کد خبر 1451084
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۴

به گزارش مشرق، یک فعال رسانه ای طی رشته توئیتی نوشت:

۱. «مرکز عملیات ایران» سازمان سیا، سازوکاری تشکیل داده به نام «مرکز تجمیع فراخوان‌ها». فراخوان‌های اصلی حوادث اخیر ایران در این مرکز جمع‌بندی و برای انتشار به مرتبطین، اپوزیسیون و شبکه‌های همکار داده می‌شود.

۲. در طول این سه ماه، یکی از معضلاتی که نشردهندگان فراخوان‌ها در برابر مخاطبان خود داشته‌اند، هویت نامشخص مرجع صدور فراخوان بوده است. برای همین، برخی از این‌ رسانه‌ها برای حل این مشکل، به شگردهایی روی آورده‌اند.

۳. به عنوان مثال شبکه اینترنشنال، فراخوان‌های اصلی را به نقل از صفحه مجازی «جوانان محلات تهران» منتشر می‌کند، که خودش یک پوشش رسانه‌ای و توزیع‌کننده است.

یعنی فراخوان به اینترنشنال می‌رسد، اما شبکه به نقل از کدام مرجع اطلاعیه فراخوان را بخواند؟ نه ائتلافی هست نه شورایی!

۴. برای حل این مشکل، یک واسط برای نقل اطلاعیه در نظر می‌گیرند و اطلاعیه را به نقل از آن می‌خوانند و ذهن مخاطب را از مرجع نامعلوم صدور فراخوان دور می‌کنند.

روزهای آینده در این باره بیشتر حرف خواهیم زد؛ برای پنهان کردن پدرخوانده چه نقشه‌هایی دارند؟

فراخوان‌ها از کجا صادر می‌شوند؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 16
 • غیر قابل انتشار: 7
 • ح IR ۱۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۰
  37 2
  ای کاش اون لیدر های بزدل اغتشاشگر ها همین جا میموندن و با سود و ضرر شون شریک می‌شدند!! این احمق ها حتی نمی‌خوان باور کنن عده ای ازشون سو استفاده میکنن!! واقعا ترحم برانگیزه!!
 • IR ۱۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۰
  21 1
  وقتی بی هویت باشی و سرت در آخور اجنبی معلومه که فراخوانها هم از روی باد شکم اربابانشونه فقط برای اعلام حضوره که نشون داده بشه هنوز نفس می کشند
 • IR ۱۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۰
  3 26
  اگر اینقدر خوبه‌ پس چرا از تویتر میترسید ؟
  • IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۱
   5 0
   اگر حرف نمیزدی، نمیگفتن لالی!!
  • IR ۰۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۲
   2 0
   تویتر تا زمانی در مسیر دین مذهب اسلام باشد درست است نه در خلاف آن مثل شمشیر دو دم
 • IR ۱۰:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۱
  8 1
  بنویسید فراخوان جوانان محلات بخوانید کانون های شورشی رجوی !
 • علی افصحی IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۱
  3 0
  این فراخوان ها پوششی است و بهیچ وجه کارایی میدانی ندارد. آن چه در میدان وارد شده، جمع های چند نفره از پیش سازماندهی شده اند که گوش به فرمان اتاق فرمان های خود که در ظاهر رسانه های فارسی زبانند اما در باطن مراکز جاسوسی سیا، موساد ، اینتلیجنت سرویس و سازمان جاسوسی فرانسه و اخیرا آلمان است با پول های کثیف سعودی و آمریکا! این که باد بکنند چند مزدور فارسی زبان برده در رسانه های فارسی زبان را که این مفلوکان کارکرد به میدان آوردن اراذل و اوباش را دارند یک فریب چند حانبه است.عوامل تجزیه طلبان، سلطنت طلبان، تحت ضربه واقع شدگان و متجاورزان به قانون ، اختلاسگران، منافقین ، منحرفان اخلاقی و فاسد و... سازمان یافته با پول و امکانات دشمنان اند که با خواست دشمن دست به شرارت زده و الیته توسری هم می خورند این گونه نیست که شرارت های اشرار حرف اول و آخر را بزند ، نه!این. ها شر به پا می کنند و دست آخر این نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عزیز است که به اشرار پاسخ بسیار سخت و پشیمان کننده ای را می دهد و این چرخه ادامه دارد تا هرگز انقلابی ولایی تصور نکند جهاد امری موقتی است. سلامتی بزرگ مجاهد در میدان فتنه ها و همواره پیروز آن امام خامنه‌ای صلوات.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس