کد خبر 1494423
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۱
حمایت قاطع نمایندگان مجلس از صحرایی

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تایید برنامه ها و کارنامه فعالیت «رضا مراد صحرایی» وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، وی را گزینه‌ای مناسب برای این وزارتخانه و اجرای سند تحول در نظام آموزش و پرورش دا

به گزارش مشرق، رضامراد صحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان در پی استعفای نوری وزیر سابق آموزش و پرورش با حفظ سمت به عنوان سرپرست وزارت آموزش و پروش منصوب شد و در جلسه ۲ خرداد مجلس نامه معرفی وی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از سوی رئیس جمهور، در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد.

وی دارای مدرک دکتری زبانشناسی همگانی از دانشگاه علامه طباطبایی و استاد تمام رشته زبان شناسی این دانشگاه است و از اردیبهشت سال ۱۴۰۱ به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان انتخاب شد. او پیش از انتصاب به‌ عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان، ریاست مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌ زبانان دانشگاه علامه طباطبایی را بر عهده داشت.

صحرایی ۱۷ سال به عنوان معلم از ابتدایی تا پیش دانشگاهی در روستاها و شهرها تدریس کرده است. سپس به وزارت علوم پیوست و تا استاد تمامی پیش رفت.

فردا سه شنبه ۹ خرداد صحرایی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش منتظر اخذ رأی اعتماد نمایندگان در صحن علنی مجلس بوده و به گفته احمد نادری عضو هیأت رئیسه مجلس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان نیز در جلسه رأی اعتماد وی حضور خواهد داشت.

رهبر انقلاب در دیدار روز سوم خرداد با نمایندگان مجلس یازدهم توصیه ای مبنی بر «پرهیز از بعضی سخت‌گیری‌ها در قبال وزرای معرفی شده به مجلس» داشتند و در این زمینه گفتند: در تشخیص صلاحیت‌ها دقت کافی و در حد معقول و منطقی سخت‌گیری کنید اما نه به شکلی که موجب شود وزارتخانه تا مدت ها بدون وزیر بماند که اکنون هم چند وزارتخانه وزیر ندارند و به مجلس معرفی خواهند شد.

نماینده قوچان: مراد صحرایی از خانواده آموزش و پرورش است

علی آذری نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی گفت: "رضا مراد صحرایی" از خانواده آموزش و پرورش و برای تصدی این وزارتخانه مناسب است. وی سابقه حضور در دانشسرای مقدماتی و آموزگاری را داشته و حتی در مناطق روستایی نیز تدریس کرده است.

صحرایی فردی توانمند و متخصص برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش است

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، صحرایی را فردی توانمند و متخصص برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش ارزیابی کرد و اظهار داشت: وی با توجه به تخصص، تجارب و نوع تفکری که دارد برای بدنه این وزارتخانه موثر و مفید خواهد بود. در این موضوع دو محور مطرح است، نخست اعتماد به فردی که از سوی دولت به مجلس معرفی شده و دوم اینکه رویکرد نمایندگان درباره این معرفی چگونه است؟

نماینده همدان در مجلس: صحرایی در آموزش و پرورش تحول ایجاد می‌کند

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی با استناد به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مجلس برای انتخاب وزرا سختگیری نکند، گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش سبب تحول در این وزارتخانه خواهد شد. هفته گذشته نمایندگان مجلس پس از اجلاسیه چهارم، به دیدار رهبر معظم انقلاب رفتند و ایشان در سخنان خود به این موضوع تاکید کردند که مجلس از بعضی سخت‌گیری‌ها در قبال وزرای معرفی شده به مجلس پرهیز کند تا وزارتخانه‌های مورد نظر بدون وزیر نمانند.

بینش علمی صحرایی به مدیریت تخصصی در آموزش و پرورش می‌انجامد

زهره الهیان عضو فراکسیون جمعیت و حمایت از خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: بینش علمی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مدیریت تخصصی وی در این وزارتخانه خواهد انجامید. در فراکسیون زنان و جمعیت خانواده با حضور وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش برنامه های وی بررسی شد و نکات مثبت برنامه ها، تجربه و سابقه وی بسیار قابل توجه بود.

نماینده جیرفت در مجلس: صحرایی توانایی مدیریت آموزش و پرورش را دارد

ذبیح‌الله اعظمی ساردویی نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نیروی جوانی است که مسائل و مشکلات حوزه آموزش و پرورش را می‌شناسد و توانایی مدیریت این حوزه را دارد. با توجه به تجربه و سوابقی که از رضامراد صحرایی در حوزه تدریس و آموزش دارم، وی صلاحیت تصدی این وزارتخانه را دارد.

مدیریت وزارت آموزش و پرورش به تجربه، دانش و تسلط نیاز دارد

غلامرضا مرحبا نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت وزارت آموزش و پرورش کاری سخت و طاقت فرساست و در کنار تجربه و دانش، به تسلط کافی نیاز دارد. این وزارتخانه یکی از دستگاه‌های کلیدی در کشور است که از نظر گستردگی کار نیز با همه خانواده‌هایی که دانش‌آموز دارند، در ارتباط است.

باید تلاش کنیم وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش رای اعتماد بگیرد

«سید جواد حسینی کیا» نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به سوابق و برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش برای تحول در نظام آموزشی، باید تلاش کنیم مجلس به رای او اعتماد دهد. اولویت نمایندگان مجلس در انتخاب وزیر آموزش و پرورش، گزینش فردی است که از بدنه این وزارتخانه باشد که صحرایی از این ویژگی برخوردار است.

خلاقیت و ابتکارات صحرایی در آموزش و پرورش راهگشا است

الهام آزاد دبیر اول کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: خلاقیت و ابتکاراتی که وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در مسوولیت‌های گذشته به نتیجه رسانده، در این وزارتخانه هم اثرگذار خواهد بود. وزارت آموزش و پرورش یکی از مهمترین وزارتخانه‌های کشور محسوب می‌شود که نقش تعیین کننده‌ای در تعلیم و تربیت دانش آموزان و رشد فضای فرهنگی کشور به عهده دارد و اینکه سکاندار این دستگاه عظیم را چه فردی بر عهده دارد، بسیار مهم است.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش جوانی پرتحرک و علاقه‌مند به کار است

مجید نصیرایی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش جوانی پرتحرک، باانگیزه و علاقه‌مند به‌کار است و می‌تواند با نگاه تحولی، برنامه منسجم و نیروهای کارآمد این وزارتخانه را به اهداف مدنظر نزدیک کند. در راستای بیانات رهبر معظم انقلاب قوای سه‌گانه باید برای حل مشکلات کشور با تعامل حرکت کنند و موانع را بر سر راه پیشرفت کشور بردارند، قطعا مجلس هم در این مسیر به دولت کمک خواهد کرد چون سختی‌های کار اجرایی را می‌داند.

میرتاج‌الدینی: صحرایی از اقتدار لازم برای اجرای برنامه‌هایش برخوردار است

حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: صحرایی بر مسائل آموزش و پرورش‌ اشراف دارد و از اقتدار لازم برای پیاده‌سازی برنامه‌های خود در این وزارتخانه برخوردار است. وی برنامه‌های خوبی برای ارتقاء جایگاه این وزارتخانه دارد و با مسائل مختلف وزارت آموزش و پرورش همچون تربیت معلم آشنا است.

صحرایی ثابت کرده که از حقوق معلمان و فرهنگیان نمی‌گذرد

سید مهدی فرشادان نماینده سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در دوره سرپرستی این وزارتخانه ثابت کرد که از منافع و حقوق معلمان و فرهنگیان نمی‌گذرد. صحرایی با بدنه آموزش و پرورش آشنایی دارد و گزینه خوبی برای سکانداری این وزارتخانه است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس: صحرایی کارنامه قابل قبولی دارد

حجت الاسلام اکبر احمدپور عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس باور و شناخت شخصی که از صحرایی در زمان تصدی مسوولیت دانشگاه فرهنگیان دارم، می توان گفت که وی کارنامه و عملکرد قابل قبولی دارد. در روز برگزاری جلسه رای اعتماد و پس از شنیدن دیدگاه‌ها و برنامه کاری و بررسی نکات مثبت و منفی، نمایندگان قضاوت بهتری پیرامون عملکرد وی خواهند داشت.

وزیر پیشنهادی از مشکلات آموزش و پرورش آگاه است

شارلی انویه تکیه نماینده مسیحیان آشوری کلدانی ایران در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از بدنه این وزارتخانه بوده و از مشکلات آن آگاهی دارد. با توجه به صحبتی که با ایشان در مورد مشکلات معلمان و مشکلات زیر ساختی آموزش و پرورش داشتم و سوالاتی که از او شد، احساس می کنم مشکلات را خوب شناخته و امیدوارم پس از کسب رای اعتماد این موارد را حل کند.

نماینده خمین: جسارت در پیگیری مسائل مهمترین امتیاز صحرایی است

«علیرضا نظری» نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی گفت: جسارت در پیگیری‌ها و تصمیم گیری ها، مهمترین امتیاز «رضامراد صحرایی» وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش است. صحرایی انسانی ارزشی است و سابقه و عملکرد خوبی را در زمان حضور در دانشگاه فرهنگیان ثبت کرده است.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش قادر به ایجاد تحول است

حجت الاسلام محمد سبزی نماینده مردم شهرستان های ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با توجه به سوابق کاری خود قادر به ایجاد تحول اساسی در این وزارتخانه است. رهبر معظم انقلاب بر تعامل بین قوا به ویژه مجلس و دولت انقلابی تاکید دارند. ایشان همچنین تاکید دارند وقتی دولت وزیری را معرفی و از گزینه خود حمایت می کند، لازم است مجلس نیز در این مسیر کمک حال دولت باشد و از جهت گیری های شخصی جلوگیری شود.

دانش و خوش نامی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مورد تایید است

علی رضایی نماینده مردم شهرستان‌های کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: مراتب علمی، توانمندی و خوشنامی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مورد تایید است. شناخت کافی از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش دارم؛ او با برنامه "مدرسه محور" بودن برنامه‌های خود را ارائه کرده است.

صحرایی صلاحیت تصدی وزارت آموزش و پرورش را دارد

مهدی روشنفکر عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سوابق وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را بررسی کردم و او صلاحیت تصدی آموزش و پرورش را دارد. صحرایی ویژگی های مدیریتی و تجارب متعددی دارد که سبب شده به عنوان گزینه پیشنهادی به مجلس معرفی شود.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش گزینه مناسبی با عملکردی مثبت است

محمدرضا احمدی سنگری نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش گزینه خوب و دارای عملکردی مثبت در مسئولیت‌های محوله است. بر اساس بررسی های انجام شده رضا مراد صحرایی با مسئولیت در دانشگاه فرهنگیان طی بیش از یک سال اخیر تحول خوبی را در این مجموعه به لحاظ مالی، توسعه، تقویت محتوی دروس، ورود و خروج (دانش آموختگی) دانشجویان ایجاد کرده و عملکرد موفقی در این حوزه داشته است.

عملکرد صحرایی در دانشگاه فرهنگیان مولفه خوبی برای تایید صلاحیت وی است

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سابقه صحرایی در دانشگاه فرهنگیان نشان از ظرفیت تخصصی وی در پرورش معلمانی دارد که نظام تعلیم و تربیت را شکل می‌دهند، گفت: عملکرد وی در این جایگاه مولفه خوبی برای تایید صلاحیتش است. امید است بتوانیم با نظر جمع نمایندگان برای هفته آینده شاهد آغاز مسئولیت رضامراد صحرایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش باشیم. صحرایی، جزو مدیرانی است که حوزه آموزش و پرورش را از بدنه آغاز و سال ها در این حوزه تخصصی کار کرده است.

نماینده مجلس: صحرایی توانایی تصدی وزارت آموزش و پرورش را دارد

مهدی سعادتی نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: رضا مراد صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، جوان و با انگیزه است که توانایی تصدی این وزارت خانه را دارد. رضامراد صحرایی گزینه مناسبی برای وزارت آموزش و پرورش است. مجلس مصمم است هر چه زودتر وزرای سه وزارتخانه صمت، جهاد کشاورزی و آموزش و پرورش مشخص شوند و کارها روی زمین نماند.

وزیر بعدی آموزش و پرورش باید مورد حمایت همه جانبه باشد

محمدصالح جوکار نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: فردی که به عنوان وزیر آموزش و پرورش انتخاب می‌شود باید مورد حمایت همه جانبه قرار گیرد زیرا تعلیم و تربیت رسالت سنگینی است و همه قوا باید پای کار باشند. براساس فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر پرهیز از سختگیری‌ها در انتخاب وزرا، معطل نشدن وزارتخانه‌ها و اینکه بدون وزیر رها شدن وزارتخانه‌ها به صلاح نیست.

«صحرایی» توان ارتقای نظام تعلیم و تربیت را دارد

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از بدنه این وزارتخانه بوده و می‌تواند به خوبی برنامه‌های خود را برای ارتقای نظام تعلیم و تربیت اجرا کند. صحرایی با توجه به سابقه‌ و شناختی که از وزارت آموزش و پرورش دارد، گزینه خوبی برای وزارت این وزارتخانه کلیدی دولت به شمار می‌رود.

نظر مثبتی به گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش دارم

حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به وزرای انتخابی آیت الله رئیسی اعتماد دارم، گفت: اکنون هم به گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش رای مثبت می‌دهم. قرار شد با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش جلسه‌ای داشته باشیم و نقطه نظرات او را در رابطه با برنامه‌هایش برای هدایت این وزارتخانه استماع کنیم.

وزارت آموزش و پرورش با «صحرایی» سامان می‌گیرد

محسن فتحی نماینده مردم سنندج، کامیاران و دیواندره در مجلس شورای اسلامی گفت: موافق وزیر پیشنهادی هستم، چراکه هرچه سریع‌تر باید وزارت آموزش و پرورش تعیین تکلیف شود. مدیریت این وزارتخانه باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود و به این صورت مدیریت کردن درست نیست.

«صحرایی» توان به عهده گرفتن مسوولیت آموزش و پرورش را دارد

حجت الاسلام سید محمد موحد نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس تحقیقات و مشورت‌های انجام شده، صحرایی توانایی بر عهده گرفتن مسوولیت سنگین وزارت آموزش و پرورش را دارد.

وی با بیان اینکه باید در شرایط فعلی به دولت کمک کنیم، گفت: آموزش و پرورش جایگاه رفیعی در نظام تعلیم و تربیت و قوه مجریه دارد که باید هر چه سریع‌تر با انتخاب وزیر تعیین تکلیف شود.

عضو کمیسیون آموزش مجلس: صحرایی در حوزه آموزشی و پژوهشی کارنامه موفقی دارد

مهدی روشنفکر نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی گفت: سوابق درخشان آموزشی، پژوهشی، علمی، مدیریتی و دوران معلمی وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت آموزش و پرورش حاکی از موفقیت وی در این حوزه است. مسلم است فردی که قرار است وزیر آموزش و پرورش شود باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد. حضور ۱۷ ساله وزیر پیشنهادی در حوزه های مختلف آموزش و پرورش نشان از این دارد که با الفبای این وزارتخانه آشنایی کامل دارد و از سوابق خوبی در این زمینه برخوردار است که می تواند راهگشا باشد.

نماینده بجنورد در مجلس: صحرایی در آموزش و پرورش تحول مثبت ایجاد می‌کند

سید محمد پاکمهر نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: رضا مراد صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش می‌تواند سبب تحول مثبت در این وزارتخانه شود. رضامراد صحرایی دارای سابقه بالای فرهنگی است و آشنایی کامل با نظام آموزش و پرورش و حوزه تعلیم و تربیت دارد از این رو فردی توانمند برای اداره این وزارتخانه است.

تکلیف وزارت آموزش و پرورش باید سریعتر مشخص شود

فرهاد طهماسبی نماینده مردم نی‌ریز و استهبان در مجلس، وزارت آموزش و پرورش را یکی از وزارتخانه های مهم کشور دانست و گفت: همه خانواده‌های ایرانی با این دستگاه مرتبط هستند و آینده فرزندان این مرز و بوم به تصمیمات و اقدامات آن بستگی دارد و بنابراین نیاز است که تکلیف این وزارتخانه هرچه زودتر مشخص شود. فردی که در راس این وزارتخانه قرار می گیرد باید توانایی مدیریت این نهاد مهم را داشته باشد و از عهده وظایف محوله برآید.

عضو کمیسیون آموزش مجلس: صحرایی گزینه مناسبی برای وزارت آموزش و پرورش است

حجت‌الاسلام احمدحسین فلاحی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را گزینه مناسبی برای تصدی این وزارتخانه دانست و گفت: امید است وی با کسب رای اعتماد از نمایندگان به وظایف خود به خوبی عمل کند. صحرایی گزینه مناسبی برای وزارت آموزش و پرورش است و امیدوارم که پس از کسب رای اعتماد از مجلس بتواند به خوبی به وظایف خود عمل کند.

روحیه جنگنده صحرایی به حل مشکلات معلمان کمک می‌کند

محمدرضا رضایی کوچی رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: روحیه جنگنده وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به حل مشکلات حوزه‌های مختلف این وزارتخانه به ویژه بهبود شرایط معلمان کمک می‌کند. دفاع از حقوق معلمان ملاک اصلی من برای رای به وزیر پیشنهادی است و البته وی را فردی با روحیه جنگندگی برای دفاع از حقوق معلمان می‌دانم که توانایی اداره وزارت آموزش و پرورش را دارد.

صحرایی توانایی محقق‌کردن مطالبات فرهنگیان را دارد

جعفر قادری نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از سوابق آموزشی، علمی و پژوهشی‌ خوبی بهره می‌برد و بدون شک می‌تواند در این وزارتخانه مطالبات و خواسته‌های فرهنگیان را برآورده کند. با شناختی که از رضا مراد صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از طریق اظهارنظرهایش در جلسات مختلف کسب کردم، وی را فردی با تجربه دیدم که می‌تواند نقش مهمی در پیشبرد اهداف این وزارتخانه ایفا کند.

وزیر پیشنهادی اشراف کامل به مسائل کاری آموزش و پرورش دارد

منصور شکراللهی نماینده مردم ۶ شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش غیر از اشراف کامل به مسائل کاری این وزارتخانه، در حوزه علمی و پژوهشی هم به لحاظ سال‌ها فعالیت، جایگاه شایسته‌ و بالایی دارد. رضا مراد صحرایی به واسطه حضور در بدنه آموزش و پرورش با دغدغه‌ها، جنس کار و شرایط آموزش و معلمان آشنا است که این می تواند نقطه قوتی در تصمیم‌سازی‌ها باشد.

نماینده قصرشیرین در مجلس: صحرایی از بدنه آموزش و پرورش و مسلط به امور است

شهریار حیدری نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: رضا مراد صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از بدنه این وزارتخانه است و شناخت خوب و کافی از این مجموعه دارد. صحرایی از آنجا که معلم بوده و سال ها در ستاد و جایگاه های مختلف مجموعه وزارت آموزش و پرورش مسوولیت داشته است، از این رو گزینه مناسبی برای تصدی این وزارتخانه است.

ابتکارات صحرایی در دانشگاه فرهنگیان در آموزش و پرورش هم قابل اجراست

سمیه رفیعی نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در دوره ریاست بر دانشگاه فرهنگیان ابتکارات خوبی برای تحول داشته است، گفت: این ایده ها در وزارت آموزش و پرورش نیز قابل اجراست. با توجه به تحقیقاتی که از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس انجام دادم، ‌ آقای مراد صحرایی فردی دانشگاهی و علمی است و در دانشگاه فرهنگیان موفق به انجام تحولات خوبی شده که می‌تواند این برنامه و راهبردها را در وزارت آموزش و پرورش نیز اجرایی کند.

بدنه آموزش‌وپرورش عملکرد صحرایی را تایید می‌کنند

حجت الاسلام سیدرضا تقوی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه کسانی که با وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش همکاری کرده اند، عملکرد وی را تایید می کنند، گفت: صحرایی باید دانش و توانایی های خود را به نمایندگان معرفی کند. قبل از دیداری که نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب در سوم خرداد داشتند، با صحرایی درباره برنامه‌هایش برای تصدی وزارت آموزش و پرورش گفت و گو کردم.

صحرایی قادر به حل مشکلات معلمان و حوزه آموزش است

اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از مزیت‌های وزیر پیشنهادی این است که از بدنه آموزش و پرورش است و با مسائل معلمان و حوزه آموزش آشنایی دارد، گفت: صحرایی می‌تواند نسبت به حل مشکلات آنها اقدامات لازم را انجام دهد. آموزش و پرورش مشکلات متعددی از جمله کمبود نیروی انسانی و ساختمان های فرسوده دارد که وزیر پیشنهادی باید بتواند در اسرع وقت برای حل این مشکلات برنامه‌های راهبردی خود را ارائه کند.

ارتقاء معیشت معلمان نخستین اقدام در آموزش و پرورش است

رضا مراد صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش نخستین اولویت خود را بهبود وضعیت معیشتی معلمان دانست و گفت: رفع دغدغه مالی و شأن معلمان باید یکبار برای همیشه به صورت اصولی و ریشه‌ای حل شود. یکی از مهمترین وظایف این وزارتخانه اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

صحرایی آموزش و پرورش را به سمت پیشرفت سوق می‌دهد

عادل نجف زاده نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی، سخنان رهبر انقلاب در سختگیری نکردن انتخاب وزرای پیشنهادی دولت را فصل الخطاب دانست و گفت: صحرایی با برنامه‌های تحولی، آموزش و پرورش را به سمت پیشرفت سوق می‌دهد و گزینه مناسبی برای این وزارتخانه است. صحرایی در دانشگاه فرهنگیان عملکرد قابل قبولی از خود به جا گذاشته است.

صحرایی فردی توانمند در حوزه آموزش و پرورش است

پروین صالحی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش باید با آمادگی کامل مسئولیت این وزارتخانه را بر عهده بگیرد، گفت: صحرایی فردی توانمند بوده و با بدنه آموزش و پرورش آشنا است. من رزومه صحرایی را مطالعه کرده‌ام و رزومه خوبی است ولیکن ما باید روی صحبت‌ها و تحلیلی که وزرای پیشنهادی در کمیسیون‌ها و صحن مجلس ارائه می‌دهند هم باید خیلی دقت کنیم.

نماینده کنگاور در مجلس: رای من به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مثبت است

علی رضایی نماینده مردم کنگاور در مجلس شورای اسلامی گفت: صحرایی از سوابق خوبی در حوزه آموزش و پرورش برخوردار است از این رو من به وی رای مثبت می‌دهم. صحرایی از بدنه آموزش و پرورش است و با مسائل این دستگاه کاملا آشنایی دارد و می تواند مشکلات این حوزه را حل کند.

صحرایی صلاحیت‌های لازم برای تصدی وزارت آموزش و پرورش را دارد

سید غنی نظری نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس گفت: گزینه پیشنهادی رئیس جهمور برای تصدی کرسی وزارت آموزش و پرورش صلاحیت‌های لازم را دارد و با توجه به رویکرد تعاملی او، می‌تواند مشکلات وزارت آموزش و پرورش را حل کند. صحرایی صلاحیت‌های لازم برای تصدی کرسی وزارت آموزش و پرورش را دارد و می تواند این وزارتخانه را اداره کند.

مجلس به‌دنبال بن‌بست‌شکنی در وزارت آموزش و پرورش/صحرایی دارای صلاحیت است

سید محسن دهنوی عضو هیأت رئیسه مجلس، صحرایی را به عنوان گزینه وزارت آموزش و پرورش دارای صلاحیت دانست و گفت: انتخاب سریع یک وزیر باکفایت و خروج این وزارتخانه از بن‌بست فعلی، اولویت مجلس است. در جلساتی که با صحرایی داشته‌ام او را فردی مسلط به شرایط وزارت آموزش و پرورش یافتم چون وی از خانواده همین وزارتخانه است و مقبولیت بدنه کارشناسی را نیز به همراه دارد.

صحرایی نسبت به دغدغه فرهنگیان شناخت کافی دارد

سلمان اسحاقی نماینده قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از صحرایی حمایت می‌کنم، گفت: وی دانش‌آموخته دانشگاه فرهنگیان است و نسبت به دغدغه‌ها، روحیات و نیازهای فرهنگیان شناخت خوبی دارد. صحرایی دانش‌آموخته دانشگاه فرهنگیان بوده و این دانشگاه نیز بستر تربیت و تعلّم معلمان کشور است لذا شناخت خوبی نسبت به ماهیت فرهنگیان در کشور دارد.

صحرایی از سوابق و برنامه‌های خوبی در حوزه آموزش و پرورش برخوردار است

قدرت‌الله حمزه شلمزاری عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: نشست‌های متعددی در کمیسیون ها با حضور وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش برگزار شد و بررسی‌ها نشان می‌دهد که صحرایی از سوابق و برنامه‌های خوبی در حوزه آموزش و پرورش برخوردار است. آموزش و پرورش پایه اصلی سازندگی در کشور است. همه طیف‌های علمی و آموزشی، در این نهاد پرورش داده می‌شوند لذا دولت و مجلس باید در انتخاب وزیر این وزارتخانه دقت کافی داشته باشند.

نماینده مجلس: صحرایی برنامه‌ها و کارنامه مثبتی دارد

اسماعیل حسین زهی نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را مثبت دانست. رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر نمایندگان فرمودند که تعلل در نداشتن وزیر خوب نیست ‌و تاکید کردند که هرچه سریعتر این وزارتخانه تعیین تکلیف شود.

صحرایی توانایی ایجاد تحول در آموزش و پرورش را دارد

رضا تقی پور انوری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش توانایی ایجاد تحول در این وزارتخانه را دارد، گفت: بهره‌بردن از تیم قوی مدیریتی به تحقق برنامه‌های مدنظر کمک خواهد کرد. در نشستی که برای بررسی سابقه، عملکرد و برنامه‌های صحرایی برگزار شد، حاضران، وی را فردی با دانش، صاحب برنامه و توانمند در فعالیت‌های اجرایی دانستند که سوابق خوبی هم در حوزه آموزش و پرورش دارد.

نماینده خرم‌آباد در مجلس: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش سوابق قابل قبولی دارد

مهرداد ویس‌کرمی نماینده مردم خرم آباد و چگنی مجلس شورای اسلامی گفت: نظر شخصی من نسبت به صحرایی مثبت است و طبق بررسی‌ها وی سوابق کاری و تحصیلی قابل قبولی دارد. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید از بعضی سخت‌گیری‌ها در قبال وزرای معرفی شده به مجلس پرهیز شود. مجلس وظیفه دارد تا دقت بیشتری برای انتخاب وزرا داشته باشد اما همانگونه که رهبری هم در دیدار نمایندگان فرمودند باید از سختگیری‌های بی حد و اندازه در قبال وزرای پیشنهادی پرهیز کرد.

نماینده مجلس: نگاه تحولی صحرایی یک حرکت رو به جلو برای آموزش و پرورش است

مهدی شریفیان نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن دفاع از وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارتخانه آموزش و پرورش گفت: با انتخاب وی شاهد نگاه تحولی و حرکتی پیشبردی و رو به جلو در این حوزه خواهیم بود. صحرایی از مدیران جوان و انقلابی وزارت آموزش و پرورش است و سابقه خوبی در بدنه مدیریتی وزارتخانه دارد.

تاخیر در تعیین تکلیف وزارت آموزش و پرورش برای کشور خسارت‌زاست

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین میرزایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: هر چقدر رای اعتماد نمایندگان مجلس برای انتصاب وزیر آموزش و پرورش به تاخیر بیفتد، برای کشور خسارت به همراه دارد. باید موضوع رای اعتماد نمایندگان مجلس به وزیر پیشنهادی هرچه سریعتر سامان یابد. آشنایی من با وزیر پیشنهادی به حضور وی در کمیسیون فرهنگی مجلس به عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان باز می‌گردد.

صحرایی فردی اصلح برای وزارت آموزش و پرورش است

بهزاد رحیمی نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: صحرایی گزینه پیشنهادی وزیر آموزش و پرورش فرد اصلحی برای تصدی مسئولیت این وزارتخانه است. با توجه به کارنامه‌ای که وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس ارایه کرده، وی فردی اصلح است.

نماینده مجلس: صحرایی گزینه مناسبی برای وزارت آموزش و پرورش است

عباس گلرو نماینده مردم شهرستانهای سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهایی آموزش و پرورش با اتکا به تجربه فعالیت در دانشگاه فرهنگیان و سال‌ها حضور در حوزه آموزش و پرورش گزینه مناسبی برای سکانداری این وزارتخانه است. رضامراد صحرایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از جنس خانواده آموزش است. امید است این نامزد سکان‌داری وزارت آموزش و پرورش بتواند رای اعتماد مجلس را کسب کند.

وزیر معرفی شده آموزش و پرورش با تجربه و با برنامه است

لطف الله سیاهکلی مرادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر معرفی شده از سوی رئیس جمهور برای سکانداری وزارت آموزش و پروش، فردی جوان و در عین حال باتجربه و بابرنامه است. صحرایی از دانش و سوابق خوبی برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش برخوردار است، وی از نیروهای جوان و متعهد به شمار می رود و برنامه های متنوعی نیز برای ارتقای آموزش و پرورش دارد.

صحرایی از پیشینه خوبی در حوزه آموزش برخوردار است

غلامرضا منتظری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صحرایی از پیشینه خوبی در حوزه آموزش برخوردار است، گفت: امید است وی بتواند پاسخگوی مطالبات معلمان باشد و اولویت مهم آموزشی در کشور را عملیاتی کند. بلاتکلیفی در حوزه آموزش و پرورش ممکن است به کیفیت و کمیت آموزش آسیب وارد کند.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش رای اعتماد نمایندگان را کسب می‌کند

مسلم صالحی نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی گفت‌: وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش از بدنه این وزارتخانه است و به دلیل آشنایی با مشکلات و مسائل حوزه تعلیم و تربیت می‌تواند رای اعتماد مجلس را کسب کند. آموزش و پرورش یکی از نهادهای مهم کشور است که طی سال‌های اخیر دچار نوعی بلاتکلیفی شده به طوری که ادامه این وضعیت به نفع نظام تعلیم و تربیت کشور نیست باید هر چه زودتر این وزراتخانه تعیین تکلیف شود.

وزارت آموزش و پرورش نیازمند مدیری با انگیزه همچون صحرایی است

محسن پیرهادی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت آموزش و پرورش به مدیری باثبات و با انگیزه همچون صحرایی نیاز دارد تا چالش‌های این وزارتخانه مهم را رفع کند. عملکرد پویا و مثبت صحرایی در دانشگاه فرهنگیان و مدیریت قابل قبول وی به عنوان سرپرست این وزارتخانه از مهمترین دلایل تایید صلاحیت وی است که اکثریت نمایندگان بر این اساس به وی رای اعتماد خواهند داد.

صحرایی شناخت عمیقی نسبت به مسائل آموزش و پرورش دارد

علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس شورای اسلامی گفت: صحرایی با توجه به شناخت عمیق نسبت به مسائل آموزش و پرورش می‌تواند رای اعتماد نمایندگان را کسب کند. نظام آموزش و پرورش در ساختار برنامه ریزی، مالی و اداری نیازمند تحول بنیادین بوده و فردی باید تصدی این وزارتخانه را عهده دار شود که با مسائل و مشکلات این حوزه آشنایی داشته باشد.

صحرایی گزینه مناسبی برای سکانداری آموزش و پرورش است/ از وی حمایت می‌کنم

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه سوابق اجرایی صحرایی نشان می‌دهد که وی گزینه مناسبی برای سکانداری وزارت آموزش و پرورش است و من از وی حمایت می‌کنم. وی از بدنه نظام تعلیم و تربیت است که سال ها معلم و آموزگار بوده و از سطح پایین آموزش و پرورش کار خود را آغاز کرده تا به ریاست دانشگاه فرهنگیان رسیده است و از این منظر کارنامه موفقی در حوزه آموزش و پرورش دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 6
 • ح IR ۱۹:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  0 0
  اینم مهمان چند روزه این وزارت خانه خواهد بود.
 • karim IR ۲۱:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  0 0
  ای کاش یه نظر خواهی هم از درون وزارتخانه آموزش و پرورش بخصوص فرهنگیان به عمل می آمد تا ببینند قاطبه معلمان و فرهنگیان چه نظری راجع به این آقا دارند .
 • IR ۲۲:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  0 0
  صحرایی چه پرونده در بنیاد شهید دارد؟
 • IR ۲۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  0 0
  انشاءالله که خوب کار کنند. وزارت آموزش و پرورش یکی از مهم ترین وزارت خانه های کشور هست
 • IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  1 0
  این هم مثل بقیه ،چه کار کردند که این
 • IR ۰۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۹
  0 0
  80 درصد فرهنگیان مخلف هستند ولی کو گوش شنوا یک نظر سنجی بگذارید

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس