رئیس پیشین شاباک: نتانیاهو عقلش را از دست داده است

علی رغم اعتراضات صهیونیست ها به طرح اصلاحات قضائی، علت بنیادین این اعتراضات و هرج و مرج ها در سرزمین های اشغالی، شخص نتانیاهو و کابینه افراطی آن است.

سرویس جهان مشرق - علی رغم اینکه در چهار ماه گذشته، صهیونیست ها بر علیه طرح اصلاحات قضائی تظاهرات و تجمعات اعتراضی برگزار کرده و خواستار متوقف شدن آن شده اند، اما مسئله اصلی آنها نخست وزیر نتانیاهو است.

به تازگی رسانه های عبری گزارش داده اند که یکی از رهبران اعتراضات اعلام کرده است که تظاهرات با توقف طرح اصلاحات قضائی نیز تمام نخواهد شد و این مسئله تا کنار رفتن نتانیاهو از نخست وزیری ادامه پیدا خواهد کرد.

مخالفان نتانیاهو او را شخصی فاسد و بخاطر پرونده های قضائی که دارد، مجرم میدانند. همچنین، از نظر آنها دولت نتانیاهو، دولتی متشکل از افراد مجرم، نژاد پرست، فاسد و افراطی است. به همین دلیل از زمان روی کار آمدن نتانیاهو و روز معارفه در کنست رژیم صهیونیستی، سرزمین های اشغالی شاهد تجمعات اعتراضی بود.

مشکل اصلی صهیونیست‌های معترض طرح اصلاحات قضائی نیست/ مخالفان به دنبال "براندازی نتانیاهو" هستند

در واقع مشکل اصلی این درگیری ها و اختلافات در سرزمین های اشغالی، شخص خود نتانیاه است. نفتالی بنت در نامه معروف خود که تحت عنوان صحبت با جمعیت خاموش منتشر شد، به خطر بازگشت نتانیاهو به قدرت و پیامد های آن اشاره و به صورت جدی هشدار داد. نفتالی بنت در این نامه مستقیما به این موضوع اشاره کرده که بازگشت فردی همچون نتانیاهو و روی کار آمدن اشخاصی همانند بن گویر و اسموتریچ، شرایطی را رقم خواهد زد که اسرائیل را قبل از رسیدن به ۸۰ سالگی از بین خواهد برد.

در واقع در نگاه صهیونیست های منتقد نتانیاهو، ذات حضور نتانیاهو در قدرت، اختلاف آور و مشکل زا است. او برای بقای خود در دولت دست به اقدامات مختلفی زده است از جمله این اقدامات می توان به نفرت پراکنی و دو قطبی سازی در فضای اجتماعی و سیاسی رژیم صهیونیستی، رانت های اقتصادی و به دنبال آن پرونده های فساد اقتصادی، امتیازدهی سیاسی اشاره کرد. نتانیاهو همچنین به جهت تلاش برای بقا خود در راس ساختار سیاسی برخی افراد کارآمد را از خود رانده است.

مشکل اصلی صهیونیست‌های معترض طرح اصلاحات قضائی نیست/ مخالفان به دنبال "براندازی نتانیاهو" هستند

بنیامین نتانیاهو برای کسب قدرت در فضای سیاسی رژیم صهیونیستی از هیچ دستاویزی پرهیز نکرده است و برای این امر و پیروزی در انتخابات چند ماه گذشته، به ائتلاف با کاهانیست ها روی آورد، افرادی که پیروان مئیر کاهانا / מאיר כהנא هستند و رویکرد بسیار تندی دارند و در این روزها در قالب حزب صهیونیسم دینی / הציונית הדתית به فعالیت سیاسی می پردازند، مئیر کاهانا رئیس حزب کاخ / כך بود و پیشتر به در کنست حضور داشت، او به جهت اقدامات و موضع گیری های تندی که ضد عرب ها داشت از سوی رژیم صهیونیستی، امریکا و کانادا به عنوان یک حزب تروریستی شناخته می شود.

نتانیاهو با هدف تلاش برای کسب آرای بیشتر در زمان انتخابات، از اتهام زنی به کامیونیتی های مختلف در جامعه رژیم صهیونیستی پرهیز نکرد و با ایجاد دو قطبی هایی بر پایه اتهامات برای تحقق منافع شخصی خود خلاف جهت سیاست کوره ذوب رژیم صهیونیستی اقدام کرد و در نهایت پتانسیل آغاز درگیری های اجتماعی در رژیم صهیونیستی را افزایش داد که نتیجه آن امروز قابل مشاهده است. به همراه نتانیاهو احزاب راستگرا و مذهبی قدرت را در دست گرفتند و این موضوع نیز به عمیق شدن شکاف های اجتماعی فعلی در جامعه رژیم صهیونیستی دامن زد.

مشکل اصلی صهیونیست‌های معترض طرح اصلاحات قضائی نیست/ مخالفان به دنبال "براندازی نتانیاهو" هستند

حضور اشخاص افراطی و نژاد پرست در کابینه نتانیاهو، تاثیر خود را بر روابط رژیم صهیونیستی با مهم ترین متحد آن، یعنی ایالات متحده گذاشته است. اقدامات افراطی این افراد، باعث شده است که حتی آمریکایی ها نیز اشتیاقی برای همکاری با دولت نتانیاهو نداشته باشند.

به صورت کلی میتوان گفت که احتمالا با توقف طرح اصلاحات قضائی نیز، روند اعتراضات و اختلافات در سرزمین های اشغالی متوقف نخواهد شد و این مسئله تا زمان رفتن نتانیاهو از منصب نخست وزیری ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 2
  • غیر قابل انتشار: 0
  • IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۰
    0 0
    ناتان چرا این ریختی شده 😃 نگرانشم. جان عزیزتره یا ثروت. خب برو استراحت!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس