تمام سامانه‌ها و موشک‌های ما آماده پاسخ به خطای دشمنان هستند

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تمام سامانه‌ها و موشک‌های ما آماده هستند تا در صورت نیاز و خطای دشمنان، پاسخی قاطع و درس فراموش ناشدنی به آن‌ها بدهند.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش صبح امروز (دوشنبه) در مراسم صبحگاه در جمع کارکنان این نیرو، با اشاره به اینکه در زمینه تجهیزات دفاعی، دوران وابستگی را پشت سر گذاشته و به خودکفایی رسیده‌ایم، گفت: در هشت سال دفاع مقدس تنها چند سامانه پدافندی محدود و غیربومی در اختیار داشتیم؛ اما امروز از قدرت‌های انکارناپذیر پدافند هوایی در منطقه هستیم.

وی تصریح کرد: اضافه شدن سامانه‌های صد در صد بومی در زمینه‌های کشف، درگیری، سامانه‌های اطلاعاتی، فاشایی و پهپادی و حضور موفق در دو رزمایش بزرگ در سال گذشته سالی پربار برای نیروی پدافند هوایی را قم زد که موجب شادی دل دوستداران نظام و ملت ولایتمدار و شهیدپرور ایران اسلامی و ایجاد یأس در دل دشمنان شد که ان‌شاءالله این پیشرفت‌ها ادامه دارد و خبرهای خوبی را در سال جاری اعلام خواهیم کرد.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش خاطرنشان کرد: ارتقای برد سامانه باور ۳۷۳ در عرض کمتر از ۱۸ ماه از ۱۵۰ کیلومتر به بالای ۳۰۰ کیلومتر از جمله مهمترین این دستاوردها بود.

امیر سرتیپ صباحی فرد تاکید کرد: بنا به تدبیر و فرمایش فرمانده معظم کل قوا، پدافند هوایی در اولویت اول قرار دارد و اولویت اول ما نیز در نیروی پدافند هوایی حفظ و ارتقا توان رزم است؛ تمام سامانه‌ها و موشک‌های ما آماده هستند تا در صورت نیاز و خطای دشمنان، پاسخی قاطع و درس فراموش ناشدنی به آن‌ها بدهند.

وی در ادامه با تاکید بر نقش مؤثر سربازان در ارتقای توان رزم نیروهای مسلح گفت: توجه ویژه به سربازان عزیز که در نیروی پدافند هوایی خدمت می‌کنند از وظایف اصلی ماست و همه ما در مقابل این عزیزان مسئول هستیم؛ هر جا که یک سرباز وجود دارد آنجا یک لشکر، یک قرارگاه، یک منطقه و یک گروه پدافند هوایی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس