مقیمی

این سوال برای برخی اساتید وجود دارد که آیا در فرآیند انتخاب رئیس دانشکده بیوتکنولوژی دانشگاه تهران مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نقض شده است؟

سرویس جامعه مشرق - چندی پیش گزارشی در پایگاه خبری تحلیلی مشرق در خصوص وضعیت نامناسب امکانات و تجهیزات گروه علوم بیوتکنولوژی دانشگاه تهران منتشر شده بود که بازتاب‌هایی در مجامع علمی و مدیریتی کشور داشت تا آن‌جا که بسیاری از اساتید موثر دانشگاه‌ها در تماس‌ با این رسانه، دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود را نسبت به شرایط ذکر شده مطرح نمودند. همچنین تعدادی از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی نیز وعده پیگیری برای حل مشکلات دادند تا آن‌جا که دکتر زلفی‌گل وزیر علوم،تحقیقات و فناوری نیز دستوری برای پیگیری وضعیت و موارد مطرح شده را صادر کردند.

گزارش اول مشرق در خصوص گروه بیوتکنولوژی دانشگاه تهران:

آقای مقیمی! در گروه بیوتکنولوژی دانشگاه تهران چه می‌گذرد؟ +تصاویر

بی توجهی به آیین‌نامه مصوب در انتخاب رئیس دانشکده؟

در این گزارش که در ادامه مطلب قبلی نگاشته شده، به ابعاد دیگری از وضعیت نامناسب در این گروه خواهیم پرداخت که در صورت عدم توجه کافی می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور به پاشنه آشیل علمی کشور در این حوزه خاص و حساس تبدیل شود.

بررسی‌های صورت گرفته توسط خبرنگار مشرق گویای این است که سوالات و ابهاماتی وجود دارد که ظاهرا دکتر مقیمی ریاست دانشگاه تهران در انتخاب رئیس دانشکده بیوتکنولوژی دانشگاه تهران سیر قانونی آیین‌نامه‌های مصوب مراجع بالادستی را رعایت نکرده‌اند که این مسئله سبب شده است نگرانی‌هایی در میان متخصصان این رشته بوجود آید.

عمده اعتراضی که در حال حاضر وجود دارد این است که فردی که سال گذشته به عنوان رئیس دانشکده بیوتکنولوژی معرفی شده است، آیا آشنایی با این رشته و سوابق علمی و تجربی مرتبط با حوزه علمی مدیریتی خود را دارند؟ و بدیهی است که اگر پاسخ منفی باشد این عدم شناخت و آشنایی می‌تواند زمینه ساز عقب ماندگی این حوزه شود.

بر اساس آیین‌نامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، روئسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها باید با احراز شرایط خاصی انتخاب شوند تا بتوانند در دوران مدیریتی خود لازمه‌های توسعه علمی مراکز پژوهشی را فراهم آوردند. در این بین ریاست دانشکده‌ها از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد چرا که این روئسا در تماس مستقیم با اساتید و دانشجویان و در واقع هسته علمی و پژوهشی مراکز هستند.

بر اساس بند الف از ماده ۶ این آیین‌نامه، رییس دانشکده بایستی دارای سه شرط باشد:

۱) عضو هیئت علمی با مرتبه علمی استادیار.

۲) داشتن حداقل ۵ سال سابقه خدمت در دانشگاه‌ها با مدرک دکترا.

۳) دارا بودن مدرک تحصیلی تخصصی و یا تجربه عملی در زمینه مورد نظر.

آیا رئیس دانشگاه تهران مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را نقض کرده است؟
متن مصوبه جلسه 684 شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص شرایط رئیس دانشکده

نکته‌ای که در این خصوص وجود دارد و این است که درست است که دکتر مهدوی از اساتید شناخته شده دانشگاه تهران هستند و از شرایط مندرج در بند الف این مصوبه، در دو مورد، مورد تایید هستند اما در بخش سوم که مسئله مهمی چون تسلط بر حوزه کاری است آیا ایشان در این خصوص تجربه و یا مدرک مرتبطی دارند یا خیر؟

مطابق گزارشی که از سوابق و تحصیلات ایشان در سایت دانشگاه تهران وجود دارد، دکتر مهدوی عضو هیئت علمی دانشکده شیمی بوده و مدرک تحصیلی ایشان نیز شیمی پلیمر است و طبیعتا آشنایی ایشان با مهندسی ژنتیک یا سلول‌های بنیادی، ژن درمانی و ... از لحاظ علمی محل سوال است.

آیا رئیس دانشگاه تهران مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را نقض کرده است؟

درخواست تجدید نظر رئیس دانشگاه تهران در انتخاب رئیس دانشکده بیوتکنولوژی

در واقع تا پیش از این مهم‌ترین مسئله برای رشد علمی دانشجویان و اساتید گروه علوم بیوتکنولوژی دانشگاه تهرات کمبود شدید امکانات آموزشی بود اما در حال حاضر معضل بزرگتری نیز محل ابهام شده است و آن احتمال عدم شناخت کافی از حیطه آموزشی و علمی توسط رئیس دانشکده است که مصادیقی از این عدم شناخت در گفتگوی مشرق با دانشجویان این دانشکده نمود پیدا کرده است.

با این توضیحات ارائه شده به نظر می‌رسد آقای دکتر مقیمی ریاست محترم دانشگاه تهران که از چهره‌های شناخته شده نیز هستند، باید نسبت به حل این معضل چاره اندیشی کرده و در اولین قدم نشستی با حضور اساتید و دانشجویان این گروه برای حل فوری مسئله علمی رخ داده برگزار نمایند تا پیش از این فرصت برای رشد علمی کشور از دست نرود و به ابهامات و سوالات نخبگان علمی کشور نیز پاسخ داده شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 54
 • در انتظار بررسی: 4
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۰۷:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  4 2
  لطفا در مورد پردیس البرز هم تحقیق بفرمایید و گزارشی تهیه کنید اینقدر آش مدرک فروشی این ساختمان به اصطلاح پردیس شور شده که منجر به استعفای دکتر مرندی معاونت بین الملل دانشگاه شد.
  • IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
   2 0
   البته روسای دانشکده که توسط اساتید انجام می شود هم بر خلاف مقررات خودشان انتخاب کردند و بازنشسته ها را برگرداندند
 • IR ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  10 1
  انتخاب افراد غیرمرتبط با رشته ولو درای مدارج علمی بالا باشند، شرایط گروه بیوتکنولوژی رو بسیار ملتهب کرده. رسیدگی به این موضوع باید الویت شماره یک مسئولان مربوطه باشه.
 • ایرانی با غیرت IR ۰۸:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  9 1
  این شگردی که یک فردی را از یک محل بر میدارند و در محل دیگری که هیچ ربطی تقریبا با تخصص او ندارد قرار میدهند از اول انقلاب تا به حال جریان داشته.
 • سید محمد IR ۰۸:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  9 1
  دقیقا! و سوال جالبی که اضافه به قوانین شورای عالی پیش میاد(و حتی اگر در نظر بگیریم با هر توجیهی آقای مقیمی نپذیرن و شونه خالی کنن)، اینه که رئیس یه دانشکده جدیدالتاسیس حرمت ما دانشجوهاش رو حداقل حداقل تو ادبیاتش نباید نگر میداشت تو این چندین ماه؟! مدال المپیادی‌هایی رو که مقام معظم رهبری بهشون گفتن "نخبگان" رو به چه حقی ایشون با لفظ "پخمه" جایگزین کردن؟؟؟
 • علیرضا IR ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  8 1
  دکتر مقیمی تو رو خدا این انتصاب بیجات رو بردار! اشک همه محصلای بیوتکتو به قرآن مجید تونستی دربیاری.
 • عطیه IR ۰۸:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  7 1
  باید بی توجهی جدی ای باشه که خبر قبلی رفته و به قول شما نماینده مردم و وزیرش هم در جریانه، اما رئیس دانشگاه حاضر نمیشه حرف اکثریت دانشجوها و اساتیدش رو بشنوه
 • شایان IR ۰۸:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  5 1
  رشته بیوتکنولوژی یک رشته کاربردی و میان رشته ای مهندسی ـ علوم پایه است که قلمرو آن حداقل 33 حوزه تخصصی علوم را در برمی گیرد.
 • IR ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  9 1
  دکتر مهدوی نه تنها تخصص لازم برای کسب این سمت رو ندارند بلکه در اولین برخورد با ایشون میشه متوجه شد از لحاظ اخلاقی هم شایسته مدیریت گروه بیوتک نیستند البته گویا دکتر مقیمی چشماشون رو به کلی روی اونچه که واضحه بستند
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  7 2
  هرلحظه مزن در، که در این خانه کسی نیست
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  8 0
  چند نفر از ما دانشجوها باید انصراف بدن که شما بدونی مهدوی و دسته‌اش رئیس بشو نیستن آقای مقیمی؟! :)
  • IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
   7 0
   براشون مهمه فکر کردی؟ افراد مد نظر خودشونو میارن هم برای هیئت‌علمی هم برای دانشجو کاری نداره که
 • IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  8 1
  متاسفانه ... سلیقه و روابط ... همیشه بر پیکر این نظام در بخش های کلیدی و حساس، ضربه وارد کرده... و این مهم هم، از این قاعده مستثنی نبوده و نیست... حالا منتظر باشید که توجیهات حضرت ایشان را بشنویم .. و آسمان و ریسمان بافتن اش را شاهد!!!
 • یک دانشجو - یک دغدغه مند IR ۰۹:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  5 0
  این صدای دانشجو ه. بدون کمی بدون کسری…
 • محمدحسین US ۰۹:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  3 0
  الان که این اتفاق افتاده نباید یه چاره ای برای این موضوع زود تر اتفاق بیافته ؟
 • علی IR ۱۰:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  4 1
  دانشجوی گروه هستم. شایان توجه است این انتصاب در شرایطی انجام شده که افرادی با شایستگی بسیار بالاتر از ایشون در دسترس برای انتخاب به عنوان رئیس گروه/دانشکده بودند، افرادی که چندین سال بود به واسطه بیوتکی بودن (تخصص اشاره شده در متن) همه چیز رو در گروه بیوتکنولوژی از نزدیک مشاهده می‌کردند و پای صحبت های بچه‌ها مینشستند و خودشون هم دغدغه‌مند بودن! در مقایسه با ایشون که با گذشت حدودا شش ماه از انتصابشون یک بار تو گروه رفت و آمدشون مشاهده نشد!
 • واعظ DE ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  4 0
  با هر منطقی به این تصمیم گیری نگاه کنیم اشتباه هست، حتما برای دکتر مهدوی برای سمت مرتبط با رشته خودشون گزینه خوبی اند، با گذاشتن ایشون در سمت نامناسب نظم و عدالت برای دانشجو و اساتید رعایت نشده و مدیریت رئیس دانشگاه هم زیر سوال میره، این وضع به سود چه کسی است؟
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  5 0
  مهم ترین عامل پیشرفت بیوتک از لحاظ آموزشی و نظم در سال های اخیر حضور افرادی مجرب در حوزه بیوتک بود که علاوه بر شناخت کافی رشته، با گروه بیوتک و آیین نامه ها و... هم آشنا بودند و مهم ترین ضربه بیوتک در سال های قبلی همین نبودن تجربه و تخصص بود، با این دست انتخاب ها عقب‌گرد میکنیم
 • IR ۱۱:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  4 0
  نفس کشیدن در فضای رشته نه فقط محدود به اینکه میدانم و چند کار هم در این حوزه کردم، مجرب بودن در هر حوزه یعنی علاوه بر شناخت رشته، افراد را هم بشناسد تا بتواند نیروهای مفیدی را به کار گیرد. ما در شرایطی نیستیم که وقت آزمون و خطا داشته باشیم. یا منابع را همینطور به دست نیاورده ایم که حالا با مماشات و درجا زدن از دست بدهیم. صرفا چون ایشون شرکت دارند و در حوزه خودشان کارآفرینند، برای هر رشته ای مناسب نیستند.
 • بیوتکی IR ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  6 1
  کاش حداقل یه بار می‌دیدیمش دانشجوی این گروهم و از بهمن تا حالا که دکتر مهدوی منتصب شده تا حالا یک بار هم نیومده ما ببینیمش درحالی که دکتر بزرگ در دوره ریاستش هرروز تا ۶ -۷ عصر گروه بود
 • چه بگویم IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  8 0
  دکتر مهدوی اگه تخصص داشت که مصاحبه روز انتصابش به عنوان رئیس دانشکده رو از تو ویکی پدیا درنمیاورد
 • IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  5 0
  از مهم ترین ویژگی های یک مدیر خوب این است که حداقل از """"همه""" کادر مجرب پیشین استفاده کند، نه اینکه با یک انتخاب گزینشی پیش برود و برای مابقی اهمیتی قائل نشود. ما دانشجویان به یمن اساتید خوب گروه، بیوتک را آنموقع با وجود امکانات نامناسب انتخاب کردیم، اهمیت ندادن به این اساتید توسط این مدیر یا هر مدیر دیگری، از ماندن در مخروبه بیوتک به مراتب بدتر است. قرار بود توسعه همه جانبه باشد.
 • ایلیا IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  6 0
  آقای دکتر مقیمی چه کردی با این بچه ها؟! دوستی دارم که دانشجوی این گروهه با هم بین کامپیوتر شریف و بیوتک تهران مونده بودیم که خداروشکر من کامپیوتر شریف رو انتخاب کردم این دوست من تا دی ماه پارسال خیلی محکم می‌گفت می‌خواد بمونه ایران ولی با این بچه کاری کردید که حالش از دانشگاه تهران و بیوتک و ایران به هم می‌خوره و امیدوارترین آدمی که می‌شناختم رو از همه چیز ناامیدش کردید امیدوارم سزای کارتون رو ببینید و ما هم ببینیم که کارهای ناعادلانه‌تون بی نتیجه نمی‌مونه
 • پسادانشجویی IR ۱۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  7 1
  یه زمانی دانشجوی گروه بودم تنها مزیت گروه هیئت علمیش بود که شنیدم دارن میرن دم دکتر مقیمی گرم که به بچه ها فهموند ایران جای موندن نیست
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  7 1
  دکتر مهدوی خودش نمیاد گروه هیچی یه کاری کرده افرادی مثل دکتر بزرگ و دکتر اسد که هرروز گروه بودن هم دیگه دلشون نمی‌خواد بیان گروه
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  6 0
  دکتر مهدوی تو روی دانشجو میگه آره شما چقدر خوبید پشت سرش میگه اینا تو یه زمینه نخبه‌‌ان تو بقیه زمینه ها پخمه‌ان دلم می‌خواست به گوشش برسه خب تو که تو یه زمینه هم نخبه نیستی چی میگی این وسط؟
 • IR ۱۱:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  7 0
  من با دکتر مهدوی صحبت کردم ایشون انقدررر مدیره که تو دو دقیقه حرفشو عوض میکنه! مدیریت از سر و روش می‌باره! لحن صحبت کردنش بیشتر شبیه لحن افراد بیکار دم بقالی وایساده هست تا استاد دانشگاه
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  6 1
  در این چند ماهی که فکر میکنم حدود ۵ یا ۶ است که ایشان ریاست را بر عهده گرفته اند، به عنوان دانشجو اصلا ایشان را ندیده ام. البته که به نظر بعید نیست.
 • احمد IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  2 5
  والا ایشون پلیمری هستن که یک پای علم تو حوزه پزشکی بازساختی و مهندسی بافت هست در اینجا که واقعا تخصص مرتبطه جالبه که جاهایی که بی تخصص ها هستن مشرق موضع گیری نداشته قابل توجه مدیران مشرق نیوز امیدوارم کامنت رو انتشار بدین
  • IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
   4 1
   ربط شیمی پلیمر و بیوتکنولوژی مثل ربط جغرافیا و اقتصاده بی ربط نیستند ولی یک صدم پلیمر به یک هزارم بیوتک مرتبط هست البته کار های ایشون حتی همون یک صدم هم مرتبط نیست در ضمن اونجوری نگاه کنیم قطعا هر رشته ای تو دانشگاه یه ربطی به بیوتک داره چون بیوتک بسیار بین رشته ای هست این حرف شما نشون میده بیوتکنولوژی نمیدونی چیه!
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  6 1
  با افسوس و تاًسف بسیار ، مثل اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی باید با دقت در مسئولیت های علمی ریز شود و به تائید های مرسوم اعتنا نکند ، شاید انتخابات با حضور اساتید و دانشجو موثرتر باشد
 • US ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  6 1
  مدیر بایستی در حوزه مدیریتش تخصص داشته باشه، این اصرار بر مدیریت یک فرد غیرمرتبط به چه دلیله؟ شما وقتی یک مرکزی رو راه اندازی می‌کنی یکی دو سال اول دوره حساسش هست، اگر فرد مناسبی مدیر نباشه اون مرکز بارها زمین میخوره
 • دانشجوی بیوتک IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  8 1
  بگردید ببینید تو کل دانشگاه تهران یه دونه مدال طلای جهانی المپیاد پیدا می کنید، سر یه کلاس 14-15 نفره بیوتک 4 تا مدال طلای المپیاد نشسته، اونوقت این آقای به اصطلاح رییس دانشگاه حاضر نیست صدای اینهمه اعتراض دانشجو و هیات علمی رو بشنوند. آفرین دکتر مقیمی، شما به تنهایی موفق شدید آرزوی اون آدم هایی که 22 سال سعی کردند این گروه رو نابود کنند برآورده کنید. حالا زود برو مسجد دانشگاه نماز اول وقت بخون، بیخیال حق الناس...
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  6 2
  متاسفانه با باند بازی راه افتاده، گروه و صنعت بیوتکنولوژی کشور را در موقعیت حساس کنونی که چشم دشمن به کوچک ترین حرکت ماست دچار چالش کردند ،تبریک میگم به اقای مهدوی و مقیمی چه خواسته و چه ناخواسته خیلی خوب در زمین دشمن بازی میکنید امیدوارم سیا و موساد قدر چنین نیروهای با پشتکاری را بداند. علی برکت الله
 • IR ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  4 1
  متاسفانه با باند بازی راه افتاده، گروه و صنعت بیوتکنولوژی کشور را در موقعیت حساس کنونی که چشم دشمن به کوچک ترین حرکت ماست دچار چالش کردند
 • IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  5 1
  برای گروه پر ابهت بیوتک دیدن این روز ها که از سایر دانشگاه ها و سایر مراکز نطق های تمسخر آمیز درباره شرایط گروه دریافت میشود، بسیار درد اور است.
 • IR ۱۳:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  7 2
  سلام، دانشجوی گروه بیوتک هستم. خیلی ممنون بابت انتشار این خبر. حدود ۵ ماهه که با این تصمیم نابه‌جای دکتر مقیمی اوضاع گروه بیوتک به‌هم ریخته و خواسته‌های ما اصلاً شنبده نمی‌شه! من به‌عنوان دانشجوی گروه بیوتک حتی یک بار هم ایشون رو توی گروه بیوتک ندیدم و توی دترشون توی دانشکده شیمی نشستن. ای کاش هرکسی لایق هرجایگاهی هست، اون جایگاه نصیبش بشه. حیف دکتر بزرگ که این همه برای گروه زحمت کشیدن و اخرش قدرت رسید به ادمای ناشایسته!
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  6 0
  گروه بیوتک خیلی وقته که قربانی این تصمیم گیری های غلطه. از اول این گروه دست دانشکده‌ی شیمی بود و اساتید شیمی هر طور که دلشون میخواست چارت درسی رو میچیدن. ولی این بار انتخاب یک فرد غیرمتخصص به علاوه بی‌اخلاق واقعا وضعیت گروه رو به هم ریخته.
 • علی IR ۱۳:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  6 0
  دانشجوی گروه بیوتکم و خوشحالم که بالاخره حرف ما یه جا انعکاس پیدا کرد. دکتر مقیمی که اندر مشغول پارتی بازی هستن که هرچقدر به ایشون نامه زدیم و درخواستمون رو بهشون گفتیم، هیچ نتیجه‌ای نداشت و انگار نامه رو انداختیم توی سطل! دیگه به چه زبونی دانشجو باید بگه ایشون رو نمی‌خواد و ایشون برای مدیریت گروه مناسب نیستن؟
 • سید رضا IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  3 0
  آخه عزیز دل، مشکل اینه که طرف ما هم بی‌تخصصه هم بی تعهده! لااقل یکیش رو شما بده به ما. ما با کله میپذیریم. بله خیلی جاها به قول شما رئیس بی‌تخصص منصوب شده واسش، ولی آیا انقد هم بی دغدغه که 7 ماه کل دانشجوهاش رو نبینه؟؟؟؟؟؟ بی‌تخصصی روسای جاهای دیگه دلیل بر خوبی و در نتیجه سکوت به رئیس فعلی نیست. راه رو گم نکنیم.
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  4 0
  انتصاب افراد بی ربط به بیوتک به ریاست گروه، بیشتر از هر چیز دیگه ای باعث ناامیدی دانشجوهای نخبه این گروه و هیئت علمیش میشه. امیدوارم هرچه زودتر به اوضاع آشفته گروه بیوتکنولوژی رسیدگی بشه
 • a IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  3 0
  دانشگاه تهران دیگر اساتید (اساتید 10 سال اخیر)نخبه ندارد نخبه ها در دانشگاههای برتر دنیا هیأت علمی شده اند و جای آنها در دانشگاه افراد درجه دو و سه استخدام شده اند
  • IR ۱۴:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۹
   1 0
   عزیز رتبه زیر 10 کنکور سراسری الان هیات علمی گروهه. رتبه 13 کنکور سراسری الان هیات علمی گروهه. رتبه 23 کنکور . 34 و 42 کنکور هیات علمی گروهن. از نظر شما نخبه کیه دیگه؟
 • میم.تبسم IR ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  4 0
  خبر کوتاه بود و جانکاه...
 • IR ۱۷:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  7 0
  من نمیدونم پشت این دکتر مهدوی کی هست که دکتر مقیمی حاضره این همه هزینه رو تحمل کنه
 • IR ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  5 1
  تنها دلخوشی دانشجوهای بیوتک اساتید باسواد و دلسوز گروه بیوتک هستن که دکتر مقیمی با انتصاب این آدم باعث شدن دکتر مهدوی انقدرررر رفتار نامناسبی از خودشون نشون بدن و انقدر به اساتیدمون بی‌احترامی کنن که این اساتید هم بخوان برن. اونوقت می‌گن دانشجوها چرا از کشور می‌رن؟
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  4 0
  انتصاب افرادی که هیچ تخصصی در زمینه بیوتکنولوژی ندارند به عنوان رئیس گروه بیوتکنولوژی، تنها منجر به پسرفت گروه میشود و امید دانشجویانی که اندک امید و انگیزه ای برای پیشرفت داشتند، ناامید می شود.
 • IR ۱۹:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۷
  4 0
  با اینکار امید و انگیزه را از دانشجویان گروه گرفتید.
 • IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۸
  3 0
  راه حل این افرادبرای جلوگیری از انصراف می‌دونید چیه؟! دیدن انصراف زیاد شده تو این چند ماه، دیروز یه قانون تصویب کردن که دانشجو برای انصراف بعد از کارشناسی هم نیاز به مقاله داره!!!
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۸
  2 0
  به چه زبونی بگیم ایشون رو نمی‌خوایم تا دست از سر گروه بیوتک بردارین؟ دیگه خسته شدیم از این همه بی‌عدالتی. حداقل مزیت گروه بیوتک هیئت علمی خوبش و رئیس دلسوز گروه بود ک اونم ازمون گرفتین! نمی‌دونیم چی از جون گروه ما می‌خواین اخه؟ کاش حداقل دوره‌مون چهارساله بود که خیالمون راحت بود از دستتون راحت می‌شیم
 • . IR ۲۱:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۸
  1 1
  دکتر مقیمی اخیرا این گروه را به دانشکده ارتقا دادند. در طی این فرآیند مسوولان پردیس علوم مخالف بودند. این احتمال را بدهید که این هیاهو ربطی هم به مسولان پردیس علوم علوم داشته باشد.
 • مطلع IR ۰۹:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۹
  3 0
  مشکل اصلی: بخشنده+مهدوی. تا این دو کانون فتنه باشند، و دکتر مقیمی هم تحت تاثیر امثال مهدوی باشد، فاتحه بیوتکنولوژی در دانشگاه تهران خوانده شده است. یادمان باشد توهم دانایی بسیار خطرناکتر از نادانی است.
 • دانشجو IR ۲۲:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۱
  0 0
  گزارشی هم درباره ریاست دانشکدگان هنرهای زیبا تهیه کنید. ضد انقلاب و عضو براندازم اصلاح طلب و حامی همیشگی شهردار تهران.... الان هم همچنان برای شهردار سابق جا باز می‌کنه و پست میده، یک موقع خدای نکرده این مقام شامخ جا باز می کنه.... حناچی: رییس پژوهشکده فرهنگ و هنر، رییس گروه مرمت، رییس کمیسیون تخصصی هنر، نماینده دانشکدگان در کمیته تخصصی هنر.... رزومه شوم رو کامل می کنند تا دوباره بگردند.... آقای مقیمی حواستون هست!!!!!!!!!
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۹
  0 0
  واقعا جای تاسفه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس