از توقیف خودرو سرقتی تا دپوی بیش از ۹۷ کیلو هروئین و شیشه

در شبانه روز گذشته حوادثی در سطح شهر تهران رح داده از توقیف خودرو سرقتی تا دپوی بیش از ۹۷ کیلو هروئین و شیشه که پرونده آنها در دستور کار پلیس قرار گرفته است.

به گزارش مشرق، در سطح شهر تهران حوادثی رخ داده که بسیاری از آنها کشف و در دستور کار نیروی انتظامی قرار گرفته است.

توقیف یک خودرو سرقتی در عوارضی قم

فرمانده یگان امداد تهران از توقیف یک دستگاه خودروی سواری هیوندا در عوارضی تهران_قم خبر داد.

سردار سلمان آدینه وند بیان داشت: مأموران مستقر در عوارضی تهران - قم از تردد یک دستگاه خودروی سواری هیوندا دارای دستور قضائی توقیف مطلع شدند.

وی افزود: بلافاصله طرح استقرار مأموران در عوارضی تهران - قم و مهار سارق یا سارقان در دستور کار قرار گرفت و با کنترل خودروهای عبوری در نهایت خودرو مذکور شناسایی شد.

فرمانده یگان امداد پلیس تهران افزود: با شناسایی خودرو، عملیات تعقیب و گریز آغاز و مأموران موفق شدند پس از مدتی خودروی به سرقت رفته را متوقف و متهم را بازداشت کنند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه متهم در همان بررسی‌های اولیه به سرقتی بودن خودرو معترف شد، خاطر نشان کرد: راننده خودرو پس از تحقیقات اولیه به همراه خودروی توقیفی در اختیار پلیس پیشگیری تهران برای سیر مراحل قضائی قرار گرفت.

اعتراف ۳ مالخر به ۲۰ فقره مالخری

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران از دستگیری ۳ مالخر اموال مسروقه و اعتراف آنان به ۲۰ فقره مالخری خبر داد.

سرهنگ محمد باقر قدم زاده گفت: در پی مراجعه و شکایت چند تن از شهروندان در هفته‌های اخیر، در خصوص سرقت اماکن خصوصی در محدوده محله تجریش تهران، پیگیری موضوع سریعاً به صورت ویژه در دستور کار عوامل عملیات کلانتری ۱۰۱ این پلیس قرار گرفت و مأموران موفق به دستگیری سارقان شدند و با دستگیری این افراد در گام بعدی دستگیری مالخر و یا مالخران اموال مسروقه نیز در دستور کار قرار گرفت.

این مقام انتظامی در ادامه ابراز داشت: مأموران این کلانتری با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی، در نهایت در بیست و یکم خرداد ماه امسال هویت مالخران مرتبطین به پرونده را که از مالخران سابقه دار و دارای سابقه مصرق مواد مخدر بودند شناسایی کردند.

وی گفت: بلافاصله با هماهنگی‌های قضائی تیمی از مأموران در روز گذشته به مخفیگاه متهمان مراجعه و طی یک عملیات غافلگیرانه هر سه مالخر اموال مسروقه را در مخفیگاهشان دستگیر کردند و در بررسی از این محل ۴ دستگاه دوچرخه، دو عدد باطری خودرو، کامپیوتر خودرو، سنگ فرز، ۵ دستگاه آبفون و … سرقتی مجموعاً به ارزش یک میلیارد ریال کشف شد.

سرکلانتر یکم پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصریح کرد: متهمان ۳۰ الی ۳۵ ساله پس از انتقال به مقر انتظامی به ۲۰ فقره مالخری اموال سرقتی به خصوص تلفن همراه مسروقه در محدوده شمال تهران اعتراف کردند.

سرهنگ قدم زاده در پایان با بیان اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد، گفت: شناسایی مال باختگان در دستور کار کلانتری این محله قرار گرفت.

سرقت باطری‌های دکل‌ها مخابراتی

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۲ سارق باطری دکل‌های مخابراتی محله ورداورد خبر داد و گفت: از سارقان ۶ دستگاه باطری کشف و به ۱۶ فقره سرقت نیز اعتراف کردند.

سرهنگ حسین مافی پلیس گفت: عملیات کلانتری ۱۸۱ ورداورد در حال گشت زنی در محله به دو نفر با موتورسیکلت که نزدیک یک دکل مخابراتی بوده مشکوک می‌شوند و برای بررسی بیشتر به وی مراجعه می‌کنند.

وی با بیان اینکه متهمان به محض روئیت مأموران متواری شدند افزود: در یک عملیات تعقیب و گریز موتورسیکلت متهمان زمین گیر و هر دو متهم دستگیر شدند و در بررسی اولیه مشخص شد متهمان در باطری‌های دکل مخابراتی سرقت کرده اند.

سرکلانتر دوم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: متهمان ۳۱ و ۳۲ ساله در تحقیقات اولیه به بزه انتسابی و ۱۶ فقره سرقت باطری از دکل‌های مخابراتی معترف شدند و در بررسی از متهمان ۶ دستگاه باطری سرقتی نیز کشف شد.

سرهنگ مافی در پایان با اشاره به اینکه تحقیقات بیشتر برای کشف جرایم احتمالی متهمان ادامه دارد خاطرنشان کرد: متهمان به مرجع قضائی معرفی شدند.

دپوی بیش از ۹۷ کیلو هروئین و شیشه

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران از کشف ۹۷ کیلو هروئین و شیشه دپو شده در یک منزل مسکونی واقع در جنوب تهران خبر داد و گفت: در این رابطه ۵ متهم دستگیر شده است.

سرهنگ حسین باباپور اظهار داشت: مأموران انتظامی عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران، با دریافت اطلاعاتی مبنی بر دپوی مواد مخدر در یکی از منازل مسکونی در محدوده جنوب تهران، موضوع را پیگیری کردند و شناسایی و دستگیری متهمان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی بیان داشت: مأموران محل دپوی مواد مخدر را شناسایی و تیم‌های عملیاتی مبارزه با مواد مخدر به محل اعزام شدند که پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از منزل مسکونی ۵۲ کیلو گرم شیشه و ۴۵ کیلوگرم هروئین کشف کردند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران افزود: مأموران در این رابطه ۵ متهم دستگیر کرده و با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ حسیت باباپور با اشاره به اینکه مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر با جدیت از سوی پلیس دنبال می‌شود؛ از شهروندان درخواست کرد: در صورت مشاهده و برخورد با فروشندگان مواد مخدر و هرگونه بی نظمی و اخلال در نظم عمومی، با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس و موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

وی در پایان از موفقیت کامل این عملیات خبر داد و خاطرنشان کرد: امیدواریم با دستگیری این ۵ متهم که از قاچاقچیان و سرکرده‌های اصلی توزیع مواد مخدر در جنوب پایتخت بودند بسترهای آلودگی جوانان به اعتیاد و مواد مخدر کمتر و کمتر شود.

دستگیری سارقان موتورسیکلت

رئیس پلیس پیشگیری تهران از دسگیری ۲ سارق موتورسیکلت هنگام پرسه زنی با موتورسیکلت مسروقه خبر داد و گفت از کوله پشتی متهمان، یک قبضه سلاح سرد و الات و اداوت سرقت کشف شد.

سرهنگ محمد گودرزی رئیس پلیس پیشگیری تهران اظهار کرد: در راستای اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، مأموران کلانتری ۱۷۹ خلیج فارس در محدوده محله و خیابان هلال احمر در حال گشت‌زنی بودند که به یک دستگاه موتورسیکلت با سرنشین و راکب که پلاک خود را مخدوش کرده بودند مشکوک شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی افزود: بررسی‌های اولیه مأموران نشان می‌داد، موتورسیکلت چندی قبل از به سرقت رفته و سرنشینان آن سارقان حرفه‌ای هستند که همین سرنخ کافی بود تا دستور ایست وسیله نقلیه مذکور صادر شود که متهمان به محض رؤیت ماموران بدون توجه به دستور ایست به طرز خطرناکی متواری شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: مأموران با ایجاد طرح مهار وسیله نقلیه مذکور را متوقف کردند و موفق به دستگیری سرنشین موتورسیکلت شدند ولی راکب موتور با استفاده از تاریکی شب موفق به فرار شد.

سرهنگ گودرزی با بیان اینکه از کوله پشتی متهمان آلات و ادوات سرقت، و یک قبضه سلاح سرد کشف شده است، خاطرنشان کرد: متهمان پس انتقال به کلانتری در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر سرقت و حمل سلاح معترف شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات دیگر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 1
  • علی اصغر IR ۲۰:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۲۳
    1 1
    با سلام و خدا قوت به عزیزان سخت کوش

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس