کد خبر 1469951
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۹

به گزارش مشرق، کمیل خجسته در کانال تلگرامی خود نوشت:

تعارف و رودربایستی چرا؟! چه کسی است که فشار این روزها را درک نکند؟! چه کسی است که نگوید کاش دولت فلان کار را می‌کرد! کاش رییس دولت چنین می‌کرد. کاش چنین اشتباهی نمی‌کرد و ... این درست است و سر جایش محل بحث است. اما برای عبور از وضع موجود باید به دو نکته مهم توجه کرد.

اولا به صورت کلی جهان از نظم و کلیشه حاکم بر خودش درآمده است. همین الان جمهوری‌خواه‌ها می‌گویند بایدن تهدید و دشمن امریکا است. آلمانی‌ها در تظاهراتشان می‌خواهند تا دولتشان تجربه هیتلر را در حمله به روسیه تکرار نکند! خیابان‌های فرانسه تجربه جدیدی از مردم معترض را پیدا کرده است. انگلیس پر از اعتصابات است و .... اما این به کنار.

ثانیا ایران با دستکاری خصمانه روبرو است. مثلا اینکه وقتی آقای فرزین رییس بانک مرکزی به کشورهای حاشیه خلیج فارس سفر می‌کند تا بتواند نظام ارزی کشور را سامان دهد. پشت سر او امریکا پول نفت عراق را بلوکه می‌کند. (خود همین هم جالبست!) امریکا برای تسلط بر دولت عراق، سال‌هاست سیستمی را چیده است که پول فروش نفت عراق در فدرال رزرو امریکا می‌نشیند و با تایید امریکا پول به بانک عراق واریز می‌شود. به همین دلیل بعد از همراهی عراق با ایران ناگهان پول نفت عراق بلوکه‌ شد. از طرف دیگر رابرت مالی به قطر، امارات، عمان رفت و تمام فشارش را به آن‌ها وارد کرد تا مداخلات جدیدی در جریان ارزی ایران صورت بگیرد. یعنی اینکه بانک مرکزی ایران در مقابل تصمیم خود برای مداخله در حوزه مالی با یک اراده جدی قدرتمند و یک مداخله‌گری خرابکارانه مستمر روبرو است.

در واقع ما مدت‌هاست با یک جنگ سه ضلعی روبرو هستیم. پروژه‌های مرکبی که عمدتا از سه بخش ایجاد شده‌اند: تخریب، فشار رسانه‌ای و آشوب. مثلا در مدیریت دلار رابرت مالی در حال تخریب است، رسانه داغش می‌کند و فردایش فراخوان‌های آشوب در بازار صورت می‌گیرد. در ماجرای مسمومیت هم همین رویه است: مدارس زنجیره‌ای مسموم‌شده دخترانه در ضلع تخریب قرار می‌گیرند. اینترنشنال و من‌وتو شعارها را به سمت رهبر ایران می‌برند و علی‌نژاد و مریم رجوی برای آشوب فعال می‌شوند. نقشه یک چیز است: تکمیل پروژه مرکب.

هر چند پروژه سوری‌سازی در پاییز امسال موفق نشد اما ضرباتش بر پیکره ایران زخمی هم گذاشت. حالا کفتارها چشمشان به زخم افتاده است و تلاش می‌کنند سه ضلعی داخلی را با دو ضلع بیرونی تقویت کنند. اول تجمیع آشوبگران خارج از ایران حول پهلوی و دوم همراه‌سازی کشورهای غربی است تا محیط آشوب و اختلاف برای وارد کردن زخم جدید فراهم باشد.

اما تجربه تاریخی ایران نشان داده است که این پروژه مرکب یک پاشنه آشیل دارد. این تجربه نشان داده که اگر امریکا بتواند در داخل اختلاف داخلی را بالا ببرد شبیه همان اتفاق تلخ سال ۱۳۳۲ش صورت می‌گیرد. آن زمان وقتی بین صف مردم اختلاف شد؛ پهلوی و شعبون بی‌مخ با کودتا آرزوی نفت ملی را از ایران ربودند و همه سرمایه و منافع ملت را به امریکا سپردند و بر عکس آن وقتی صف مردم متحد و کنار هم مثل راهپیمایی‌۲۲بهمن‌ها قرار گرفت؛ چهل‌واندی سال هم که بگذرد امریکایی‌ها دستشان از منافع مردم کوتاه می‌ماند.

سه ضلعی مرکب

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 0
 • علی افصحی IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۲
  0 0
  امام خامنه‌ای همواره به داشتن آرایش جنگی تاکید می فرمایند آن هم آرایش همسان ، همه جانبه و خستگی ناپذیر و بی بهانه گیری و بدون غافلگیر شدن. امام خامنه‌ای بر خلاف ساده لوحان که همیشه از «گزک به دشمن ندادن»سخن رانده و جنگ ترکیبی مستمر و لاینقطع دشمن را «توهم توطئه»می خوانند؛ دشمنی را واقعی و دشمن را نیز مصداقی نشان می دهند و می فرمایند«بسیاری از کشورهایی که ثروتی در اختیار دارند علیه نظام اسلامی ما اقدام می کنند هر کس آن مقدار که می تواند» چرا؟ چون جمهوری اسلامی ایران عزیز اقتدار کاغذی غرب وحشی و شیطان بزرگ آمریکا را به بازی گرفته است، باتوفیق نظام اسلامی توازن جهان استکباری به هم ریخته و هیمنه آمریکا شکسته و انگلیس خبیث به گوشه ای خزیده و فرانسه و آلمان دوران قرون وسطایی را تجربه می کنند.امروز گروه بیست اعلام می کند که دیگر از انتشار بیانیه خبری نیست چون جهان یک جانبه گرایی به هم ریخته است. ایران اسلامی موفق شده گام اول خود که رسیدن به نقطه ثبات و تهاجمی بودرا با اقتدار بردارد و برای برداشتن گام دوم و تبدیل شدن به ضلع اثر گذار در سطح اول قدرت جهانی گام دومش را برداشته و دشمن مجبور شده همه داشته هایش را به میدان آورد از تعقیب و تلاش آمریکا جهت خنثی سازی تحرک فوق العاده بالای مناسبات متنوع جهانی مقامات ایران اسلامی گرفته تا اشتیاق کشورها به داشتن ارتباط با ایران همه و همه غرب وحشی و شیطان بزرگ را به هراس افکنده و مزدوران فارسی زبان جبهه ضد انقلاب اجق و جق را بیش از گذشته به یأس تاریخی کشانده، به گونه ای که راه برون رفت از آن را در بیش فعالی پیدا کرده و از خیابان ها غرب وحشی تا خیابان های ایران اسلامی با همه داشته های خود بیرون زده اند تا در نبرد نهایی بازنده مطلق نباشند!اما دیر جنبیده اند ایران اسلامی به مرحله ای قدم گذاشته که هر تحرک خبیثانه را در کسری از زمان شناسایی و مورد ضربه قرار داده و خبیث را به سزای اعمالش می رساند اینک قیمت ارز سربه زیر شده عوامل مسمومیت شناسایی و دستگیر شده و دشمن در کمال ناباوری به کابوس نیستی دچار شده است. سلامتی و طول عمر امام خامنه‌ای صلوات.
 • رمضانعلی محمدیان IR ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۲
  0 0
  بسم الله. اتحاد با کی؟ حول کدام محور؟ چرا کسانی میخواهند نفاق دوم خردادی مدعی اصلاحات را از زباله دانی تاریخ سیاسی کشور بیرون بیاورند ؟ این قیاس مع الفارق با دوره به ظاهر ملی شدن نفت و کودتای 28 مرداد که فرمودند همان حرف به محاق رفتگان مدعی اصلاحات است به زبان دیگر ایشان ما به ازای مصدق السلطنه حزب توده جبهه سوم شعبان بی مخ و دربار فاسد پهلوی سفارتهای بسیط الید انگلیس و محبوب امریکا در دولت و روحانیت ساکت شده و نیروهای مذهبی زندانی وووو را کجا دیده اند ؟ انگار بعضی از عملکرد دولت فعلی حکم به نابودی محتوم همیشگی قبیله اشراف هاشمی زاده داده و با ترساندن از کودتایی مانند 28 مرداد قصد بازیافت جریان زاینده منافقین نفوذی در مدیریت کلان کشور را دارند .برگزاری راهپیمایی 22 بهمن زیر پرچم مثل حزب مشارکت قبلی و چی چی فعلی سیلی به اسلام ناب و مسلمین و آرزوی اسرائیل است
 • IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۳
  2 1
  به جای چرت وپرتها بانک مرکزی را تقویت کنید
 • IR ۲۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۳
  1 1
  خاك بر سر آن مملكت و ملتى كه امثال تو تحليلگرش باشند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس