زاکانی:باید بزرگداشت و تکریم مردم را در دستور کار قرار دهیم/ حدادعادل: غرب از بازگشت قرآن‌ به زندگی مسلمانان می‌ترسد - کراپ‌شده

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: شورای ائتلاف بر این باور است که زنان باید در تصمیم گیری های سیاسی و اجتماعی دخالت داشته باشند.

به گزارش مشرق، غلامعلی حداد عادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در نشستی با موضوع زنان و مشارکت سیاسی که عصر امروز(سه شنبه، ۲۹ فروردین ماه) با حضور دکتر قالیباف رئیس مجلس و جمعی از بانوان فعال در حوزه های سیاسی و اجتماعی، به همت معاونت بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه سند اصلی ما مسلمانان برای مشارکت سیاسی و فعالیت اجتماعی زن، قرآن کریم است، گفت: در قرآن کریم زن و مرد برابر هستند و در تاریخ اسلام نیز حضور زنان را بسیار دیده ایم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ادامه به شخصیت هایی همچون حضرت خدیجه(س)، حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س)، اشاره و بیان کرد: تاریخ فعالیت اجتماعی این زنان را بارها خوانده ایم و در عزاداری ها از دفاع حضرت زهرا(س) از حکومت حق صحبت می کنیم و وقتی از حضرت زینب(س) می گوییم منظور از حضور مؤثر ایشان در کربلا، کوفه و شام است لذا اشکی که برای ایشان می ریزیم صرفا برای ناراحتی نیست بلکه برای حرکت در مسیر آنها و پایدار نگاه داشتن راه آنها است.

وی در ادامه هدف اصلی حرکت زنان تاریخ اسلام را برپایی حکومت حق دانست و افزود: بزرگ ترین حوزه علمیه ای که زادگاه و خاستگاه یک انقلاب اسلامی شده در کنار مرقد بانویی همچون حضرت معصومه(س) قرار گرفته است که امام(ره) جبین بر بارگاه ایشان می ساید.

حداد عادل در ادامه به حضور زنان در پاریس و ملاقات آنها با امام(ره) اشاره کرد و آن را درسی برای مسئولان دانست و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز همواره نسبت به حضور زنان تأکید داشته و برای آنها وقت گذاشته اند و سالی نبوده است که دیداری با بانوان نداشته باشند که در دیدار اخیر خود نیز فرمودند همسرداری و خانه داری به معنای خانه نشینی نیست.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به ۳ الگویی که در اسلام وجود دارد، یادآور شد: نخستین تصویر، زن پیش از دوران تجدد و دوره قاجار است، تصویر دوم زن دوره تجدد و از زمانی است که غرب نیز وارد کشور شد و مربوط به دوران پهلوی است و الگوی سوم زن در دوران انقلاب اسلامی است. الگوی زن دوران انقلاب اسلامی نه بازگشت به دوران تجدد بوده و نه ادامه راه دوران تجدد است بلکه یک نمونه سازی نویی از زن مسلمان ایرانی است.

وی در ادامه با بیان اینکه نظام سلطه جهانی برای مقابله با اسلام مبارز و سیاسی، انقلابی، نجاتبخش و ضد استعماری از زن به عنوان اهرم فشار تحت عنوان آزادی زن، حقوق زن، تساوی حقوق زنان و مردان و غیره صحبت می کند، اظهار داشت: زن در دست نظام های سرمایه داری در کشورهای شرقی و اسلامی و سرمایه داران همان نقشی را دارد که کارگران در نظام های مارکسیستی در این کشورها داشتند که با شعارهای کذایی کارگران را پیش قراول اعتراضات می فرستادند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: ما در شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بر این باوریم که زنان باید در تصمیم گیری های سیاسی و اجتماعی دخالت داشته باشند و صرفا در حوزه حقوق زنان و خانواده صحبت نکنند که بر این اساس ما در این شورای ۳۰ نفره، ۶ عضو خانم داریم و معاونت بانوان داریم و برای حضور بانوان برنامه ریزی کرده ایم.

وی در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو در اسفندماه ۱۴۰۲، عنوان کرد: زنانی که به انقلاب اسلامی معتقدند و می دانند انتخابات یک واقعه سرنوشت ساز است باید حضور تشکیلاتی و سیاسی خود را تقویت کرده و گسترش دهند. ما در وقایع و مناسبت های مختلف شاهد حضور میلیونی بانوان در خیابان ها هستیم که نمونه آن ۲۲ بهمن و راهپیمایی روز قدس، تشییع پیکر شهدا و غیره است که بانوان در سراسر ایران پا به پای مردان حرکت کردند.

حداد عادل با اشاره به اهمیت حضور زنان پای صندوق های رأی عنوان کرد: حلقه مفقوده ای بین جمعیتی که به انقلاب علاقه دارد و ۴۴ سال در همه صحنه ها بوده است و عمل و کنش سیاسی وجود دارد و یک ضعفی در ما وجود دارد که این جمعیت انبوه را به کنش سیاسی دعوت نکرده ایم البته در کار سیاسی نباید هدف صرفا زنان و مردانی باشند که با انگیزه مذهبی پای صندوق رأی می آیند چرا که ملت ایران طیف گسترده ای هستند که ممکن است هر فردی با تصوری در عرصه انتخابات حاضر شود اما در این میان عده ای از نیروهای مخلص هستند که در بدترین شرایط اقتصادی نیز پای انقلاب ایستاده اند که باید بتوانیم با آنها ارتباط برقرار کنیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه مساجد، دانشگاه ها، مدارس، محلات، محیط های کسب و کار و غیره از مکان هایی است که زنان در آن حضور فعال دارند، اظهار کرد: هدف ما از دعوت امروز این است که تحرک بیشتری به مشارکت های سیاسی ببخشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه خانم قاسم پور که ریاست کمیته بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی را دارند که برای این مسیر برنامه دارند، اظهار داشت: به بهانه فوت یک دختر جوان برخی کشورها اقداماتی کردند اما خود این کشورها رفتارهای وحشتناکی با زنان دارند و این دنیایی است که می خواهد همه کشورها گاو شیرده برای نظام سرمایه داری و سلطه غرب باشند و چشم دیدن استقلال کشورها را ندارد لذا من و شما باید در این دنیا فعال باشیم.

حداد عادل با تأکید بر اینکه اگر همه ما در کنار هم پای کار نظام و انقلاب بایستیم به نتیجه می رسیم، خاطرنشان کرد: اما اگر هر کدام به تنهایی گام برداریم و محکم نباشیم، همین نتیجه ای هم از انقلاب اسلامی گرفته ایم بی ثمر خواهد ماند لذا باید به عنوان یک بانوی انقلابی و اسلامی با بصیرت باید عمل کرده و در عرصه حضور داشته باشید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 15
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
  0 1
  چرا در طرح نصب دوربین های هوشمند موضوع شناسایی و کنترل مجرمان مخفی و مجرمان آزاد شده از زندان ، شناسایی و کنترل قاچاقچیان خرد و بزرگ و هزاران موضوع مهم امنیت اجتماعی مطرح نشد فقط حجاب . متاسفانه در این کشور بدخواهان دین دارن جولان می دهند
 • IR ۲۱:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
  1 1
  ای کاش این گروه‌ها و احزاب بجای برنامه ریزی برای انتخابات مجلس گردهمایی و مجمعی را راه‌اندازی می‌کردند برای تحقق فرمان مقام معظم رهبری حفظ الله در خصوص مهار تورم و رشد تولید، ظاهرا اراده ای برای پیگیری فرمایش حضرت آقا وجود ندارد، حتی خود رسانه شما هم از ابتدای سال تا کنون چندان مطالبه گری نداشته است.
 • IR ۲۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
  1 1
  بانوان جای خود دارد آقایان هم باید مدنظر باشند
  • وطن پرست DE ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۳۰
   0 0
   بذر فمینیست رو روحانی کاشت و میوه فمینیست رو ریسی داره میاره سر سفره مردم.
 • حاجی ازجوبشور قم IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
  0 0
  ما دلمون خوش
 • IR ۲۳:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
  1 0
  اینکه اکثریت قاطع مردم شرکت نمیکنن مثل گذشته حرف درستی نیست ولی چیزی که معلومه دشمن در صدد القای تقلب است
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
  3 0
  خوشم میاد انگار تو فضای مملکت نیستی
  • IR ۰۸:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۳۰
   1 1
   مگه تو هستی؟؟
 • IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۲۹
  1 0
  دارم فکر میکنم که حداد چقدر تو خلوت خودش فکر کرده و راهبرد چیده
 • IR ۰۶:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۳۰
  0 0
  دوباره فصل درو رسید و ساکنین فتنه و آشوب و منافقا ریختن اینجا توی کامنتها برن رو مخ مردم عزیز
 • IR ۰۶:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۳۰
  0 1
  موفق باشید استاد گرامی
 • IR ۰۶:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۳۰
  1 0
  تاریخ 3000, ساله این را نشان داده است
 • IR ۰۹:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۳۰
  2 0
  باز اتخابات شد !!!! موقع بی حجابی و کجا بودید که هره داد زدیم کاری کنید نبودید؟ موقع گرانی چادر کجایید که اهمیت نمی دهید؟
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۳۰
  2 0
  دوباره بانوان دوزاری رو مانتو پوش آرایش کرده میریزن تو خیابون
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۳۰
  0 0
  ان شاالله

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس