رژیم صهیونیستی

هتاکی شهرک نشینان صهیونیست به قرآن کریم در جریان یورش به مساجد در کرانه باختری واکنش‌هایی را به همراه داشته است.

به گزارش مشرق، به نقل از المیادین، جنبش مقاومت اسلامی حماس، هتاکی شهرک نشینان صهیونیست به مساجد و قرآن کریم در روستای عوریف واقع در جنوب نابلس در کرانه باختری را محکوم کرد.

این جنبش طی بیانیه ای ضمن اشاره به این مطلب، تاکید کرد: آنچه در این روستا اتفاق افتاد یک جنایت وحشیانه و به مثابه تشدید نبرد دینی نهادهای صهیونیستی علیه ملت فلسطین است. این رفتار وحشیانه شهرک نشینان یهود که با حمایت ارتش و کابینه اشغالگران صورت می گیرد به مثابه تحریک احساسات تمامی فرزندان ملت فلسطین و امت و اهانت بی سابقه به مقدسات این ملت و امت است. هتاکی شهرک نشینان صهیونیست به مساجد و قرآن مجید در کرانه باختری یک رفتار نژاد پرستانه تبعیض آمیز است که موضع گیری آشکار تمامی قشرها و طیف های رسمی و مردمی امت های اسلامی و نهادهای دینی را می طلبد.

واکنش جهاد اسلامی

جهاد اسلامی فلسطین هم اعلام کرد: هتاکی به مقدسات دنباله حملات به ملت ما است و زبانه های مقاومت را شعله ور تر می کند. این اقدام خطرناک نمایانگر تمایل دشمن دیوانه برای شعله ور کردن جنگ دینی است.

واکنش مصر

وزیر اوقاف مصر هم حمله شهرک نشینان و هتاکی به قرآن کریم را نمونه عینی تروریسم، افراط و نژادپرستی دانست و به شدت حمله شهرک نشینان به یکی از مساجد در شهر نابلس و هتاکی به قرآن را محکوم کرد.

تداوم حملات نظامیان رژیم صهیونیستی به کرانه باختری

نظامیان صهیونیست با یورش به شهرهای نابلس و الخلیل و بیت لحم به خانه های شماری از فلسطینیان یورش برده و اسباب و اثاثیه آنها را برهم زده و تعدادی از فلسطینیان را بازداشت کردند.

در جریان این تجاوزات درگیری هایی میان نیروهای مبارز فلسطینی و اشغالگران صهیونیست صورت گرفت که به مجروحیت تعدادی از رزمندگان فلسطینی انجامید.

هنیه: مقاومت پاسخ قاطع به تجاوز دشمن اشغالگر نشان خواهد داد

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس در گفتگو با شبکه العالم تاکید کرد: مقاومت فلسطین آماده پاسخ قاطع به هرگونه تجاوز دشمن اشغالگر است.کرانه باختری همیشه در میدان حضور دارد و همکاری بین قسام و سرایا القدس در این منطقه در بالاترین سطح ممکن است. اگر دشمن صهیونیستی خواسته‌های مقاومت را بپذیرد، می‌توان قرارداد مبادله اسرا را امضا کرد، در غیر اینصورت مقاومت برگ‌های برنده بیشتری بدست خواهد آورد و این رژیم را وادار به پذیرش چنین قراردادی خواهد کرد.

رئیس دفتر سیاسی حماس بیان کرد که سفرش به ایران بازتاب‌های مهمی بر مسئله فلسطین خواهد داشت. وی گفت که تحولات جاری در منطقه به ویژه توافق تهران و ریاض از جمله محورهای سفر هیئت حماس به ایران بوده است.

اسماعیل هنیه تاکید کرد که اوضاع منطقه‌ای در ۱۰ سال گذشته فرصتی طلایی برای دشمن صهیونیستی است و اکنون فرصتی برای سر و سامان دادن دوباره به اوضاع منطقه دست داده است.

وی با اشاره به ضرورت تحقق آشتی ملی با توجه به خطرات پیش روی مقدسات و سرزمین فلسطین، از آمادگی جنبش متبوعش برای اجرای مفاد توافقنامه آشتی ملی الجزایر خبر داد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس