کد خبر 1487169
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۸
دولت لایحه ضدتورمی به مجلس ارسال کرد/ پیشنهاد کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده کالا‌های اساسی

رئیس‌جمهور در نامه‌‍‌ای لایحه الحاق یک بند به تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را برای انجام تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

به گزارش مشرق، رئیس‌جمهور در نامه‌ای لایحه الحاق یک بند به تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور که به پیشنهاد معاونت اقتصادی توسط هیئت وزیران با قید دو فوریت به تصویب رسیده است را برای انجام تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

با عنایت به فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر انجام اقدامات لازم برای مهار تورم و رشد تولید در سال ۱۴۰۲ و در راستای کاهش نرخ مالیات بر ارزش افزوده کالاهای اساسی جهت جلوگیری از افزایش قیمت این کالاها و مدیریت هزینه سبد ،خانوار لایحه زیر که مفاد آن در هشتاد و سومین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی مورخ ۱۴۰۲/۱/۶ به تصویب رسیده است، برای انجام تشریفات قانونی مربوط تقدیم میشود.

به موجب این لایحه دولت در سال ۱۴۰۲ نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای واردات داروهای ضروری و تجهیزات پزشکی که فاقد مشابه تولید داخل ،باشند، گندم، برنج دانه‌های روغنی انواع روغن خام، حبوبات (شامل عدس، نخود لوبیا و ماش، قند، شکر، گوشت، مرغ،گوشت ،قرمز، چای و همچنین نرخ مالیات بر ارزش افزوده قند و شکر تولید داخل به یک درصد تقلیل می یابد.

دولت لایحه ضدتورمی به مجلس ارسال کرد

دولت لایحه ضدتورمی به مجلس ارسال کرد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس