درآمدهای مالیاتی ۵۵ درصد رشد داشته است/ پیگیری ۲۰ مورد فرار مالیاتی بزرگ

رییس سازمان امور مالیاتی کشور درآمدهای مالیاتی در سال جاری را حدود ۳۹۰ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این رقم نسبت به سال قبل ۵۵ درصد رشد داشته و ۲۰ مورد فرار مالیاتی بزرگ را نیز پیگیری می‌کنیم.

به گزارش مشرق، داوود منظور در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس و در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد بررسی عملکرد مهمترین احکام تبصره‌ها و ردیف‌های مرتبط با درآمدهای عملیاتی(با محوریت درآمدهای مالیاتی) و واگذاری دارائی های سرمایه‌ای در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، گفت: در موضوع درآمدهای مالیاتی عملکرد در سال جاری تا الان تحقق حدود ۳۹۰ هزار میلیارد تومان (همت) است که نسبت به سال قبل ۵۵ درصد رشد داشته است و تا پایان سال نیز پیش‌بینی تحقق ۴۶۵ همت تحقق خواهیم داشت که در مجموع تحقق ۱۰۳ درصدی خواهیم داشت.

ریس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: در سال قبل رشد ۶۰ درصدی در درآمدهای مالیاتی داشتیم اظهار کرد: مهمترین رویکرد ما در تحقق درآمدهای مالیاتی، عدالت مالیاتی و مقابله با فرارهای مالیاتی بزرگ یعنی بالای ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است؛ در این زمینه یک مورد فرار مالیاتی بالای ۱۲۰۰ میلیارد تومان را شناسایی کردیم و در حال وصول آن هستیم. همچنین در موردی دیگر درحال پیگیری یک فرار مالیاتی ۹۰۰ میلیارد تومانی هستیم. تاکنون بیش از ۲۰ مورد فرار مالیاتی بزرگ را پیگیری کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه گستره فرارهای مالیاتی بیش از یافته‌هایی این سازمان است، عنوان کرد: در سال قبل با شناسایی ۲.۲ میلیون مودی جدید مالیاتی در اشخاص حقیقی زمینه وصول مالیات را از کسانی که تاکنون مالیات نمی‌دادند را فراهم کردیم و امسال ۱.۵ میلیون اظهار نامه جدید دریافت کردیم. در سال جاری نیز یک میلیون مودی جدید شناسایی کردیم که در سال آینده از آنها اظهارنامه دریافت خواهیم کرد.

منظور با بیان اینکه در سال قبل بالغ بر ۳۰۰ هزار شخص حقوقی و شرکت که فعالیت اقتصادی داشتند اما اظهار نامه ندادند شناسایی شده‌اند، گفت: بر اساس قانون برای آنها برای سالهای ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ اظهارنامه مالیاتی برآوردی تولید کردیم و به دنبال وصول آن هستیم. همچنین در ۴ سال قبل بالغ بر ۳ میلیون شخص حقیقی فعال را شناسایی کردیم که اظهارنامه ندادند و مالیات پرداخت نکردند؛ برای آنها نیز بالغ بر ۶۰ همت مالیات شناسایی کردیم و در آستانه وصول آن هستیم.

رئیس سازمان مالیاتی کشور تاکید کرد: نظام مالیاتی در تلاش است که هر کسی که فعالیت اقتصادی می‌کند، به عنوان مودی در تور مالیات ما قرار بگیرد؛ نتیجه این اقدامات تحولی است که در رشد وصول مالیات تجربه کردیم و اعتقاد داریم در سال آتی ۷۰۰ همتی که پیش‌بینی شده‌ است را با شناسایی فرارهای مالیاتی قطعا وصول خواهیم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
  0 0
  وقتی قیمت گوشت رو پایین نیاره ، ینی دروغ یا دزدی
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
  1 0
  از ما یا از پولدارها که خودتان هم جزوش هستید یا خانه های خالی ماشین های لوکس ....
 • علی IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۸
  0 0
  حالا خوشحال باشیم یا ناراحت؟ مالیات از کی گرفتید!؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس