۱۴۲ عملیات برای نجات گرفتارشدگان در کوهستان

سخنگوی طرح نوروزی هلال احمر با اشاره به تداوم طرح ملی نوروزی هلال احمر از انجام ۱۴۲ عملیات کوهستان توسط تیم‌های هلال احمر برای نجات گرفتارشدگان در مناطق صعب العبور خبر داد.

به گزارش مشرق، وحید سلیمی سخنگوی طرح ملی نوروزی هلال احمر در خصوص خدمات ارائه شده به شهروندان در قالب این طرح از ۲۴ اسفند تا ۱۲ فروردین گفت: در مجموع ۳۹۱۵ عملیات و خدمت تا ۱۲ فروردین انجام شد که ۱۷۹۲ مورد جاده‌ای، ۱۶۰ عملیات در خصوص حوادث جوی، ۳۵ عملیات در محیط‌های آبی و ۱۴۲ عملیات نجات کوهستان نیز انجام شده است.

وی افزود: در این عملیات‌ها به ۵۶ هزار و ۶۷۵ نفر امدادرسانی شده و برای ۴۵۷۰ نفر از شهروندان نجات داده شده نیز اسکان اضطراری فراهم شده است. علاوه بر این ۱۵۱۹ نفر از مجروحین توسط ناوگان هلال احمر به مراکز درمانی منتقل شدند.

سلیمی خاطرنشان کرد: ۲۰ هزار و ۷۶۹ نفر از مصدومین سوانح مختلف نیز در محل درمان شده و ۲۷۷ نفر از گرفتارشدگان نیز به مناطق امن منتقل شده اند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: ۳۳۳ عملیات نجات فنی در این بازه زمانی در سطح کشور برای نجات متاثرین از تصادف انجام شده که منجر به نجات ۳۷۴ نفر شده است.

لازم به ذکر است بیشترین امدادرسانی در این مدت به ترتیب در استان‌های مازندران، اصفهان و فارس بوده است.

همچنین در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر سلامت مسافرین مورد توجه قرار گرفته و بر همین اساس ۲۳ هزار و ۹۵۸ تست فشارخون و قند نیز انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس