اظهار امیدواری احمدوند برای افزایش کیفیت کاغذ داخلی

رئیس نمایشگاه کتاب گفت: در حال حاضر کیفیت کاغذ مازندران نسبت به تولیدات قبل قابل قبول است اما امیدواریم کارخانه کاغذ پارس هم که پایه تولیداتش متفاوت و مکانیکی است، کیفیتش بیشتر شود.

به گزارش مشرق، یاسر احمدوند رئیس سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در جمع خبرنگاران گفت: براساس تأکیدات مجدد رهبری مبنی بر مسئله کاغذ، کارهای زیادی در کشور در این دولت شروع شد که نتایج ملموسی داشت، حال امیدواریم که بتوانیم منویات رهبری را محقق کنیم.

وی افزود: در سالی که این دولت مستقر شد، تقریباً کاغذ تحریر در کشور تولید نمی‌شد و آن میزان اندک هم در قالی سفارش‌ها صورت می‌گرفت. در سال ۱۴۰۱ حدود ۴۰ هزار تن کاغذ در کشور تولید شد که به طور کامل آموزش و پرورش را تأمین کرد اضافه آن به نشر کشور اختصاص یافت، بنابراین فکر می‌کنم حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار تن کاغذ از مازندران تأمین شد.

احمدوند همچنین گفت: کارخانه کاغذ پارس هم که در جنوب قرار دارد و از نی شکر و باگاس استفاده می‌کند، متعهد شد که ۲۵ هزار تن کاغذ تحریر تا پایان سال در اختیار ما قرار می‌دهد. کارخانه زاگرس شیراز هم در حال تکمیل است و با دستوراتی که برای تسهیلات صادر شده، امیدواریم تا دهه فجر به بهره برداری برسد که به احتمال زیاد کاغذ این کارخانه سال آینده تأمین خواهد شد که انتظار داریم ۴۰ هزار تن از این کارخانه تأمین شود. در نهایت اگر موفق شویم این سه کارخانه بر اساس برنامه جلو بروند، نیاز بخش فرهنگی کشور تآمین خواهد شد.

وی با ابراز امیدواری از اینکه کیفیت این کارخانه‌ها هم به مرور بالا برود، افزود: در حال حاضر کیفیت کاغذ مازندران نسبت به تولیدات قبل قابل قبول است، اما امیدواریم کارخانه کاغذ پارس هم که پایه تولیداتش متفاوت و مکانیکی است، کیفیت کاغذش بیشتر شود. کارخانه زاگرس هم که بر اساس جوهرزدایی عمل می‌کند، کاغذ سفید تولید کرده است، اما امیدواریم همزمان تولید داخل، کیفیت هم افزایش پیدا کند.

وی در پایان گفت: تصمیماتی هم گرفته شده که با حضور دکتر مخبر فعلاً واردات کاغذ با شرایط مناسب صورت بگیرد، البته گروه کالایی کاغذ از دو به یک تغییر پیدا کرده و با اولویت ارز نیمایی نیز به ناشران اختصاص خواهد یافت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس