وزارت دفاع

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) در بیانیه‌ای اعلام کرد: خمینی کبیر روح اعتماد به نفس و مقاومترا در ملت های ستمدیده جهان دمید.

به گزارش مشرق، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با صدور بیانیه‌ای به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) در بیانیه‌ای اعلام کرد: خمینی کبیر عزت از دست رفته و حقوق پایمال شده ملت ایران را برگرداند و این سرزمین را به عنوان محور تمدن نوین اسلامی و احیاگر شکوه و عظمت ایران و اسلام مطرح نمود.

متن بیانیه بدین شرح است:

۱۴ خرداد یادآور فقدان و فراق بیش از ۳۴ ساله ملت وفادار و قدرشناس ایران از بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) است، رهبری که همواره تلألو اندیشه‌های ناب، حکیمانه و نورانی متصل به مخازن و معادن علم الهی‌اش بر جهان اسلام و امت مسلمان می‌تابد و غریو استقلال طلبی، آزادیخواهی، عدالت‌جویی و حمایت از مستضعفان جهان در گوش تاریخ، طنین‌انداز بوده و پژواک آن ترک‌های جدیدی بر استخوان‌های نظام استکبار جهانی ایجاد کرده و جهانِ متحیر، نظاره‌گر شکل‌گیری نظم جدید جهانی متأثر از مکتب فکری او است.

امام خمینی رضوان‌الله تعالی‌علیه در میان تعجب و دستپاچگی قدرت‌های جهان، انقلاب بزرگ قرن را بنا نهاد، نهالی که امروز در قامت درختی تنومند، هیمنه پوشالی و در حال فروپاشی آنان را به چالش می‌کشد و پناهگاه و نقطه امید مظلومان و مستضعفان جهان شده و آسایش را از آنان سلب نموده است.

خمینی کبیر عزت از دست رفته و حقوق پایمال شده ملت ایران را برگرداند و این سرزمین را به عنوان محور تمدن نوین اسلامی و احیاگر شکوه و عظمت ایران و اسلام مطرح نمود. وی روح اعتماد به نفس، افتخار ، شجاعت ، خودباوری و مقاومت را در ملت‌های ستمدیده و آزادگان جهان دمید و امت اسلامی را پس از سال‌ها فترت و غفلت احیا کرد و اسلام را به عنوان قطب مهم قدرت و نقش‌آفرین به جهانیان معرفی نمود. اینک فرزندان انقلاب وی، وعده‌هایی که امامشان داده بود را محقق نموده‌اند و با ناو تمام ایرانی دنا، این محصول دانش مهندسان ایرانی به پهنه دریاها واقیانوس‌ها و با ماهواره‌برهای سیمرغ، ذوالجناح، سفیر و سریر تا ثریا و با هواپیماهای کوثر، یاسین و سیمرغ در آسمان‌ها جولان می‌دهند و با موشک‌های راهبردی خرمشهر، عماد و حاج قاسم برای دشمنان این سرزمین خط و نشان می‌کشند تا آوازه خمینی‌کبیر، بیش از پیش بر ساحت جهان طنین‌انداز شود.

اگرچه در طول این سال‌ها کینه و حقد دشمنان ، منافقان و غافلان علیه ملت مظلوم ایران اسلامی تداوم داشته ولی دسیسه آشکار و طرح پیچیده اخیر آنان با جنگ ترکیبی و هیاهوی امپراطوری رسانه‌ای با هدف حمله به اندیشه‌های امام و سعی در زیر سؤال بردن دستاوردهای نظام اسلامی بار دیگر فرصتی فراهم نموده است تا در اجرای فرمان جهاد تبیین، بیش از پیش خدمات امام و انقلاب اسلامی به ایران و جهان بازگو گردد.

در سال‌های فقدان حضرت امام، مقام‌معظم رهبری حضرت آیت‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) به عنوان خَلَف صالح و شاگرد ممتاز امام راحل با رهبری حکیمانه، داهیانه، عزتمندانه و شجاعانه خود التیام‌بخش این فراق بوده و توانسته است انقلاب اسلامی و میهن عزیزمان را از گردنه‌های صعب‌العبور به سلامت عبور داده و بر قله‌های افتخار و عزت برساند.

وزارت دفاع و ‌پشتیبانی نیروهای مسلح ضمن گرامیداشت یاد بنیانگذار بزرگ انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و شهدای گلگون کفن میهن اسلامی‌مان، بار دیگر با آرمان های بلند امام و راه شهیدان و رهبر معظم انقلاب و فرماندهی معظم کل قوا امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) تجدید بیعت نموده و بر ادامه مسیر آنان و هم چنین تداوم قدرت‌افزایی ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تأکید می‌نماید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس