سپاه بزرگترین نقش را در مبارزه با تروریسم در منطقه عهده دار است

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با همتای ایرلندی خود گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزرگترین نقش را در مبارزه با تروریسم در منطقه عهده دار است.

به گزارش مشرق، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان مایکل مارتین وزیر امور خارجه ایرلند با اشاره به زمینه‌های متنوع همکاری میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایرلند، ضرورت بهره گیری از فرصت‌های موجود در راستای منافع دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اقدام نادرست پارلمان اروپا، اقدام پارلمان سوئد در مورد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را قویاً محکوم کرد و اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نهاد حاکمیتی است که مسئولیت پاسداری از امنیت ملی و مرزی کشور را بر عهده دارد و بزرگترین نقش را در مبارزه با تروریسم در منطقه عهده دار است.

دکتر امیرعبداللهیان افزود: این اقدام با تحریک عناصر تروریست و مطرود ملت ایران صورت گرفته است.

مایکل مارتین، وزیر امور خارجه ایرلند نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن قدردانی از تصمیم انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران در آزادی یک تبعه ایرلندی، بر اراده کشورش برای همکاری با تهران تأکید کرد.

وزیر امور خارجه ایرلند گفت: ایرلند هرگز علاقمند نیست که در مورد نهاد حاکمیتی سپاه پاسداران قضاوت نادرستی صورت گیرد. ما بر نقش ایران در مبارزه با تروریسم آگاهیم.

مایکل مارتین از روند همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تلاش برای لغو تحریم‌ها ابراز خرسندی کرد و افزود کشورش از این روند استقبال می‌کند.

وی همچنین ضمن دعوت از وزیر امور خارجه کشورمان برای سفر به ایرلند، ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک به تهران سفر کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس