هشدار مقام روسی نسبت به رویارویی مستقیم با واشنگتن

یک مقام ارشد وزارت خارجه روسیه نسبت به تشدید اوضاع تا رویارویی مستقیم با واشنگتن هشدار داد.

به گزارش مشرق، «الکساندر دارچیف»، مدیر بخش آمریکای شمالی وزارت خارجه روسیه هشدار داد که مسکو امیدوار است واشنگتن احتیاط کافی برای جلوگیری از تشدید اوضاع تا رویارویی مستقیم را به خرج دهد.

این مقام ارشد وزارت خارجه روسیه گفت: تنها می‌توان امیدوار بود که واشنگتن به صدای عقل توجه کند و اجازه ندهد که اوضاع تا حد رویارویی مستقیم بین روسیه و ایالات متحده افزایش یابد.

دارچیف تاکید کرد که این آمریکا بود که شروع به تخریب روابط دوجانبه کرد.

او گفت: واشنگتن تصمیم گرفت خود را از مسکو منزوی کند، اما اکنون تلاش می‌کند تا مسکو را مقصر کند، گویی شخص دیگری این روابط را به نقطه‌ی بی‌بازگشت رسانده است، نه دولت فعلی بایدن، ما به دنبال قطع رابطه کامل با آنها نیستیم، اما تحرکات بدخواهانه را تحمل نخواهیم کرد.

پیش از این نیز، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اعلام کرده بود که کشورش خواهان پایان دادن به جنگ در اوکراین است و پایان جنگ ناگزیر به یک راه حل دیپلماتیک نیاز دارد.

پوتین این اظهارات را یک روز پس از آن بیان کرد که «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا از «ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین در کاخ سفید میزبانی کرد و به او قول داد که حمایت‌های مستمر و بی‌دریغ آمریکا را ادامه دهد.

همزمان کاخ سفید درباره تازه‌ترین تحولات اوکراین اعلام کرد: در حال حاضر هیچ مذاکره جدی با پوتین برای پایان دادن به جنگ در اوکراین وجود ندارد. کاخ سفید در ادامه مدعی شد: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به دلیل مشکلاتی که در استخدام روس‌ها برای جنگ وجود دارد، به یک شرکت نظامی خصوصی روسی روی آورده است. این شرکت نظامی روسیه متحمل خسارات جانی سنگینی شد و هفته گذشته حدود هزار جنگجوی خود را از دست داد. ما اقدامات تنبیهی جدیدی را علیه شرکت امنیتی «واگنر» و شبکه‌های تأمین آن در سراسر جهان انجام خواهیم داد.

در ادامه مواضع کاخ سفید آمده است: ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که کرملین در قبال جنایات اوکراین پس از جنگ از طریق روند قانونی پاسخگو خواهد بود. هیچکس حق ندارد به ایالات متحده دیکته کند که چه نوع کمک امنیتی به اوکراین ارائه می‌کند. با توجه به فصل زمستان و تغییر تاکتیک نظامی پوتین، اکنون بر تأمین تجهیزات دفاع هوایی اوکراین متمرکز شده‌ایم.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس