آیا بن‌گویر تسلیح شهروندان صهیونیست را آزاد می‌کند؟

وزیر امنیت قومی رژیم صهیونیستی در واکنش به عملیات شهادت‌طلبانه روز گذشته در قدس و خشم جامعه صهیونیستی از شخص او، خواستار آزاد شدن حمل سلاح برای صهیونیست‌ها شد.

به گزارش مشرق، «ایتمار بن گویر» وزیر امنیت قومی رژیم صهیونیستی در راستای سیاست‌های افراطی و تند کابینه جدید این رژیم علیه فلسطینی‌ها، در واکنش به عملیات شهادت‌طلبانه در قدس اشغالی، اظهارات جنجالی جدیدی را بر زبان آورد.

روز گذشته، در پی عملیات شهادت‌طلبانه در قدس اشغالی دستکم هفت صهیونیست کشته و پنج نفر نیز زخمی شدند. این عملیات در پاسخ به یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین و شهادت ۱۰ فلسطینی صورت گرفت.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، به نقل از بن‌گویر اعلام کرد: «شهروندان [صهیونیست] بیشتری باید اجازه حمل سلاح داشته باشند».

حمله شهادت‌طلبانه در قدس اشغالی، خشم بسیاری ازصهیونیست‌ها را برانگیخت. بسیار از آن‌ها بن‌گویر را که روز جمعه از محل انجام این عملیات بازدید کرد، مسئول این عملیات می‌دانند، این خشم و نارضایتی در هنگام مصاحبه بن‌گویر کاملا مشهود و ملموس بود. تا جایی که شهرکنشینان علیه او شعار می‌دادند و می‌گفتند: «این حمله در سایه مسئولیت تو در امنیت صورت گرفته است». بن‌گویر نیز در پاسخ به شهرک‌نشینان گفت که به جای این سخنان باید فریاد بزنند: « مرگ بر خرابکاران». پس از اعتراضات شدید، بن‌گویر مجبور شد که فوری، تحت تدابیر شدید امنیتی، محل را ترک کند.

زمانی‌که وی بر ضرورت اصلاح قانون حمل اسلحه تاکید کرد و گفت که شمار بیشتری از صهیونیست‌ها باید حق حمل سلاح برای دفاع از خود را داشته باشند، فریاد شمار زیادی از صهیونیست‌ها به گوش می‌رسید که می‌گفتند: «مرگ بر تروریست‌ها»!

به نوشته نشریه نیویورکر آمریکا، «خرید اسلحه در اسلحه نیازمند مجوز "دولتی" است و فرد خریدار باید شرایط لازم برای دریافت این مجوز را داشته باشد. یعنی دارای حداقل سن ۲۷ سال باشد و خدمت سربازی را پشت سر گذاشته باشد و در تست ایمنی اسلحه و دریافت نامه از پزشک مبنی بر برخورداری از سلامت جسمی و روانی پذیرفته شده باشد».

امروز (شنبه، ۲۸ ژانویه)، رسانه‌های صهیونیستی نوشتند که سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که هر کس مجوز حمل سلاح دارد، آن را با خود حمل کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس