آیت‌الله خاتمی در نماز جمعه تهران

خطیب جمعه تهران، گفت: رییس جمهور چین و سایر کشور بدانند که ایران اسلامی در تمامیت ارضی خود با هیچکس شوخی ندارد و نیروهای مسلح در حفظ جزایر سه گانه و مرزهای کشور قاطعانه برخورد می‌کند.

به گزارش مشرق، آیت‌الله سید احمد خاتمی در خطبه‌های اول نماز جمعه تهران، گفت: تقوا موجب جلب رحمت خداست و عبور از خطوط قرمز خدا موجب جلب غضب خداست. بر این باوریم که ولی‌فقیه جانشین عام امام زمان (عج) است.

وی افزود: بنابر روایات اهل بیت (ع)، ولی‌فقیه اگر دستوری صادر کرد و کسی نپذیرد، حکم خدا را کوچک شمرده است و براساس روایات اهل بیت (علیهم‌السلام) به ائمه جواب رد داده است و کسی که اهل بیت(علیهم‌السلام) را رد کند، خدا را رد کرده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: کسی که دین دارد، نباید در مجلسی بنشیند که امام عادل جامعه اسلامی تخریب و یا بدگویی از بسیجیان می‌شود، چراکه بسیجیان و حزب‌اللهی‌ها مصداق مؤمنین هستند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه نباید در چنین مقامی ساکت بود و باید دفاع کرد، چراکه براساس روایات دفاع از ولی‌فقیه دفاع از امام زمان (عج) است، گفت: برخی با لباس عزای اهل بیت، سیاهی‌های هیئات را به آتش می‌کشند، این افراد بی‌توجه هستند و باید آن‌ها را راهنمایی کرد.

وی اضافه کرد: حضرت علی (ع) فرمود کسی که برای خدا حریم نگه دارد، در فتنه‌ها نوری در دل تاریکی به او عنایت می‌شود.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ضمن گرامیداشت شهید مفتح، اظهار کرد: این شهید در اوایل انقلاب ستاره‌ای درخشان بود و خدمات ارزنده‌ای در عرصه‌های مختلف داشت که توسط گروهک تروریستی فرقان به شهادت رسید.

خاتمی ادامه داد: یاد و خاطره عبدالواحد ریگی را گرامی می‌داریم، خوشبختانه قاتلین این عزیز دستگیر شده‌اند و درخواست متدین آن است که آدم‌کشان به اشدّ مجازات برسند.

به گزارش فارس، خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های دوم نیز، گفت: یاد رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی که جزو خدمتگزاران بود را گرامی می‌داریم.

وی همچنین درباره وحدت حوزه و دانشگاه نیز، تصریح کرد: وحدت حوزه و دانشگاه از آرمان‌های مکرر امام (ره) و مقام معظم رهبری است، دو بازوی توانای اداره کشور حوزه و دانشگاه هستند.

آیت‌الله خاتمی اظهار کرد: این واقعیتی است که اکثریت دانشجویان ما متدین، حزب‌اللهی و علاقه‌مند به ایران اسلامی هستند که آن‌ها را پاره تن خود می‌دانیم و نظام تقویت علمی این‌ها را نظام تکلیف می‌داند.

وی افزود: اقلیتی در شأن دانشجو عمل نکردند، از ۴۰ هزار دانشجوی یک دانشگاه، ۵۰۰ نفر برخی اقداماتی را انجام دادند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تصریح کرد: قاتلی می‌گوید مستحق چند اعدام هستم، کسانی به نام دانشجو از این قاتل حمایت می‌کنند، طوری عمل کردند که آمریکا و اسرائیل تحسین کند، این اعمال در شأن شما نیست، شما بزرگتر از این مسائل هستید.

خاتمی خطاب به دانشجویان شرکت‌کننده در اغتشاشات، گفت: این اراذل و اوباش شأن شما را از بین می‌برند، از دانشجویان ارزشی انتظار داریم با موضع‌گیری جانانه خودشان نشان دهند که دانشجوی متدین آب به آسیاب اسرائیل نمی‌ریزد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تلاش‌های نیروهای مسلح برای دفاع از کشور و حفظ تمامیت ارضی ایران اشاره کرد و گفت: جزایر سه‌گانه بوموسی، تنب بزرگ و کوچک که هفته قبل آنجا بودم، از نزدیک نیروهای مسلح را دیدم که چه زحماتی برای حفظ امنیت کشور می‌کشند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: به تازگی رئیس‌جمهور چین در سفری به عربستان سعودی، همان جایی که گفتند گاو شیرده هستند، در مورد جزایر سه‌گانه حرف بی‌ربطی زده است، مطالبه جدی ایران جبران مواضع یاد شده از سوی چین است و بدانند در عرصه تمامیت ارضی با کسی تعارف نداریم و قاطع هستیم.

خاتمی درباره حذف ایران از کمیسیون مقام زن نیز، گفت: این قطعنامه ضمانت اجرایی ندارد، ثانیا ۴۰ روز آمریکا تلاش کرد تا آن را به تصویب برساند و این هم یکی از پرونده‌های سیاه آمریکاست، حق آمریکاست که «مرگ بر آمریکا» بگوییم.

وی با تأکید بر اینکه بیشترین بها را نظام اسلامی به زن داده است، افزود: آزادی واقعی در نظام اسلامی آن چیزی که گفته می‌شود، بردگی است، آزادی نیست؛ آمریکا زنی را می‌خواهد که هویتش را از دست داده باشد، آن آزادگی که آمریکایی‌ها می‌گویند، بردگی است؛ تنها در نظام اسلامی زندگی بانوان، شرافتمند و انسانی است. آن‌ها آزادی هرزگی را می‌خواهند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه اتحادیه اروپا حداقل در یک دهه اخیر عین مستعمره آمریکا عمل کرده و هرچه آمریکا بگوید عمل می‌کنند، گفت: این‌ها در صدر لیست ناقضان حقوق بشر هستند، چه کسی از اسرائیل کودک‌کش و زن‌کش حمایت می‌کند؟ این‌ها در خط مقدم ناقضین حقوق بشر هستند.

خاتمی اضافه کرد: اخیرا بنده را هم تحریم کردند، افتخارم تحریم این‌هاست، احساس می‌کنم تیرم به هدف خورده و جهاد تببینم اثر کرده تا آخرین نفس در این سنگر هستم و تا زنده‌ام عقب‌نشینی نمی‌کنم. در ایران به زور حساب مالی دارم، چه برسد به اروپا. به فضل خدا یک‌ وجب از خاک کشورم‌ را به دنیا نمی‌دهم، قبلا گفته‌ام که عطش رفتم به خارج کشور را ندارم.

وی همچنین درباره قانونمداری نیز، گفت: امام و رهبری بیشترین تأکید را در عرصه قانونمداری دارند. نظام اسلامی نظام قانون است، همه باید مقید باشند قانون را بپذیرند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران، ادامه داد: حضرت علی (ع) فرمودند اگر به طاعتی دستور می‌دهم، اول خودم انجام می‌دهم. وقتی می‌گویم انجام ندهید، اول خودم انجام نمی‌دهم.

خاتمی اضافه کرد: امام (ره) فرمود خودتان را بر قانون تطبیق دهید نه قانون خودش را با شما تطبیق دهد. امام و رهبری مکرر از قانون‌شکنی پرهیز می‌دهند، چراکه هرج و مرج را در پی دارد؛ حضرت علی (ع) فرمود: شیر درنده بهتر از سلطان ستمگر است و سلطان ستمگر بهتر از هرج و مرج است. باید قانون‌شکنان منزوی شوند تا اتفاقی رخ ندهد، رهبر انقلاب می‌فرمایند: دفاع از مجرم جرم است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 25
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
  14 2
  خب بیایید یک الگوی صحیح اسلامی ایرانی بسازید که امریکا هم یاد بگیره
  • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   6 15
   ساخته شده
  • یک استقلالی IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   9 0
   کجا ساخته شده؟
  • RU ۱۸:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   19 3
   یه جوری میگه ازادی هرزگی انگاری توی امریکا همه زنها مجبورن به هرزگی ... شما نمیتونین بفهمین مفهوم ازادی با هرزگی چیه ... هنوز نمیدونه ادم هرزه هرجا باشه میتونه هرزگیشو بکنه شما هم نمیتونی جلوشو بگیری طالبان هم نمیتونه .ربطی به دین و نژاد و پرشین و انگلوساکسون و چشم بادومی هم نداره.شما هدفتون فقط منحرف کردن ملت بود وگرنه مهسا امینی جز خانواده و دوستاش برای کسی مهم نبود.
  • IR ۲۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   3 2
   لیبرالها دست از قدرت بردارن دقیقا همین قصد رو داریم
  • IR ۲۳:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   0 1
   ظاهراً دادستان سلب اختیار شده و کلا کناره! حداقل به بانک‌ها و مراکز دولتی دستور بدید به بی حجاب خدمات ندن تا اونا هم تکلیفشونو بدونن. این کار سختیه دادستان؟
  • انيس US ۲۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   0 0
   آره والله
 • IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
  2 12
  خوشم اومد بازم قاطعانه با چین سخن گفته ما نباید از پیام امام مبنی بر نه شرقی نه غربی غافل بشیم
  • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   5 3
   این پیام یعنی عدم استعمار نه عدم رابطه
  • IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   4 0
   لااقل یکی به ایشون برسونه اون شخص بالاترین مقام و رییس جمهور چین بوده صرفا حرف نزده رسما بیانیه امضا کرده که جزایر مال اعرابه و شماها باید رسما به انفعال قوای سه گانه مقابل این خیانت چین اعتراض کنید
  • RU ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   6 3
   استاد 1543 الان دنیا بجز روسیه و ایران و سوریه و ونزوئلا و کره شمالی و یه کشور امریکای جنوبی با هماهنگی امریکا دارن پیش میرن و ما هم با امریکا رابطه نداریم وقتی با امریکا رابطه نداریم ینی اونم میتونه به بقیه بگه شما هم رابطه نداشته باشین و این چنین هم هست ... دقیقا ما نقطه نه شرقی نه غربی فقط جمهوری اسلامی هستیم.
  • IR ۱۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   9 3
   این حرف ازاساس غلط است ایران باید باتمام دنیا روابط متقابل داشته باشد
  • IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
   3 4
   باکشورهای استکباری وجنایتکاری که باغارت وفورش فساد ومخدروبه یغمابردن منابع برای رشدالحاد هستند مثل اراذل فاسد کاخ سفیدوجنایتکاران صهیونیست طبق دین وعقل بایدایستاد تاملتهارابیداروشیاطین راازارکه قدرت به نابودی کشید وحدخداراجاری کرد
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
  8 0
  لااقل یکی به ایشون برسونه اون شخص بالاترین مقام و رییس جمهور چین بوده صرفا حرف نزده رسما بیانیه امضا کرده که جزایر مال اعرابه
 • ویشکا خانم IR ۱۶:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
  2 2
  متأسفم برای ملتی که برخی بزرگانش یا مرتجع و ریاکار اند یا خائن و وطن فروش چه زیبا گفت شاعر « دی شیخ با چراغ همی گشت گرد شهر کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست»
 • شهروند IR ۱۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
  2 5
  خدا حفظ کند آقای خاتمی رو ... همیشه کوبنده بیان میکند خدا حفظش کند ...اما اینجای سخنش اصلاح کند ک گفته من عطش رفتن ب خارج ندارم ...باید بگه اگه برای زنده بودن من اگه روزی پزشکان بگن دوای درد تو مثلاً فلان پزشک خارج کشور هست حاضرم همینجا بمیرم ولی ب فلان کشور خارجی نمی‌رم بخاطر مردم ایران بخاطر اعتقاداتی ک تریبون آن دست ماست ..ای کاش این نظر بدست جناب خاتمی امام جمعه محترم و کوبنده تهران برسد
 • IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
  0 0
  خخخه در مورد اختلاط و.. حرف بزنیم منتشر هم نمی کنید؟
 • IR ۱۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
  0 5
  منافق عامل شهادت دانشمندان هسته ای اعدام باید گردد مهران مدیری اعدام باید گردد عاملان تورم اعدام باید گردند
 • IR ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
  1 6
  درسال ۵۷پرچم شیروخورشیدبی یال ودُم رها شد
 • و IR ۲۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
  0 4
  احسنت
 • IR ۲۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۵
  0 5
  احسنت
 • اصغر IR ۰۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۶
  0 0
  من میگم
 • SE ۰۷:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۶
  1 0
  فردای آزادی
 • IR ۱۶:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۶
  0 0
  در تیتر آزادی هرزگی، آزادگی تایپ شده ؟!
 • mehdi IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۷
  0 0
  یادتون باشه تندروها یا خائن هست یا احمق که این مملکت رو به نابودی کشوندن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس