بودجه ۱۴۰۲ معقول است/ یکشنبه آغاز بررسی بودجه در صحن علنی مجلس

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه ۱۴۰۲ با در نظر گرفتن مجموعه شرایط با واقعیات تنظیم شده است کسی ادعا ندارد که کاملا مطلوب است اما با توجه به شرایط کلیات معقولی دارد.

به گزارش مشرق، سید شمس‌الدین حسینی عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی پس از تصویب کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ در کمیسیون تلفیق ضمن تشکر از اعضای کمیسیون و نمایندگان دولت برای تلاش‌های چند روزه در جهت این اقدام، گفت: این ۴ روز از ساعت ۸ صبح تا ۸ شب در سه شیفت کار رسیدگی به بودجه سال آینده را دنبال کردیم.

وی افزود: به استحضار می‌رسانم مطابق قانون آئین‌نامه داخلی مجلس، رسیدگی به لایحه بودجه، دو شوری است؛ یعنی باید ابتدا کلیات لایحه را بررسی و تصویب کنیم و بعد از آن وارد شور دوم شویم.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس تصریح کرد: از آنجا که باید این کار در مدت ۵ روز انجام می‌شد از روز شنبه بررسی‌ها را آغاز کردیم و برای پیشگیری از آنکه روز آخر با کمبود زمان مواجه نشویم کار را در سه نوبت دنبال کردیم.

حسینی یادآور شد: در جریان بررسی‌های صورت گرفته، آئین‌نامه داخلی کاملاً رعایت شده است و منابع و مصارف موارد مختلف از جمله بودجه عمومی، بودجه شرکت‌های دولتی، اعتبارات استانی و هدفمند کردن یارانه‌ها با دقت مورد توجه قرر گرفت.

وی بیان کرد: در نهایت نمایندگان مجلس با شناخت کافی و با توجه به گزارش‌هایی که سازمان برنامه و بودجه، وزرای مختلف از جمله وزیر نفت، وزیر بهداشت و وزیر کار و تعاون ارائه کردند و همچنین با در نظر گرفتن گزارش‌های مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات کشور، اتاق بازرگانی و اتاق تعاون بودجه به کلیات بودجه رأی دادند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته فرصت خوبی فراهم شد تا نمایندگان با اطمینان خاطر درباره جزئیات بودجه رأی دهند؛ البته منظور از جزئیات، جداول کلان است.

حسینی اظهار کرد: این لایحه حدود ۷۰ درصد در کمیسیون رأی آورد. طبیعتاً این بودجه با در نظر گرفتن مجموعه شرایط و واقعیت‌ها تنظیم شده است. هیچ کس ادعا نداشته و ندارد که بودجه سال آینده کاملاً مطلوب است اما با در نظر گرفتن شرایط موجود، آنچه ارائه شده کلیات معقولی دارد.

حسینی تاکید کرد: در شور دوم به جزئیات لایحه می‌پردازیم و تلاش می‌کنیم این موضوعات را تا جای ممکن اصلاح کنیم و بودجه را بهبود ببخشیم.

وی خاطرنشان کرد: اولین دستور کار هفته آینده مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه رسیدگی به کلیات بودجه سال ۱۴۰۲ در صحن علنی خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس