قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست گروه های تروریستی، مشخص شد که کشورهای اروپایی مسیر اشتباهی را علیه منافع ملی کشورهایشان در پیش گرفته اند.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی گفت: با مصوبه پارلمان اروپا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی روشن شد که جریان حامی صهیونیزم، دستگاه محاسباتی کشورهای اروپایی را دچار خطای فاحشی کرده است و این کشورها مسیر اشتباهی را علیه منافع ملی کشورهای خود در پیش گرفته اند.

جریان حامی صهیونیزم دنبال فضاسازی رسانه‌ای است

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ابتدا باید روشن کنم بعد از تحریم‌های گسترده و طولانی که جبهه غرب خصوصا آمریکا علیه مردم ایران انجام داده است، این قبیل اقدامات، تاثیرات حقوقی گسترده جدی‌تری نخواهد داشت و جریان حامی صهیونیزم، بیشتر به دنبال فضاسازی رسانه ای برای مرعوب ساختن مردم ایران و کشورهای مستقل دنیا است اما همه بدانند مردم ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را بخشی از خود می دانند که امنیت آن ها را تامین کرده است و در همه سختی ها، از بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله و بیماری فراگیر کرونا گرفته تا سازندگی و محرومیت زدایی این نهاد مقدس را در کنار خود می بینند و این قبیل هجمه ها بیشتر باعث همبستگی اجتماعی در حمایت مردم از سپاه پاسداران برای حفظ عزت و امنیت ملی کشورشان می شود.

سپاه با کمک مردم منطقه حکومت داعش را ساقط کرد

وی تصریح کرد: سپاه منحصر به فردترین نهاد ضدتروریستی در جهان است که علی رغم همه حمایت های آمریکا، با کمک مردم منطقه حکومت داعش را ساقط کرد و خطر جهانی این جریان تروریستی را از بین برد. سپاه نه تنها در راه مبارزه با تروریسم چندین نفر از جمله یکی از بزرگترین فرمانده‌هانش یعنی شهید سلیمانی را قربانی تروریسم دید، بلکه برای مقابله با تروریسم بین‌المللی، ده ها شهید داد که فضای صحن مجلس امروز به اسامی ۳۰ نفر از این شهدا زینت پیدا کرده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر نوع اقدام علیه سپاه از جمله تحریم یا قراردادن در لیست های موهوم مانند گروه های به اصطلاح تروریستی توهین به همه ملت ایران است، ادامه داد: میلیون ها ایرانی عضو سپاه و بسیج هستند، در سراسر منطقه خاورمیانه نیز میلیون ها نفر تعلق عمیق و جدی به سپاه دارند. هرگونه قضاوت درباره سپاه به معنای قضاوت درباره ملت ایران و بسیاری از ملت های منطقه است.

اروپا به جنایتکارترین تروریست‌ها یعنی منافقین پناه داد

قالیباف تصریح کرد: ما گرایش خطرناکی را در مجموعه کشورهای غربی به ویژه اروپایی ها به سمت رفتارهای تروریستی و حمایت از تروریسم علیه ملت ایران مشاهده می کنیم که می تواند منجر به تصمیم گیری ایران برای طیفی از اقدامات متقابل شود. اروپا در همه سال های گذشته جنایتکارترین تروریست ها علیه ملت ایران یعنی منافقین را پناه داد و از آنها حفاظت کرده است.

وی افزود: در آشوب های اخیر هم برخی کشورهای اروپایی به میدان دار تولید خشونت در ایران تبدیل شدند. همچنین اروپا از استمرار تروریسم رسانه ای علیه ایران حمایت کرده و رسانه هایی که صریحا در ایران ترویج خشونت می کنند، در پایتخت های کشورهای اروپا در حال فعالیت آزادانه هستند. اکنون هم می بینیم که اروپا قصد مقابله با سپاه به عنوان مهم ترین و قوی ترین نیروی ضدتروریسم منطقه و جهان و مهم ترین حافظ امنیت ملت ایران را دارد. اینها مواردی نیست که ما بتوانیم از کنار آنها به سادگی بگذریم و از ابزارهای خود برای هر اقدام متقابل و بازدارنده ای استفاده خواهیم کرد.

مجلس اقدام متقابل، فوری و قاطع می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه در روزهای گذشته چندین بار تصریح کردم، بار دیگر در اینجا تکرار می کنم که مجلس شورای اسلامی به هر اقدامی که به معنای لیست گذاری سپاه در فهرست گروه های تروریستی یا فهرست های تحریمی باشد، اقدام متقابل، فوری و قاطع نشان خواهد داد. ما ارتش های کشورهای اروپایی در منطقه را گروه ها و سازمان های تروریستی شناسایی کرده و اقدامات لازم برای مقابله با آنها را در دستورکار خواهیم گذاشت.

وی تصریح کرد: ما آماده واکنش متقابل هستیم، اما از غربی ها می خواهیم خوب فکر کنند تا پنجره فرصت برای دیپلماسی بسته نشود. آنها نمی توانند از یک طرف مدعی باز بودن درهای مذاکره باشند و از طرف دیگر با بخشی از ساختار سیاسی و هویتی متعلق به مردم ایران مقابله رسمی کنند و مردم باهوش ایران بهتر از هر کس می دانند، چنین مذاکره ای، پایانی جز تاراج منافع اقتصادی و سیاسی و تضعیف عزت ملی ما نخواهد داشت و هیچ گاه تن به چنین فرایند از پیش باخته ای نخواهند داد. لذا اروپا اگر خود را نیازمند به توافقی می بیند، مسیر خود را از مخالفان توافق جدا کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: امیدوارم اروپا بتواند خود را از چنگال القائات رژیم کودک کش صهیونیستی خلاص کرده و سیاست عقلانی تری را در پیش گیرد. در غیر این صورت، اروپا در میان کشورهای غربی ضعیف ترین طرفی خواهد بود که خود را در مقابله با سپاه و مقاومت در منطقه قرار می دهد و طبعا هزینه آن را تمام و کمال پرداخت خواهد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 17
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
  2 12
  دقیقا
 • IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
  11 3
  خوداظهاری مالی
  • IR ۰۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
   0 0
   پمادلازمی
 • کاظم IR ۱۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
  9 5
  برو یه فکری برای رزومت کن که با این چند سال خرابش کردی
  • IR ۰۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
   0 0
   اصلا خراب نشده
 • IR ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
  3 5
  طرح مجلس فعلا این باشه : 1 . هر کشوری که یکی از ارگان های رسمی ایران را تروریستی بنامد ، حق فعالیت دیپلماتیک و داشتن سفیر در ایران را ندارد 2. نیروهای مسلح موظف است در راستای آمادگی مقابله و احتیاط با این عمل خصمانه برد موشک های کشور را تا پوش منطقه جغرافیای کشور متخاصم افزایش دهد .
 • حسین IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
  8 6
  بهترین راه اینه که گازانبری بهشون حمله کنی.
 • IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
  5 6
  دیگه مردم رو در هر ماجرایی جلو ننداز اقای قالیباف درسته اروپا فرزند ناخلف امریکا شده ولی شما هم مردمو ننداز وسط مردم بقدر کافی مشکلات اقتصادی اجتماعی و کندی اینترنت دارند جوری شده سر و کله زدن با خانواده فامیل دوستان خودش کلی اعصاب ازمون خرد میکنه هیشکی نرمال نیست
  • IR ۲۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
   0 1
   شما هم از طرف خودت حرف بزن نه مردم بگو منو جلو ننداز چون می ترسم
 • IR ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
  3 9
  ببندید این تنگه هرمز را و عملا نشون بدید اقتدار سپاه اسلام را.
  • IR ۰۶:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
   1 0
   تو برو ببند تنگه هرمز
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
  1 1
  از ان پی تی خارج شوید تنگه هرمز را ببندید با موشک همه پایگاههای آمریکا و غرب را بزنید سفارتهای غربی رو تسخیر کنید و اونا رو گروگان بگیرد چاههای نفتی کشورهای غربی را نابود کنید اینا ک انجام شد بعد میگم در ادامه چیکار کنید
 • م IR ۱۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
  1 1
  من یک سپاهی هستم تمام ملت ایران سپاهی هستند زنده باد سپاه پاسداران باغیرت وبا شرف
  • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۸
   0 0
   از طرف خودت حرف بزن ما سپاهی نیستیم اما فدای خاک پای سپاهی ها هستیم
 • IR ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
  0 1
  چند تا دلال خودرو خانه ارز و سکه را اعدام کنید که همسو با دشمن دارند ما امنی ایجاد میکنند
  • IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۳
   1 0
   ادام نکن حبس ابد خخخ
  • IR ۰۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۲۵
   0 0
   نکردن؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس