کد خبر 1442765
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۱
جلالی: ولز را با فوتبال ایرانی بردیم، نه کی‌روشی/ مقابل آمریکا محتاط بودیم

کارشناس فوتبال ایران در تحلیل بازی‌های تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ می‌گوید ایران در دیدار برابر آمریکا دچار تحلیل بدنی شده بود.

به گزارش مشرق، مجید جلالی درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در مصاف برابر انگلیس اظهار کرد: تیم قبل از سفر شرایط عادی نداشت و موضوعاتی رخ داده بود که تیم به شدت تحت فشار بود. این موضوع ذهن بازیکنان رو تحت تاثیر قرار داده بود. بازیکنان نه آرامش و نه تمرکز داشتند. این فضای ذهنی بازیکنان ما که ناشی از شرایط داخلی بود. روی بازی اول تاثیر زیادی گذاشته بود. در بازی اول از نظر ذهنی و روانی آماده یک مسابقه برزگ در جام‌جهانی نبودیم.

وی افزود: از طرف دیگرف ترکیب تیم ملی در بازی برابر انگلیس ما را شگفت‌زده کرد. من تعجب کردم چرا کی‌روش ترجیح داد با آن ترکیب و آن سیستم بازی کرد. آقای کی‌روش سال‌ها در فوتبال ایران کار کرده و ما مدل فوتبال او را می‌شناسیم و طبیعی بود در بازی اول شیوه کی‌روش را بازی کنیم. از طرف دیگر آسیب‌ دیدن بیرانوند هم تاثیر گذاشت تا در نیمه اول سه گل بخوریم و کار از دست ما خارج شود. وقتی در یک میدان بزرگ این‌گونه سه گل می‌خورید، تیم را از نظر ذهنی هم تحقیر می‌شود. در نیمه دوم وقتی تیم از نظر ترکیب ترمیم شد، دو گل زدیم اما باز هم سه گل خوردیم و نتیجه ناراحت‌ کننده‌ای به دست آمد.

جلالی اضافه کرد: اطمینان داشته باشید اگر تیم ما در یک شرایط عادی راهی قطر می‌شد، با همان ترکیب با همان شیوه بازی، برابر انگلیس آن‌طور نمی‌باختیم.

بیشتر بخوانید:

ایران لایق حذف شدن نبود/ حیف‌که به این بازیکنان خوب اعتماد نکردیم/ امیدوارم این بار متوجه پیام واضح کی‌روش شده باشیم

او در ادامه درباره پیروزی ایران برابر ولز هم گفت: بعد از شکست برابر انگلیس فکر می‌کردم دیگر به این تیم امیدی نیست. وقتی نتیجه‌ای تحقیرآمیزی به دست می‌آورید، آن حس به این زودی‌ از تیم خارج نمی‌شود. مربی باید خیلی هنرمند باشد بتواند تاثیرات آن شکست را از تیم دور کند. در این زمینه بیشتر سهم برای کی‌روش بود. او طی ۴ روز فاصله بازی انگلیس برابر ولز، توانست تیم را از نظر ذهنی و روحی به بازی‌ها برگرداند. گاهی شرایط سخت است و تیم باید به سرعت برگردد. بعد از بازی برابر انگلیس وقتی تیم درون زمین دور یکدیگر جمع شدند، بازگشت به جام از همانجا شروع شد.

وی ادامه داد: کی‌روش تمام وقتش را گذاشته بود تیم را از نظر روحی و روانی به جام برگرداند و موضوعات فنی را به بازیکنان سپرده بود. چون در دیدار برابر ولز ما فوتبال ایرانی با بازی کردیم و فوتبال کی‌روش بازی نکردیم. در دیدار برابر ولز از دقیقه یک تا دقیقه ۱۰۰ تیمی تمام تهاجمی بودیم و با جسارت بازی کردیم. این نوع بازی شاخصه‌های فوتبال ما است نه اینکه کی‌روش این‌طور بازی کرده باشد. بنابراین کاری که برای بازی با ولز شد این بود که تیم را از نظر ذهنی به جام‌جهانی برگرداند و این کار بزرگی بود.

جلالی در ادامه به شکست ایران برابر آمریکا اشاره کرد و گفت: وقتی در تورنمنتی مثل جام‌جهانی قرار است طی ۱۱ روز سه بازی انجام بدهید، باید تیم را بعد از هر بازی برای بازی بعدی بازسازی کنید. این با ریکاوری متفاوت است، منظورم این است که تیم را بازسازی کنید. تمام تیم‌های بزرگ دنیا در این زمینه هم از عمل تمرین و هم تکنولوژی بازسازی کمک می‌گیرند. اینکه تیم ملی آیا تکنولوژی لازم را در اختیار داشته است یا نه را ما نمی‌دانیم اما آن چیزی که دیدم این بود که تیم از نظر قوای بدنی در دیدار برابر آمریکا تحلیل رفته بود.

وی افزود: تیم انرژی که در بازی برابر ولز از دست داده بود نتوانسته بود بازسازی کند. علی‌رغم اینکه بازیکنان ما تلاش زیادی کردند اما نتوانستند. به غیر از مسائل بدنی، در بازی برابر آمریکا محتاط بودیم و در جریان بازی آمریکا نسبت به ما برتری نداشت و ما هم نسبت به آن‌ها برتری نداشتیم. آنها از فرصت خود استفاده کردند و ما یک جام‌جهانی را از دست دادیم آن هم در شرایطی که بیشتر از هر زمان دیگری شانس صعود داشتیم و از طرف دیگر هم شایسه صعود بودیم.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 8
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • نام آشنا IR ۰۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 0
  ولز را به قول نویسنده مقاله با فوتبال ایرانی بردیم زیرا که این تیم درجه دو یا درجه سه در دنیاست ولی تیم انگلیس را که دیدید سنگال را با قدرت حذف کرد و یک تیم درجه اول فوتبال دنیاست با فوتبال ایرانی به همراه کارلوس کیروش نمیشود شکست داد فقط ممکن است با نتیجه نزدیک به این تیم ببازیم انهم با یک سرمربی کاربلد و صاحب رزومه و نه کارلوس کیروش امتحان پس داده و ترسو.
 • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 4
  ولز رو شانسی بردین شوت روزبه می خواست بره بیرون رفت توی دروازه و گل رامین رضاییان هم آفساید بود در ضمن اونا 10 نفره بودن. چرا انگلیس رو نبردین؟ چرا آمریکای عزیز رو نبردین؟
  • دکتری امیرکبیر IR ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   2 2
   امریکای عزیزت رو میتونی از مردم بیگناه هیروشیما ناکازاکی ویتنام عراق افغانستان لیبی سوریه یمن و ... بپرسی.!
  • IR ۱۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
   0 2
   اینقدرازروی عدالت قضاوت میکنی برای قاضی شدن مناسبی.متهم آزادوشاکی درزندان.
 • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 0
  این مک کنی بازیکن آمریکای کثیف چرا مثل گوسفند موهاشو سه رنگه کرده. ما در عربستان چوپان هایمان گوسفند ها را این رنگی می کنند تا گم نشوند و یا جا به جا نشوند با گوسفندای همسایه
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  0 0
  آقای جلالی بسیارمنصفانه صحبت کردند.هرجایی کی روش نقش داشته کتمان نکردن وهرجانقص داشته بیان کردند.وقتی چنین افرادی درفوتبال داریم نمیدونم چراهمش نگاهمون به خارجه؟این افرادروجمع کنیم وازتجربیاتشون برای انتخاب مربی داخلی استفاده کنیم.زشته برای ایران اسلامی استفاده از روشی که تاج وکی روش روانتخاب کرد.
 • صادق آزرم IR ۱۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  1 0
  لطفا یک بار هم به آقا معلم اعتماد کنید و تیم ملی را به ایشان بسپارید، حداقل به عنوان مدیر فنی هر چند چون آقا معلم و امثال ایشان، باج به کسی نمی دهند و اهل زیرمیزی نیستند، هیچ وقت تیم ملی به ایشان نخواهد رسید
 • علی IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  1 0
  این آقای جلالی پای ثابت شبکه ورزش و مربی تیم‌های کشوری هست. شما را بخدا ببینید چقدر از اصول فوتبال ملی دور هست جناب جلالی مشی و روش کی روش در طول هشت سال ثابت و تغییر ناپذیر بوده وهست دفاع محض و در انتظار یک جرقه تواما با شانس به مانند گل رضا قوچانی به کره یعنی تو بعنوان یه کارشناس ارشد و پرمدعا نفهمیده ای که کی‌روش چگونه فکر میکنه گفتار درمانی عاطفی کی‌روش با اثرگذاری روی جنبه های خاص ایرانی را متوجه نشده ای!!! فردوسی پور این هنرپیشه پرتغالی را به ملت چپوند مشرق تو چرا خزعبلات را چاپ میکنی

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس