سرشبکه گروه موسوم به «جوانان محلات» دستگیر شد

یکی از لیدرهای ایجاد اغتشاشات اخیر در کشور در عملیات پیچیده با دستور قضائی و از سوی فراجا شناسایی و بازداشت شد. این فرد از سرپل‌های برنامه ریزی و هماهنگی اغتشاشات در سراسر کشور بوده است.

به گزارش مشرق، علی صالحی، دادستان تهران با اشاره به اینکه متهم از لیدرهای اغتشاشات و از نزدیکان یکی سرکردگان ضد انقلاب خارج نشین بوده است، گفت: از ابتدای بروز اغتشاشات در کشور گروهی با پوشش و عنوان جعلی جوانان محلات ایران با اعلام فراخوان و برنامه ریزی برای ایجاد آشوب در سراسر کشور پا به عرصه گذاشت.

صالحی ادامه داد: این گروه که بر اساس رصدهای دقیق و ردزنی‌های فنی سایبری فراجا ارتباط بدون واسطه‌اش با سرویس‌های جاسوسی آشکار شده و زیر چتر اطلاعاتی نیروهای امنیتی قرار گرفت. گروه مورد اشاره راهبرد خود را بهره‌برداری از ظرفیت اراذل و اوباش و وارد مدار کردن اراذل به اغتشاشات قرار داد.

دادستان تهران گفت: افسر هادی سرویس جاسوسی با سرپل ارتباطی در تهران تماس گرفته و ضمن تعریف یک خط ارتباطی امن تمام دستورات و فرامین را برای وی در تهران ارسال می‌کرد.

صالحی با اشاره به اینکه در تمام طول مدت بروز اغتشاشات گروه اراذل و اوباش زیر چتر اطلاعاتی نیروهای امنیتی بوده است، گفت: نیروهای هوشیار فراجا بلافاصله با شناسایی رفتارهای سایبری گروه مورد اشاره و انجام عملیات‌های دقیق، فنی و پیچیده سایبری خیلی زود توانستند نفر اصلی پشت فعالیت‌های مجازی این گروه را شناسایی کرده و برای رسیدن به دیگر حلقه‌های وصل به سرویس جاسوسی زیر نظر بگیرند همچنین در همین رابطه در استان‌های مختلف رابطین شبکه اراذل و اوباش بازداشت شدند.

دادستان تهران با ذکر این نکته مهم که فرد مورد اشاره در ارتباطات خود از طرف سرویس‌های جاسوسی بیگانه به شبکه اینترنشنال نیز وصل شده بوده است، گفت: متهم بازداشت شده ارتباط گسترده‌ای با شبکه اینترنشنال داشته و بخش مؤثری از محتوای اغتشاشات برای این شبکه را تأمین می‌کرده است.

در بخشی از اعترافات اولیه متهم، او به ارتباط مداوم با شبکه اینترنشنال سعودی یاد می‌کند.

این گزارش حاکی است متهم بازداشت شده داماد یکی از سرکردگان ضد انقلاب خارج نشین است و با بازداشت وی شبکه معاند اینترنشنال یکی از مهم‌ترین رابطان خود در داخل کشور را از دست داده است.

دادستان تهران ادامه داد: برای متهم بازداشت شده علاوه بر نقش محتوایی مسئولیت پخش منابع مالی بین اراذل و اوباش نیز در نظر گرفته شده بود که در همین رابطه گفتنی است به کیف پول دیجیتال متهم سه روز قبل بازداشت مبالغی واریز شده بود.

مبدا واریز رمزارز های موجود در کیف دیجیتال متهم کشور انگلیس و آمریکا بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
  17 0
  بهتر بود به جای عنوان جوانان محلات عنوان جوانان اراذل و اوباش و لاابالی را انتخاب میکردید. خدا را هزاران مرتبه شکر که گرفتنش
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
  0 0
  خدا را شکر. خبر خوبی بود. شما با این کارتان فقط برای اربابانتان در اون ورِ آب یعنی علی کریمی دُم تکان می دادید، وگرنه خیلی از مردم حرف شما را پشیزی قائل نبودن.
 • IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
  9 0
  جوانان نادان گوش به حرف علی کریمی خائن
  • IR ۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
   2 0
   جوانان نادان نبودند بلکه فکر می کردند کار نظام تمام است و هرچه در چنته داشتند سوزاندند. قرار بود که کودتا صورت بگیرد ولی این طوری نشد. خداوند نگهدار ایران باشد و شرّ بیگانگان و جاسوسان را از سر ایران کم کند. خوشبختانه در این قمار، اکثر نیروهای نفوذی در ادارات دولتی و خصوصی و کوچه و خیابان و مسلحین، به فکر اینکه نظام سقوط خواهد کرد، خودشان را نشان دادند و مهره ها یکی یکی سوخت. باشد که درس عبرت بگیرند افرادی که به شیاطین نکبتی مثل آمریکا و عربستان سعودی و صهیونیست ها و هم پیاله های نجس آنها، دل بسته بودند.
 • IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۷
  0 0
  نترس يکي ديگه مياد جاش اون که زياده سر شبکه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس