات شود. او به پای برادرش افتاد و التماس کرد تا به جوانی او رحم کند و زندگی را به او ببخشد. در واپسین لحظات، دل برادر به رحم آمد و حکم قصاص را اجرا نکرد. او به برادرش مهلت ۶ماهه داد و مرد محکوم به قصاص که باورش نمی‌شد عمر دوباره یافته، با خوشحالی به زندان برگشت به این امید که برادرش به‌زودی پای برگه رضایت را امضا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 28
 • در انتظار بررسی: 10
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  25 1
  شانزده سال یکنفر توی زندانه و به غیر از هزینه برای مملکت، هر روز تو فکر قصاص شدنه؟! و حالا شش ماه دیگه بهش فرصت دادن؟ در قوه قضاییه چه خبره؟
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  10 1
  برادر دیه می خواد
  • IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
   15 0
   شاید هم تمام ارث پدر رو میخواد. خدا رحمت کنه جوان تحصیلکرده رو. عصبانیت رو نمیتونی کنترل کنی طلاق بده لعنتی رو!
 • IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  11 18
  واه واه شهرستانی هم بوده و اینقدر توقع داشته ؟! میمون هرچی زشت تر افاده اش بیشتر
  • مهدی IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
   20 2
   ممظورت از شهرستانی چیبوده؟؟؟ 1. 99درصد تهرانیا شهرستانین 2.اگه شهرستانیا تولید نکنند ،تهرانیا در عرض 5روز بوی تعفن جنازه هاشون همن جارو برمیداره.
  • IR ۱۶:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
   13 0
   واه واه تهرونی باشی تحصیل کرده باشی قاتل هم باشی؟!
  • IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
   11 1
   دخترای تهرونی که بدترند
  • IR ۱۶:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
   9 1
   بحث شهرستانی و تهرانی نیست! مشکلات و معضلات روانی به جغرافیا مربوط نمیشه مثلا خودشیفتگی یا نارسیسیسم یکی از دلایلش میتونه برعکس ظاهر شخص بخاطر عزت نفسو اعتماد به نفس پایین باشه که بخواد خودش رو مسایلی از این دست به قول معروف بکنه تو چشم مردم. یا ایده‌آل گرایی یا کمال‌گرایی میتونه دلیل این باشه که شخص هیچوقت از زندگی رضایت نداشته باشه و روابط اجتماعی و عاطفیش مثل این خانم مقتول به چالش کشده بشه. متاسفانه از این دست معضلات زیاد هست تو افراد و اگر به فکر درمانش نباشیم سختی تو زندگیمون بیشتر میشه و ممکنه در موارد نادر همین اتفاقات تلخ رو هم ببینم، بدترین چیز اینه یه عده‌ای بخاطر ناآگاهی به کمالگرایی و ایده‌آل گراییشون افتخار هم میکنن!
  • اندکی تامل . IR ۱۹:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
   1 0
   یعنی چی شهرستانی بوده؟
  • اندکی تامل . IR ۱۹:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
   2 0
   یعنی چی شهرستانی بوده؟درجهالت محض به سر میبری،برات متاسفم .باختی. یا أَیُّهَا النّاسُ إِنّا خَلَقْناکُمْ مِنْ ذَکَر وَ أُنْثى وَ جَعَلْناکُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَکْرَمَکُمْ عِنْدَ اللّهِ أَتْقاکُمْ إِنَّ اللّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ اى مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره ها و قبیله ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید; (اینها ملاک امتیاز نیست) گرامى ترین شما نزد خداوند باتقواترین شماست; خداوند دانا و آگاه است!
  • اندکی تامل . IR ۱۹:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
   4 0
   یعنی چی شهرستانی بوده؟درجهالت محض به سر میبری،برات متاسفم
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  21 5
  توقع زیاد عروس باعث مرگش شد حواستون باشه گیر زنهای پرو پرتوقع و زبون نفهم نیافتید
  • IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
   8 0
   دمت گرم. من گیر همسر، پدر زن و مادر زن طمعکار و گداصفت افتاده ام. زن من ۴ ماه است که رفته خونه ی پدرش و برنمی گرده. درخواست طلاق هم نمیده چون دنبال گرفتن مهریه است. پدر خانم من علنا میگه من می خوام خونه ام را عوض کنم و نیاز به پول دارم و پس از دریافت مهریه، برای ادامه زندگی یا طلاق تصمیم خواهیم گرفت
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  11 1
  سرگرم کار با کابل برق بودم که در یک لحظه با آن جان همسرم را گرفتم😂😂😂
  • IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
   2 0
   خیر ؛ با برق گرفتی کشته بعد خونه رو آتیش زده که بگه برق باعث آتش شده😜
 • خدمت IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  10 1
  قتل و تجاوز بیشترین خشم و عصبانیت بی‌دینی و بی ایمان است،انسانی که به آخرت و قیامت داشته باشد فردایش را هم فکر می کند، دختران جوان امروزه از نظر مادیات تمام دنیا را هم بدهند راضی نمی شود
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  6 1
  حکم قصاص حکم خداست، اگر اجرا بشه جرم و جنایت در جامعه کم میشه، ولی متاسفانه با کش دادن و اطاله دادرسی خانواده طرف رو مجبور به رضایت میکنن،
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  3 0
  حکم قصاص حکم خداست، اگر اجرا بشه جرم و جنایت در جامعه کم میشه، ولی متاسفانه با کش دادن و اطاله دادرسی خانواده طرف رو مجبور به رضایت میکنن،
  • IR ۱۶:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
   4 0
   حالا برا خودت شرایطش میش بیاد از دستگاه قضایی برای این کش دادن رای و ایجاد مصالحه تشکر میکنی
 • US ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  4 0
  پسره خانه اش رو به اسم دختره کرده ،لابد کلی هم مهریه ، دیده گیر افتاده هر چی داره باید بده به دختره زده اونو کُشته. نتیجه دختر از خانواده ثروتمند تر از خودتون نگیرید که مجبور بشین هر چی دارید بهش بدید و هیچوقت هم رضایت نداشته باشه
 • علی IR ۱۶:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  10 0
  واقعا" زن هایی هستند که زندگی را شرطی می کنند و از شوهرانشان توقع بسیار بالایی دارند و اگر هم به زندگیشان ادامه دهند هفته ای دو روز خوبه و پنج روز دیگه همش دعوا و بحث و جدل.
 • IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  2 0
  زن من هم هر چی دارم راضی نمیشه گرفتار شدم همیشه با من درگیره زندگی برام شده سم عنقریب همین بلا را سرش می‌آورم بچه هام قطعا رضایت میدهند
 • IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  1 0
  بحث لغومشاجره .ازبین بردن ورفتن طمع انسانهاعدم شناخت انسانهاازهمدیگروجلوگیری ازناهنجاریهای اجتماعی بایستی فرهنگ سازی شودمعتادین وافرادگرفتاردرسطح جامعه وحاشیه تهران وکرج جمع آوری شوندکه نتیجه آن گرفتاری واعدام وزندان نشودمیدانیدچندهزارنفردرزندانهای ایران هستندنیروی کارکه اتباع بجای آنهادرسطح جامعه کارمیکنند
 • IR ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  2 0
  امان از طمع و دنیادوستی دلم برای داماد بیچاره سوخت ای کاش خشمش رو کنترل میکرد
 • IR ۱۸:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  4 0
  من سی سال تهرانم...مفهوم تهرانی مشکل دارم .اولآ اصالت تهران ها..تقریبا ۹۰ درصد ریشه شهرستانی دارند ..درثانی تهران مالی نیست.. .۸۰ درصد تهران. قشر متوسط به پایین هستند ..۵۰ درصد مستاجر....۸۰ درصد خونه های تهرانی ها زیر صد متر هست ..اما امکانات دولتی بیشتر از شهرستانها هست .شکی نیست ..اما بچه تهرون یک توهمات بيش نيست یعنی عقده هست پوشالی
 • IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  6 0
  اول نامزدی به نشانه های رفتارها دقت کنید خوب نبود کنسل کنید به جزئیات رفتارها حرفها
 • IR ۱۹:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  3 0
  ای بابا.زندگی متاهلی کی انقدر سخت شد.یاد عشق و علاقه بین پدر بزرگ مادربزرگامون بخیر. اونا که عروسیاشون تو قبل از دهه ۴۰ بود.چقدر برای هم احترام قایل بودند
 • عباسعلی سعادت IR ۲۰:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۲
  1 0
  کسی که مرتکب قتل عمد می شود باید در کوتاه ترین زمان ممکن اعدام شود نه این که این همه روند دادرسی طولانی شود.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس