کد خبر 1453543
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۲
تاج و اینفانتینو

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اقدام کشورهای عربی و رئیس فیفا در استفاده از یک واژه جعلی واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، مهدی تاج در مورد برگزاری مراسم تجلیل از ورزشکارانی که مقابل نمایندگان رژیم اشغالگر قدس حاضر نشدند، اظهار داشت: مراسم به نام شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی بود و ما هم افتخار این را داشتیم که در این مراسم حضور پیدا کنیم.

وی در مورد حمایت‌هایی که مراکشی‌ها در جام جهانی از فلسطین انجام دادند، گفت: در جام جهانی بعد از هر برد مراکش که رئیس فدراسیون آن از دوستان من است، به تیم ملی این کشور و مردم مراکش تبریک گفتند. با اینکه ما روابط دیپلماتیک با مراکش نداریم اما وظیفه خودم دانستم که از لحاظ فوتبالی از بازیکنان و ملت مراکش تشکر کنم. واقعا آنها مرد هستند. خودم هم خیلی دوست داشتم که آنها به فینال بیایند اما نشد.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اتفاقی که در جام کشورهای عربی افتاده و آنها از واژه جعلی «خلیج ع ر ب ی» استفاده کردند، گفت: قبل از اینکه وزیر ورزش هم دستور بدهند، ما خودمان موضع‌گیری کردیم و طی نامه‌ای آن را محکوم کردیم. به فیفا هم اعتراض کردیم و همچنین دستور دادم که تمام بازی‌های لیگ و جام حذفی به نام خلیج‌فارس برگزار شود.

تاج در مورد اینکه به نظر می‌رسید به خاطر روابطی خوبی که شما با اینفانتینو رئیس فیفا دارید، او در صفحه شخصی‌اش این اقدام را انجام ندهد، گفت: باید در این مورد صحبت کنیم. به هر حال او مواضع خودش را گرفت و ما مواضع خودمان را. ما موضع محکمی در این مورد گرفتیم و اعتراض قاطع هم به فیفا انجام دادیم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس