کد خبر 1461828
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۶
چهار فرنگی‌کار ایران فینالیست شدند

رقابت های ۶ وزن پایانی رقابت های بین المللی کشتی فرنگی کرواسی از ظهر امروز در شهر زاگرب در حال برگزاری است که از میان ۱۰ نماینده کشورمان ۴ نفر به دیدار فینال راه یافتند.

به گزارش مشرق و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان مسابقات مقدماتی کشتی فرنگی بین المللی کرواسی پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم، مهدی محسن نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم، سجاد ایمن طلب در وزن ۷۲ کیلوگرم و علیرضا مُهمدی در وزن ۸۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و محمدمهدی جواهری در وزن ۵۵ کیلوگرم، پژمان پشتام در وزن ۸۲ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم در دیدار رده بندی حضور دارند.

امیررضا ده بزرگی در وزن ۶۰ کیلوگرم، امیر عبدی در وزن ۷۲ کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن ۱۲۰ کیلوگرم نیز با شکست مقابل رقبا از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم که با حضور ۷ نفر و به صورت دوره‌ای و در دو گروه برگزار می‌شود، پویا دادمرز در گروه A در کشتی نخست با نتیجه ۵ بر ۲ آریتیودلانو از مولداوی را مغلوب کرد. وی در دورهای بعد با نتیجه ۱۰ بر ۲ دالتون دوفیلد از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۳ اختیار باتیروف از ازبکستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محمدمهدی جواهری دیگر نماینده کشورمان نیز در گروه B در دور اول ۶ بر صفر مانجیت از هند را مغلوب کرد. وی در کشتی دوم با نتیجه ۸ بر صفر مقابل دنیس میهای از رومانی شکست خورد و بعنوان نفر دوم گروه به مرحله نیمه نهایی رفت. دو نماینده کشورمان در این دیدار به مصاف هم رفتند که پویا دادمرز با نتیجه ۲ بر ۱ و ضربه فنی به پیروزی رسید و راهی دیدار فینال شد. جواهری نیز به دیدار رده بندی رفت. دادمرز در دیدار فینال با اختیار باتیروف از ازبکستان کشتی می‌گیرد و جواهری در دیدار رده بندی به مصاف دنیس میهای از رومانی می‌رود

در وزن ۶۰ کیلوگرم مهدی محسن نژاد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۳ کایتو اینابا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۸ بر صفر لی گیو سائو از چین را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار مقابل مایتو کاوانا از ژاپن با نتیجه ۷ بر صفر از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف نیهاد ممدلی از آذربایجان می‌رود

امیررضا ده بزرگی دیگر نماینده کشورمان نیز که در آنسوی جدول قرار دارد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر راندون میراندا از آمریکا را مغلوب کرد. و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل رضوان آرنات از رومانی با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر، ده بزرگی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم امیر عبدی در دور نخست با نتیجه ۶ بر صفر والنتین پتیک از مولداوی را شکست داد. وی در دور بعد مقابل روبرت فریتچ قهرمان اروپا از مجارستان با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی گیر از دور رقابت‌ها کنار رفت. سجاد ایمن طلب دیگر نماینده کشورمان نیز که در همین جدول قرار دارد پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ پاتریک اسمیت از آمریکا را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر ۱ جمال جومابایف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ از سد روبرت فریتچ قهرمان اروپا از مجارستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال به مصاف سلجوق جان دارنده مدال برنز جهان از ترکیه می‌رود.

در وزن ۸۲ کیلوگرم پژمان پشتام در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر تونجای وزیرزاده از آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۹ بر صفر ایوو اسویگلر از چک را از پیش رو برداشت. علیرضا مهمدی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر مارسل هین از دانمارک را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. نمایندگان کشورمان در مرحله نیمه نهایی به مصاف هم رفتند که مهمدی با نتیجه ۳ بر ۳ پشتام را مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد. پشتام نیز به دیدار رده بندی رفت. مهمدی در دیدار فینال با فیلیپ ساسیچ از کرواسی مبارزه می‌کند.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیر قاسمی منجزی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۲ بر صفر روماس فریدریکاس از لیتوانی را مغلوب کرد. علی اکبر یوسفی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۲ دانیلا سوتنیکوف از ایتالیا را مغلوب کرد. منجزی در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۲ بر ۱ یوسفی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل اسکار پینو هیندس دارنده مدال نقره جهان از کوبا با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. یوسفی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مسابقات رده بندی و فینال اوزان فوق از ساعت ۲۰:۳۰ امشب برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس