اردوغان به آمریکایی‌ها: تروریست مهاجم به خانه ترکیه را دستگیر کنید

رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به حمله یک فرد ناشناس به «خانه ترکیه» در نیویورک، از مقامات آمریکایی خواست تا این «تروریست« مهاجم را دستگیر و مجازات کنند.

به گزارش مشرق، «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه شب گذشته (دوشنبه، ۲۲می) به حمله فردی به «خانه ترکیه» در نیویورک واکنش نشان داده و از آمریکا خواست تا این مجرم را دستگیر کنند.

طبق گزارش خبرگزاری «آناتولی»، اردوغان طی سخنرانی در یک اجتماع انتخاباتی در استانبول، از ایالات متحده خواست تا سریعاً «تروریستی» را که به خانه ترکیه در نیویورک حمله کرده است، دستگیر کند و «آنچه لازم است را انجام دهد».

رئیس‌جمهور ترکیه خطاب به مقامات آمریکایی افزود: خانه ترکیه نزد شما امانت است و باید تروریستی را که شیشه‌های آن را شکسته است، پیدا کنید. شما باید سریعا آن تروریست را پیدا کنید و آنچه لازم است انجام دهید.

اردوغان به آمریکایی‌ها: تروریست مهاجم به خانه ترکیه را دستگیر کنید

وی با مسئول دانستن پ.ک.ک در انجام این حمله، خطاب به آن‌ها خاطرنشان کرد: این حملات به خانه ترکیه در آمریکا که روبه‌روی مقر سازمان ملل در نیویورک قرار دارد، در حال تداوم است. آیا شما که ادعای دموکرات بودن را داشتید، از حمله به خانه ترکیه و شکستن شیشه‌های آن چه سودی خواهید برد؟

روز گذشته دوشنبه، بود که «ریحان اوزگور»، کنسول ترکیه در نیویورک، حمله به خانه ترکیه را تایید کرده و خبر داد که پیامدهای این تهاجم تنها به خسارات مادی محدود شده است.

تصویر دوربین‌های مداربسته نشان می‌دهد که فرد ناشناسی با کلاه و لباس سفید، به خانه ترکیه در نیویورک حمله کرده و ۱۲ شیشه در ورودی ساختمان آن را با میله آهنی خرد کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس