سردار سعید منتظرالمهدی

معاون فرهنگی اجتماعی و سخنگوی فرماندهی کل انتظامی کشور در خصوص اجرای طرح عفاف و حجاب گفت: صرفاً با کسانی که اصرار به هنجارشکنی داشته باشند با استفاده از سازوکارهای انتظامی و قضایی اقدام خواهد شد.

به گزارش مشرق، سردار سعید منتظرالمهدی معاون فرهنگی اجتماعی و سخنگوی فرماندهی کل انتظامی کشور در خصوص اجرای طرح عفاف و حجاب اظهار داشت: طرح عفاف و حجاب مأموریتی است که به پلیس واگذار شده و پلیس براساس وظایف ذاتی، قانونی و دینی به آن عمل خواهد کرد.

سخنگوی پلیس با بیان اینکه پلیس به عنوان ضابط و مجری قانونی براساس مأموریت محوله از سوی وزارت کشور و قوه قضائیه موظف است در این حوزه اقدام کند، تصریح کرد: کشف حجاب در قانون به عنوان جرم شناخته شده و با توجه به اینکه پلیس ضابط قضایی است باید با جرم مشهود برخورد کند؛ طبیعتاً برای انجام هر مأموریتی روش‌های متعدد و متفاوتی متصور است و پلیس تلاش می‌کند برای انجام این مهم با رعایت کرامت انسانی و کمترین تزاحم و تقابل وظیفه خود را انجام دهد.

سخنگوی پلیس به تعداد پیامک‌های ارسال شده به شهروندان در طرح عفاف و حجاب اشاره و بیان داشت: بالغ بر ۹۲ تا ۹۳ درصد افرادی که برای بار اول به آنها پیامک کشف حجاب ارسال شد از موضوع تمکین کرده و در مرحله بعدی شاهد همکاری این افراد بودیم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری در این خصوص که مأموریت پلیس در طرح عفاف و حجاب تا چه زمانی ادامه دارد اظهار داشت: تا زمانی که مأموریت بر عهده پلیس گذاشته شده است این روند ادامه دارد.

سخنگوی پلیس به مأموریت بیست و چند دستگاه در زمینه عفاف و حجاب اشاره و بیان داشت: همه دستگاه‌های مسؤول در این زمینه باید پای کار بیایند؛ پلیس در این عرصه آخرین حلقه است اما متأسفانه کم کاری دستگاه‌های دیگر در این زمینه باعث شده است که پلیس در خط اول این میدان قرارگیرد.

منتظر المهدی تأکید کرد: اقدامات اجتماعی امری است رجحان یافته بر اقدامات انتظامی و امنیتی و پلیس تلاش می‌کند در کنار دیگر دستگاه‌های فرهنگی به وظایف خود عمل کند.

سخنگوی فرماندهی کل انتظامی کشور با بیان این‌ مطلب که استفاده از روش‌های ایجابی، اقناعی و ترغیبی کماکان در دستورکار پلیس قرار داشته و صرفا با کسانی‌که اصرار به هنجارشکنی داشته باشند با استفاده از سازوکارهای انتظامی و قضایی اقدام خواهد شد، خاطرنشان کرد: اعتقاد ما این است که زنان و مردان کشور عزیزمان ایران عفیف هستند و با رعایت قوانین وهنجارهای پذیرفته شده جامعه اسلامی در ایجاد، بسط و گسترش امنیت در ابعاد مختلف از جمله امنیت روانی جامعه کمک خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید سایر دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و حراست‌ها هم در این زمینه پیشقدم شوند و به وظایف خود عمل کنند؛ اگرچه بسیاری از آنها، ادبیات و گفتمان لازم را ایجاد کرده‌اند لیکن باید زمینه‌های انجام آن را نیز ایجاد کنند.

گفتنی است با دستور سردار احمدرضا رادان فرمانده کل انتظامی کشور، طرح عفاف و حجاب در راستای برخورد با کشف حجاب در اماکن و معابر و خودروها از ۲۶ فروردین به مرحله اجرا گذاشته شد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
  3 7
  علت بی حجابی بیدینی هست. علت رو درمان کنید نه معلول رو.
  • نتانیاهو IR ۱۵:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
   1 0
   حاج عزت فرمودند گشت ارشاد از جاذبه های گردشگریست !
 • ... IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
  5 5
  اونایی که اصرار به تاراج وفنا دادن بیت المال دارن چی یا اصرار به گرانی روزانه دارن چی بله حجابم واجبه اینم واجبه نصف این که چسبیدین به حجاب بچسبین به دیگر موارد
  • کاظم IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
   11 2
   حجاب و ولایت عمود خیمه هستن برای نظام
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
  8 6
  کار بیهوده از افراد بیهوده
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
  0 0
  منکه دارم به هند مهاجرت میکنم اونجا نه به مذهب و لباس و ... مردم کاری دارن نه اقتصادش خر تو خره و نه اینترنتش 3g و فیلترشده هست!
 • IR ۱۲:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
  4 0
  آقای پلیس محترم که دم از مبارزه با بی حجابی می زنی برو یه کم به فکر جونت باشه که کشتن پلیس در کشور ایران مثل آب خوردن هست چرا اینقدر راحت مامور وپلیس ایران شهید میشه جوابش معلوم نیست
 • IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
  0 0
  لعنت بر سرمایه های صهیونیستی که بنیانگذار این وضعیت هستند
 • رضا IR ۱۵:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
  0 0
  آیا اختلاس ، رانت و بی عدالتی جرم نیست و آیا نباید تمام دستکاهها برای ریشه کتی ظلم بسیج شوند ؟؟ آیا فقط برای بی حجابی بسیج میشوند؟؟؟
 • IR ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
  0 0
  واقعا اگر مسولین مربوطه می خواهند پلیس وفراجا قوی باشه باید خیلی خیلی بیشتر از این در مجلس بودجه ها وسرانه های سنگین اختصاص بدهند ونه اینکه پول کشور رو صرف طرح فاضلاب های شهری و مترو وغیره بکنند
 • رضا IR ۱۶:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
  0 0
  این همون پلیس نیست که قبلا تو سریال ها بود
 • IR ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۶
  0 0
  اصلا وظیفه پلیس نیست که . بی عفتی هم که تهمت است . از نظر دینی هم که قران میگوید اگر کسی شریک برای خدا قرار دهد نمیبخشد ، گناهان دیگر به هر کس بخواهد میبخشد . شاید خدا بخشیده باشه شما چه میدانید ؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس