رمزگشایی از انتخاب داور دربی بدون نظر اعضای کمیته داوران/ پای نامه استیضاح در میان است؟+عکس

انتخاب داور دربی از سوی رئیس کمیته داوران بدون در نظر گرفتن نظر سایر اعضای کمیته داوران دارای ابهاماتی است که دلایل آن می تواند قابل بررسی باشد.

به گزارش مشرق، محمد حسین زاهدی فرد بعد از اینکه دو سه باری برای قضاوت در دربی پایتخت کاندیدا شد سرانجام برای شهرآورد ۹۹ انتخاب شد و برای اولین بار داوری این بازی حساس را برعهده گرفت. او اتفاقا روز گذشته قضاوت خوبی هم انجام داد و از معدود دفعاتی بود که بعد از پایان بازی دو طرف قرمز و آبی به داوری کمترین هجمه را وارد کردند.

اما مسئله ای که این وسط نباید دور از چشم بماند نحوه انتخاب محمد حسین زاهدی فرد است. معمولا روال و رسم در فدراسیون فوتبال و کمیته داوران به این شکل بوده که برای انتخاب داور بازی مثل استقلال و پرسپولیس رئیس کمیته داوران با در نظر گرفتن عملکرد داوران در بازی های گذشته و مشورت با اعضای کمیته، انتخاب انجام می‌دهند اما برای دربی ۹۹ این طور که از شواهد و قرائن پیداست چنین روندی طی نشده و خداداد افشاریان به تنهایی برای انتخاب قاضی این مسابقه تصمیم گیری کرده است.

بیشتر بخوانید:

کارشناسی داوری دیدار استقلال و پرسپولیس

دلیل این ادعا هم ناراحتی چندین داوری است که در ۱۱ هفته پیش از دربی قضاوت های بیشتر و خوبی در لیگ داشته اند و توقع نداشته اند که کمیته داوران بدون در نظر گرفتن این عملکردها سوت قضاوت دربی را به داوری بدهند که بازی های ابتدایی لیگ را به دلیل رد شدن در تست آمادگی جسمانی از دست داده بود.این گلایه ها به گوش اعضای کمیته داوران رسیده اما مسئله دوم اینجاست که خود اعضای کمیته داوران هم در جریان این انتخاب نبوده اند!

در این بین یک سوال مهم ایجاد می شود. آیا انتخاب داور بوشهری برای دربی درحالی که رئیس هیات فوتبال بوشهر چندی پیش خواستار استیضاح خداداد افشاریان بابت حضور همزمان وی در کمیته داوران و ریاست هیات فوتبال کهگیلویه و بویراحمد ارتباط دارد؟ محتشم به این موضوع معترض شده بود که افشاریان در امر انتخاب داوران سلیقه ای عمل می کند و به همین علت به حضور همزمان وی در دو پست معترض شده بود.

باید دید واکنش خداداد افشاریان به این شایعه چیست و او چه پاسخی برای انتخاب محمد حسین زاهدی فرد جهت قضاوت دربی دارد. گفته می شود شایعاتی بابت بازگشت فریدون اصفهانیان به کمیته داوران مطرح شده که همین مساله اعضای این کمیته را ناراحت کرده هر چند تا زمانی که افشاریان در مورد این شائبه ها واکنش نشان ندهد ابهامات ادامه دار خواهد بود زیرا در مورد خط زدن علیرضا فغانی از لیست داوران بین المللی هم شایعاتی مطرح شد که خداداد افشاریان بدون در نظر گرفتن نظرات سایر اعضای کمیته شخصا تصمیم گیری کرده است.

منبع: خبرگزاری آنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس