یک اتفاق بی‌سابقه در پاسخگویی روسای جمهور به مردم

رئیس مرکز نظارت بر ارتباطات مردمی ریاست جمهوری از ثبت سه میلیون و ۲۵۰ هزار درخواست مردمی در سامانه مرکز ارتباطات مردمی و همچنین مراکز استانی و پاسخگویی به بیش از ۹۰ درصد آنها در یکسال اخیر خبر داد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام احمد صالحی با برشمردن مهمترین اقدامات مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری در یکسال اخیر گفت: این مرکز در مدت فعالیت دولت سیزدهم تاکنون توانست در تمام ورودی دستگاه‌ها میز ارتباطات را در نقاط مختلف کشور برپاکند و اکنون مردم در ارزیابی خود، می توانند میزان پاسخگویی به مطالبات را رصد کنند. همچنین برپایی میزخدمت برای اقلیت‌های دینی برای نخستین بار در کشور از دیگر فعالیت‌های این مرکز بوده است.

به گفته رئیس مرکز ارتباطات مردمی، راه‌اندازی نظام ارتباطات مردمی را نه تنها در قوه مجریه بلکه در تمام قوا به عنوان یکسان سازی نظام ارتباطات مردمی در زُمره فعالیت این مرکز در دولت سیزدهم بود که ین مرکز توانست تمامی دستگاه‌های دولتی، قضایی، مجلس و نهادهای نظامی و عمومی و انتظامی را پای خط بیاورد تا از نزدیک و بدون واسطه پاسخگوی طرح ها، مشکلات و دغدغه های مردمی باشد که این حضور را حتی در راهپیمایی ۲۲ بهمن شاهد بودیم که ۴۲ دستگاه پاسخگوی خواسته های مردم بودند.

حجت الاسلام صالحی از دیگر اقدام مهم و متفاوت این مرکز را در مقایسه با دولت‌های گذشته، حضور ۱۹ عضو کابینه در ۲ ماه نیم ماه گذشته از جمله حضور آیت الله رئیسی در قامت رئیس جمهور برشمرد و گفت که رئیس جمهور در بهمن ماه امسال بدون واسطه در این مرکز حاضر شد و پای خط تماس‌های مردم نشست که این نخستین بازدید رئیس جمهور از راه اندازی مرکز ارتباطات مردمی در تاریخ انقلاب بوده و تاکنون سابقه نداشته که رئیس قوه مجریه در مرکز حاضر شود و پای حرف مدیران مرکز بنشیدند که این اقدام وی اهمیت جایگاه این مرکز را به اثبات رساند.

وی این را هم گفت: آقای رئیسی در این بازدید به شکل نمادین در اهمیت جایگاه مرکز، خود به پرسش های مردمی پاسخ داد که عمده موضوعات در زمینه اداری و معیشتی بود و در عین حال تذکر و دستورات لازم را اعمال کرد.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی به این پرسش که آیا مرکز نظارتی بر پیگیری‌های مطالبات مردمی در سامانه برخط پاسخگویی مردم دارد؟ اینگونه پاسخ می دهد که تک به تک تماس‌ها و دستورهای اعمال شده توسط اعضای کابینه در قالب فُرمی به مرکز تحویل داده می‌شود و مرکز از طریق اداره کل ارتباطات سفرها آن را به دفتر وزیر ابلاغ و دفتر هم پیگیری می‌کند تا در مدت زمان مشخص نتیجه آن اقدام را به مرکز گزارش می شود. اگر نتیجه به مرکز ارائه نشود، اداره کل بازرسی نظارت ارزیابی عملکرد مرکز، پیگیری نهایی را برای اجرایی شدن دستور انجام می‌دهد.

حضور مسئولان درپاسخگویی برخط؛ بدون توقف

حجت اسلام صالحی درباره اینکه آیا همه وزیران در این سامانه حضور می یابند توضیح داد: برخی از وزارت خانه‌ها در اولویت مرکز نیست نظیر وزارتخانه‌های نفت و خارجه و دفاع چون موضوع عمومی نیست و حوزه تخصصی است، البته برای وزارت اطلاعات از طریق سامانه ۱۱۵ این اقدام انجام شد. ما بر اساس اولویتی که برای مرکز داشت اعضای کابینه را در این مرکز دعوت کردیم تا در پای خط پاسخگویی مطالبات مردم حاضر شوند.

وی گفت: این روند تداوم دارد و این گونه نیست با اتمام دوره نخست متوقف شود بلکه این چرخش ادامه دارد و مرکز و شخص رییس جمهور پای خط پاسخگویی مردم برای پیگیری مطالبات مردم است.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی شمار نامه‌ها و مطالبات مردمی در سفرهای استانی رئیس‌جمهور در ۱۴۰۱ را بیش از ۳ میلیون ۲۵۰ هزار درخواست و تماس در سامانه‌های مختلف ثبت شده عنوان کرد که بیش از ۵۰ درصد موضوعات در مرکز و مابقی در سفرهای استانی مطرح شده است.

حجت السلام صالحی این را هم گفت که به بیش از ۹۰ درصد از درخواست‌ها پاسخ داده داشته و مابقی در حال انجام است. همچنین از دیگر فعالیت های این مرکز پیگیری نامه‌های رسوب شده مردم از دولت‌های گذشته در این مرکز بوده که علت فراوانی نامه‌ها، امید مردم به شنیده شدن درخواست‌ها و مطالبات آنها در میزهای ارتباطات مردمی در استان‌ها و مرکز بوده که زمینه را فراهم‌کرده است.

افزایش ۱۶ برابری مطالبات مردمی در مقایسه با سایر دولت‌ها

وی به میزان پاسخ‌گویی دولت به درخواست‌های مردمی در سفرهای استانی گفت: ما با افزایش ۱۶ برابری درخواست‌ها و مطالبات مردم نسبت به سایر دولت‌ها شاهدیم و این به دلیل امیدی است که مردم به حل مشکلات و پاسخ‌گویی به آن از سوی دولت دارند و بهترین چیزی که می‌تواند امید مردم را بیمه کند پاسخگویی است. همچنین این نامه‌ها در خود مراکزاستانها بازبینی، ثبت و با نظارت مرکز ارتباط مردمی ریاست جمهوری در سایر دستگاه‌ها توزیع می‌شود و مردم اطمینان داشته باشند که تمامی نامه‌های قابل پیگیری است.

رئیس مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری این را هم گفت که ایجاد زمینه مناسب خدمت رسانی برای ارتباط بی‌واسطه رئیس‌جمهور و اعضای دولت با مردم و خلق این حماسه ماندگار در کشور تنها با همکاری و همراهی خادمان و نمایندگان دارای اختیار کامل دستگاه های اجرایی محقق شده است.

او برنامه این مرکز را در ۱۴۰۲ را تعطیل نبودآن حتی در ایام عید عنوان کرد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 46
 • در انتظار بررسی: 39
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۹:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  52 7
  برای فرمالیته کردن درخواستها به جِد تلاش میکنند.یک درخواست به چند ارگان ارجاع داده میشه و درنهایت آنچه البته به جایی نرسد فریاد است.
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   0 2
   فریاد تون رو به سر آمریکا بکشید اینا که خوبن جهادی انقلابی ان
 • محمود IR ۰۹:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  28 8
  فقط پاسخ خشک وخالی؟؟
  • IR ۲۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   1 0
   نه همراش نوشابه هم میدن
 • IR ۰۹:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  28 7
  به ما که پاسخ درست ندادند گفتم کار میخواهیم و تحصیل کرده هستیم و ۸سال در دولت دوحانی از همه چیز محروم شدیم و سن ما بالا رفت خیلی راحت گفتند دیگر شرایط سنی اسخدام را ندارید و خداحافظی کردند بله پاسخ دادن لکن رفع مسولیت کردند
  • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
   0 0
   در ادیان و معنویت تبعیض بر اساس سن و رنگ و نژاد و جنسیت کار بدیه.
 • ایرانی IR ۱۰:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  23 7
  این یعنی ضعف عملکردی و خدمت رسانی دولت
  • IR ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   6 6
   یعنی هر کاری انجام بدهند بازهم طلبکار زیاد ، حالا اگر در اینجا رو تخته می‌کردند یا مثل دولت قبل بود بازهم مینالیدید؟
 • محمد IR ۱۰:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  1 0
  اتفاقا از این نمونه بی سابقه ها زیاد دارند ایشان از جمله دلار ۵۵ تومنی
 • محمد IR ۱۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  1 0
  خدایی خودتون خندتون نگرفت بخاطر این تیتر؟ ایشون کلا بی سابقه هستند کارهایی که تا امروز کردند
 • یزدان IR ۱۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  0 0
  خخخخخ
 • علی IR ۱۰:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  0 0
  سلام .برادر من آخر نتیجه چه شد؟. دو صد گفته نیم کردار نیست.
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  0 0
  آخه با این بازیا چکار می خواهید بکنید بسته بابا
 • IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  0 0
  سامد محصول دولت آقای احمدی نژاد هست و در دولت آقای روحانی هم فعال بود. از زور بی دستاوردی چسبوندین به دکتر رئیسی
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  0 0
  فرمالیته هست مثلاً دنبال اشتغال هستید ارجاع می زنند وزارت کار آنجا جواب می دهند کار نیست و تمام
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  7 4
  دست گل هایی که کاشتن مهم نیست؟ فقط پاسخگویی مهمه؟!
 • IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  0 0
  بله کاملا تیتر درسته
 • ایلام خاکه مه IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  4 1
  خدا نگهدا.ر رئیسی باشه، ولی هوای سرد و گرسنگی ،افطار چای شیرین سحر هم چای شیرین شما تهران هستین مشکل کم هستش ، در هر صورت خدا نگه دار این کشور و مردم باشه،یاعلی
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  10 1
  تنها کاری که تو این چند وقت خوب انجام دادن جواب تلفن دادن بوده!با این شیوه مملکت داری که البته مختص الان نیست و صرفا آقای رئیسی و یا اصول گرا و اصلاح طلب بلکه سال هاست که مملکت خلاف راه شهدا و انقلاب اداره شده و بدترین اتفاق از دست دادن نخبگان انقلاب در طول جنگ و الانم که مهاجرت به خارج از کشور هستش،مملکت رو کی اداره می کنه!
 • ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  5 2
  جواب تلفن ،،،،،،،همين كه هست نمي خواهي از ايران برو
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  6 3
  پوپولیسم به زبان ساده
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  8 5
  اقا دلار چند؟ از قیمتها چه خبر؟ شوآف چند؟
  • IR ۱۹:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
   0 0
   دلار دیگه کارش تمومه. دنبال خرید روبل و یوآن باش. نظم جهانی جدید.
 • IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  6 4
  داداش شما نه پاسخ بده نه مسافرت برو، بشین تو تهران فقط رو اقتصاد تمرکز کن، ما خودمون می یایم خدمت برای تشکر
 • IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  8 2
  خب نتجه اش چی شد؟؟ تورم کنترل شد؟ دلار ارزان شد؟؟ مردم خوشحالند
 • IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  0 2
  دمش گرم و سرش خوش باد
 • مهدی IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  2 2
  این کار خیلی خوبه البته هنوز خیلی کار داره ولی باید فرهنگش توی کشور جا بیوفته
 • علی افصحی IR ۱۳:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  1 4
  امیرالمومنین علی علیه السلام درنهج‌البلاغه خطبهٔ صدو پنجاه چهاردربارهٔ ویژگی رئیس‌جمهوروحاکم علوی می فرماید: « فلیصدق رائداهله،والیحضرعقله ولیکن من ابناءالآخرة رئیس جمهوربایدباجمهورمردم سر راست سخن بگویدو خردپیشه بوده واهل آخرة باشد»سرراست سخن گفتن همان پاسخگو بودن و درجریان خواسته ها قرارگرفتن و پاسخ به آنهمه دادن است که پشتوانه این خصلت علوی خردپیشگی وآخرتی بودن است. چرا که دنیایی بودن و سفاهت رئیس جمهور را از حوزهٔ خواسته های مردم خارج می کند و ناگهان رئس جمهور به جای حرف مردم، حرف اراذل و اوباش را می زند چنان که دولت روحانی جهانگیری اصلاحات آمریکایی به جای پاسخ به خواسته های توده مردم،از کنسرت،ورود چند زن و دختر به ورزشگاه و... سخن می گفت،به جای اتخاذ مشی مردمی ازطریق نمایش گرها و یا ازپشت شیشهٔ دودی خودروی تشریفاتی آمار می گرفت! اما دولت مردمی و انقلابی جناب رئیسی انقلابی در پیوند مردم و دولت ایجاد کرد. هرگز اشراف اصلاحات آمریکایی به ذهن زنگ زده اشان خطور نکرده که بروند به دون پایه ترین واحد ریاست جمهوری و از آن ها مردمی ترین سوال را بکنند اما وقتی این توفیق نصیب جناب رئیسی شدو از کارمندان جزء مجموعه پرسید«ناهار خورده اید؟»ازدید اصلاحات آمریکایی انگارجناب رئیسی کفر به زبان آورده، چنان تکفیرشد که تا چندی تمسخر می کردند که رئیس جمهور پرسیده «ناهار خورده اید»درحالتی که بهترین سؤال در هنگام ظهر از کارکنان دون پایه همین است و الامعلومه که اشراف با خوردن صبحانه مفصل نزدیک ظهر!میان وعدهٔ سفارشی،ناهار را نه از روی گرسنگی بلکه از روی«عادت تشریفاتی هدرمی دهند!» و کارمندجزءگرسنه شایدناهارگیرش نیاید!جناب رئیسی برای سخن صادقانه بامردم واحدنظارت ارتباطات مردمی ریاست جمهوری را به شکل انقلابی فعال نموده وبه بیش از هشتادو پنج درصد خواسته های مردم پاسخ گفته وحتی دوره های سفراستانی اش رامنوط به برآورده شدن خواسته های مردم کرده.ارتباطات مردمی در دولت انقلابی جناب رئیسی قلب ریاست جمهوری است برخلاف دولت فاسد روحانی جهانگیری اصلاحات آمریکایی که وزارت نفت قلب آن بود و ارز های به دست آمده از فروش نازل نفت را هزینهٔ اقربای اعضای دولت در غرب وحشی نموده و یا رانت احزاب خانوادگی اصلاحات آمریکایی برای واردات غذا، قلاده، البسه سگ و گندم!و...می کردند! برای توفیق بیشتر جناب رئیسی صلوات.
  • IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   1 0
   سلام بر تو ای سلطان نظرات.!.ای له کننده نظرات دو خطی و سه خطی ما..!.ای که بار نطراتت را تریلی هم نمی‌تواند دنبالش بکشد..! درود بر تووو سنگین وزن..
  • IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   1 0
   مرد مومن نام مولایمان علی ع را به زبان میارید پنج نفر دواطلب بودند بجزه همتی همه سرکار بزرگند برج سه 1401 مرغ به خاطر گرانی مردم نخریدند دولت دستور داد مرغها را به سردخانه ببرند دوم با انتخاب عبدلملکی شش ماه حقوق ما سر گردان بود روغن 95 را به 450 بعدا 350 رسید از کدام کوتاهی دولت بگم از مسکن تا وام بدون ضامن تورم به 100 درصد رسیده حقوق نه نرخ بالای دلار ایا در این زمان کوتان به به عراق رفته ای پول ما قبول ندارند
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  8 1
  ایشون فقط دستور میدن دیگه کاری به عمل کردن به دستورات ندارن..!
  • IR ۱۳:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   0 0
   مثل دستور به روز اول آوردن اینترنت
  • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   3 0
   آفرین.گل گفتید.
 • جعفر IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  6 3
  مشخص ایشان اهل صحبت کردن هستند .اهل عمل نیستند
  • IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   3 0
   زبان تون رو باید طلا گرفت.از قدیم گفتن دو صد گفته چون نیم کردار نیست.کردار بیار و گرد فتار مگرد.
  • IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
   0 0
   چقدرم خخخخخخخ
 • ضرغام ماندگار IR ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  0 0
  آخه خروجی پاسخها چیه گرونی وتورم.
 • جاسم IR ۱۴:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  1 0
  این امار ۹۰% هم مثل سایر آمارها اشتباه بوده و در این مورد خاص دروغ است بارها با این مرکز تماس گرفتم و صرفا یک کد رهگیری دادند و خلاص مشرق میخوای دروِغ بنویسی راستشو بنویس
 • IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  2 0
  این کار یعنی بی برنامگی
 • منتظر IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  2 0
  خودتان این خبر رو میدن نتیجه اش را چرا نمی گیرد دوساله یه در خواست دادم هنوز هم دنبال نتیجه ام واقعا باید بمیرید تا مردم از دستان راحت شوند
 • احسان IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  3 1
  جواب مردم رو میدی، برو کار و مسکن و بیکاری رو درست کن
 • IR ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  1 0
  جواب مشکلات مردم رو با دستور میده و بعد تلفن رو میزاره دیگه فراموش می‌کنه اصن دستوری داده ..!!
 • سعید IR ۱۸:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  1 0
  بازخورد جوابگویی شما چیشد گرانی فقر وفاصله شدید بین مردم ومسئولین
 • مجید IR ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  1 0
  اگه پاسخ دادنش مثل همون : ناهار خوردی : باشه عاقبتش مشخصه
 • IR ۲۲:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  0 0
  این بیسابقه نیست
 • IR ۲۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۲
  0 0
  آیا مشکلات مردم حل شده است؟ تورم کاهش‌ یافته؟ وضعیت معیشتی مردم بهتر ‌‌شده است؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس