اولین مصاحبه رسمی فرمانده زنان یگان ویژه| مقتدر و جدی هستیم نه خشن؛ در خصوص لباس رزم خود اسیر حواشی نمی‌شویم

حضور زنان یگان ویژه در کنترل اغتشاشات و ناآرامی‌های اجتماعی و دستگیری متهمین زن به صورت هدفمند از جمله مهمترین عناوین اولین مصاحبه رسمی فرمانده زنان یگان ویژه انتظامی کشور است.

به گزارش مشرق، پلیس زن هستند؛ کارشان حضور در اجتماعات و تامین نظم و امنیت زنان است؛ نمی گذارند که در آشوب و اغتشاش دست تعرضی به دامان عفیف و پاکدامن زنان و دختران دراز شود؛ درجا دست درازی را کوتاه می‌کنند؛ اینها زنان پلنگی پوش یگان ویژه انتظامی کشور هستند.

حضور در طرح های مردم یاری از جمله واکسیناسیون کرونا، تهیه بسته‌های ارزاق برای خانواده‌های محروم، شرکت در جمع زوار اربعین حسینی (ع) و خدمت رسانی به آنها و این اواخر نیز حضور در اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر از جمله چند مورد از فعالیت این زنان حرفه‌ای، هوشمند و رزمی کار است.

زنان یگان ویژه خشن نیستند؛ مقتدر و جدی هستند/ لباس مشکی ما ضد ضربه و مخصوص رزم است

به مناسبت زادروز تولد بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامیداشت مقام زن با « سرهنگ حیدری» فرمانده زنان یگان ویژه انتظامی کشور به گفت‌وگو نشستیم تا برایمان از ماموریت زنان یگان ویژه و توانمندی و مهارت‌های پلیس زن بگوید.

فرماندهی که سابقه ۱۸ سال خدمت در انتظامی کشور را از سیستان و بلوچستان گرفته تا مجتمع آموزشی زنان پلیس دانشگاه علوم انتظامی و در نهایت فرماندهی زنان یگان ویژه انتظامی کشور در کارنامه خود دارد.

رئیس و فرماندهی که در خانه حکم «مادر» را داشته و نگهداری از سه فرزند را بر عهده دارد.

* کنترل اغتشاشات و ناآرامی‌های اجتماعی مهمترین وظیفه زنان یگان ویژه

** جناب سرهنگ؛ بفرمایید که زنان یگان ویژه انتظامی کشور در چه حوزه هایی مشغول به فعالیت هستند؟

ما در سه حوزه اصلی به انجام ماموریت مشغول هستیم؛ ماموریت اصلی ما حضور در ماموریت های مرتبط با کنترل اغتشاشات و نا آرامی‌های اجتماعی است که در آنها بحث دستگیری، شناسایی لیدرها، بدرقه متهمین به عنوان نیروهای پشتیبانی رزم در کنار همکاران آقا را به عهده داریم.

البته باید گفت که مهمترین ماموریت زنان یگان ویژه انتظامی کشور در زمان اغتشاشات دستگیری محرکین، لیدرها و متهمین زن بوده که محدودیت شرعی برای دستگیری آنها توسط همکاران آقا وجود دارد.

در وهله دوم حضور در اجتماعات قانونی و تامین نظم و امنیت اجتماعات مثل استادیوم ها و مسابقات فوتبال و در مرحله سوم و در فرصتهای فراغت و مواقع لزوم شرکت در طرح های مردم یاری و خدمت رسانی به مردم است مانند ایام اربعین حسینی.

زنان یگان ویژه خشن نیستند؛ مقتدر و جدی هستند/ لباس مشکی ما ضد ضربه و مخصوص رزم است

* تکنیک برخورد با اغتشاشگران و کنترل تجمعات، آموزش مهارتی و تخصصی زنان یگان ویژه

** از آموزشهای خاص زنان یگان ویژه بگویید؟

ماموران زن یگان ویژه، آموزش‌های عمومی پلیس را مانند سایر ماموران فرا می‌گیرند مثل نحوه دستگیری متهمین و بدرقه آنها؛ ولی به صورت تخصصی تر در داخل یگان ویژه، آموزش‌های مهارتی و تخصصی این رسته از جمله تکنیک های برخورد با اغتشاشگران ،کنترل تجمعات و ناآرامی‌ها را آموزش دیده و حتی بعد از انجام هر ماموریت به تجزیه و تحلیل آن ماموریت پرداخته و ضمن داشتن آموزشی پویا نحوه انجام ماموریت خود را بررسی می نماید.

* زنان یگان ویژه خشن نیستند؛ مقتدر و جدی هستند

** جناب سرهنگ می‌گویند برخی ها می گویند زنان یگان ویژه خشن هستند؛ این تعبیر درست است؟

بحث خشن بودن مطرح نیست؛ بحث اقتدار و جدی بودن در زمان کار است؛ وجهه یک خانم در محیط کار باید نسبت به محیط خانه متفاوت باشد.

این زنان در محیط کار به عنوان نیروی کادر افسر یا درجه دار حضور داشته و باید با جدیت و قاطعیت در عین رعایت حقوق شهروندی به وظایف محوله عمل کنند.

اما در محیط خانواده یا دوستانه درست شبیه سایر بانوان هستند با تمام ظرافت‌ها، ترحم‌ها و مهربانی و علاقه و محبت‌های خانم‌ها.

*حضور پلیس زن در اغتشاشات اخیر پیش‌دستانه بود/ ما تنشی با مردم عادی نداریم

** در مأموریت اخیر زنان یگان ویژه در ناآرامی‌ ها و اغتشاشات اخیر چه موضوعی فکر شما را بیش از پیش درگیر کرد؛ رفتار مردم با زنان یگان ویژه چگونه بود؟

در ناآرامی‌های اخیر علی‌رغم اینکه ماموران زن یگان ویژه هیچ تنشی با مردم عادی نداشته و حضورشان صرفاً پیش‌دستانه و برای پیشگیری بود اما عده ای بودند که مردم را تحریک کرده و می‌خواستند جو را به هم بریزند.

این تعداد افراد تحت تاثیر موج سواری رسانه‌ها و شبکه‌های معاند فکر می کردند که ما مستقر شدیم تا قلع و قمع و سرکوب کنیم تا جایی که وقتی با برخی از شهروندان صحبت می کردیم تازه می فهمیدند که این نگاه‌شان برگرفته از جو سازی رسانه های بیگانه است؛ متاسفانه انتشار اخبار و مطالب دروغ در آن مقطع باعث شده بود که فضا ملتهب شده و بر نگرانی شهروندان افزوده شود.

از سوی دیگر با تعداد زیادی از شهروندان مواجه بودیم که با مهربانی و اهدای گل و حتی گفتن یک خدا قوت نزد ما آمده و از حضور همکاران ما تشکر کرده و می‌گفتند که حضور شما در ناآرامی‌ها باعث قوت قلب ما زنان است.

زنان یگان ویژه خشن نیستند؛ مقتدر و جدی هستند/ لباس مشکی ما ضد ضربه و مخصوص رزم است

* لباس مشکی زنان یگان ویژه، ضد ضربه و مخصوص رزم است/ درگیر حواشی نمی شویم!

**اولین حضور زنان یگان ویژه در ناآرامی های اخیر آن هم با لباس سراسر مشکی حرف و حدیث هایی به وجود آورد مبنی بر اینکه لباس های آنها تنگ است، مانتوهایشان کوتاه است و... البته سردار کرمی فرمانده یگان‌های ویژه انتظامی کشور پیش‌تر در گفت‌وگو با فارس به همه این شائبه‌ها پایان داد؛ اما می خواستم نظر شما را به عنوان فرمانده زنان یگان ویژه در مورد لباس رزم سیاه رنگی که در اغتشاشات اخیر به تن داشتید جویا شویم؟

هرکس به واسطه شغل خود ملزومات و تجهیزات مربوط به آن را داراست.

ما هم به عنوان زنان یگان ویژه که کارمان برخورد با ناآرامی‌ها در قالب اعتراضات و تجمعات غیرقانونی است باید لباسمان از طراحی ویژه برخوردار باشد؛ همانطور که به لباس مشاغل دیگر ایراد نمی گیریم و به این نکته توجه داریم که لباس هر شغلی با کارشناسی و تاییدیه ‌های لازم طراحی، دوخت و در نهایت مورد استفاده قرار گرفته است در مورد لباس زنان یگان ویژه نیز این مراحل طی شده است.

در مورد لباس زنان ویژه باید بگوییم که ماموران ما در زمان‌های معمولی از مانتو و شلوار و مقنعه و چادر که حجاب برتر است استفاده می کنند؛ همان لباس‌های طرح دیجیتالی؛ اما در مواجهه با عده ای معترض که با گفت وگو و اقناع هم قائل به آرامش نبوده و رفتارهای هنجارشکنانه از خود بروز می‌دهند باید قاطعانه در صحنه حاضر شد و در صورت لزوم برخورد کرد؛ در آن صورت از لباس ‌های مشکی ضد ضربه مخصوص رزم استفاده می کنیم؛ پوششی که تاییدیه کارشناس های مختلف مرتبط با آن را کسب نموده است.

ذکر این نکته مهم است که مهمترین وظیفه ما آرامش و برقراری نظم و امنیت است و باید سعی کنیم که حتماً این مهم حکمفرما شود؛ بنابراین نسبت به حواشی مختلف بی تفاوت بوده و تحت تاثیر قرار نگرفته و اعتقاد داریم که در وهله اول باید امنیت جامعه را برقرار کنیم؛ ابتدا با بهره گیری از توانمندی خودمان و در صورت لزوم با استفاده از تجهیزات، البسه و لوازم جانبی که برای انجام مأموریت خاص ما طراحی و کارشناسی شده است.

زنان یگان ویژه خشن نیستند؛ مقتدر و جدی هستند/ لباس مشکی ما ضد ضربه و مخصوص رزم است

* ماموریت زنان یگان ویژه، دستگیری هدفمند است نه احساسی و ناگهانی!

** در زمان اغتشاشات زنان یگان ویژه زنان نسبت به دستگیری چه افرادی اقدام می کردند؟

باید بگویم دستگیری متهمین زن توسط زنان یگان ویژه به صورت هدفمند است و اینگونه نیست که از روی احساسات و یا تحت تاثیر شرایط و به صورت ناگهانی برای دستگیری افراد اقدام شود.

دستگیری‌های انجام شده توسط زنان یگان ویژه فقط شامل افراد مخرب و ضد اجتماعی و لیدرها می باشد.

**و حرف آخر:

تولد حضرت فاطمه زهرا (س) را به همه مردم عزیز کشورم بالاخص دختران و بانوان فهیم و فرهیخته تبریک عرض می‌کنم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 4
 • بابای قلی IR ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  11 12
  یک تصویر از چهره این فرمانده زن نذاشتید؟؟!!! حداقل با ماسک میذاشتید..
  • IR ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
   12 6
   بخاطر مسائل امنیتی تصویری منتشر نشده
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  10 3
  خدا قوت
 • IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  9 3
  ما از پلیس قاطعیت می خواهیم
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  8 3
  خدا قوت
 • IR ۰۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  4 4
  کماندوها
 • IR ۱۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  6 5
  باید دختران زیادی جذب پلبس بشن و یگان زنان پلیس به شدت تقویت بشه.
 • IR ۱۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  2 2
  عجب!
 • IR ۱۲:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  4 2
  احسنت بر شجاعت و حمیتشان
 • شاپرک IR ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  1 1
  این خانم ها میخوان خدمتی بکنن
 • مهدی IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  6 6
  در این کارها نباید از زن ها استفاده کرد.
  • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
   5 4
   پس ترانه و مهناز و مصی و ... میتونن تو اغتشاشات باشن
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  6 3
  درود بر شیرزنان یگان ویژه
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  4 6
  اینها همه یک روزی جمع میشه
  • IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
   10 5
   خخخ فعلا که ما شمارو جمع کردیم داعشیا
  • IR ۲۳:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
   3 2
   شترررر در خواب بینی پنبه دانه گهی لپ لپ خوری گه دانه دانه
 • IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  4 4
  در یک سایت مثلا انقلابی، با مردنمایی زنان با توجیهات مؤمنانه مخالفت کردم. همین مخالفت نوشتاری. محور بحث هم این بود که عرض کردم اگر زنان باید زنان مجرم را در کف خیابان دستگیر کنند ولو حجاب و از آن مهم‌تر عفاف و حیا رعایت نشود، چرا مردان که قوی‌ترند دستگیر نکنند و محرم و نامحرم رعایت نشود؟ فوقش در دستگیری توسط مردان طرف را کت بسته می‌برند، اما صحنه زنان با مانتوی کوتاه برای هزاران نفر نمایان نیست. خب دومی که به شرع نزدیک‌تر است! بعد نتیجه گرفتم که امان از جوزدگی در امت اسلامی که دقیقا همان کارهای غرب کافر را انجان میدیم، یه نماز هم می‌خوانیم که اسلامی بشه‌ در حالی که سبک زندگی اسلامی و ایرانی یه چیز دیگست.
  • IR ۲۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
   2 2
   همیشه عمروعاص از بلاهت ابوموسی کامیاب می شود ولی اینبار پوزه هر دو قرار است به خاک مالیده شود به اذن الله
 • رضا IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  4 7
  چادر حجاب بانوان ایرانی است نه لباس کار پلیس یا لباس مجرمین در زندان و دادگاه. واقعا متاسفم براتون.
  • IR ۱۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۶
   0 0
   حرف الکی نزن
 • علی IR ۱۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  3 4
  این درایت و تیز هوشی ایرانیان است
 • IR ۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  2 1
  محدودیت شرعی دستگیری زنان متهم برای همکاران اقا؟؟؟؟
 • IR ۲۲:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  1 1
  عالیه ، تشکیل یگان ویژه بانوان تدبیر عاقلانه وکارشناسی شده است
 • IR ۲۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۵
  1 0
  راستش با وحشی گری های اغتشاش گران و جنایاتی که با پلیس ها کردن یه کم برای خانم های یگان ویژه نگران میشم مخصوصا که در کاربرد سلاح محدودیت دارن نیروی انتظامی
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۶
  1 1
  امیدوارم نشه مثل کشورای غربی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس