حداد عادل

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: وظیفه اصلی خود را دفاع از انقلاب و حفظ و دفاع از انقلاب را در پیروی از ولایت فقیه می‌دانیم.

به گزارش مشرق، رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: وظیفه اصلی خود را دفاع از انقلاب و حفظ و دفاع از انقلاب را در پیروی از ولایت فقیه می‌دانیم. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی زمانی موفق خواهد بود که نه فقط در انتخابات پیروز شود بلکه در هر صحنه‌ای که انقلاب نیاز داشت، با آگاهی و بصیرت به میدان بیاید.

دکتر غلامعلی حدادعادل، رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در همایش ملی روسا و دبیران شورای نیروهای انقلاب اسلامی در استان‌ها خاطرنشان کرد: با گذشت ۴۴ سال از پیروزی انقلاب اسلامی این واقعیت انکارناپذیر است که این انقلاب، صحنه سیاسی جهان را تغییر داده است.

وی افزود: جهان پس از انقلاب اسلامی از نظر سیاسی کاملا متفاوت شده در حالیکه در ایران پیش از انقلاب، مسئولان با اجازه آمریکا عزل و نصب می‌شدند اما ایران به قدرت و واقعیتی تبدیل شده که آمریکایی‌ها در سیاست راهبردی خود صریحا اعلام می‌کنند که ما در جهان با سه قدرت ایران، چین و روسیه مشکل داریم.

دکتر حدادعادل با بیان اینکه از وقتی اروپایی‌ها به سلاح‌های جدید دست یافتند، توازن قدرت بهم خورد و پدیده‌ای به نام استعمار شکل گرفت، گفت: جهان‌خواری اروپایی‌ها در آفریقا، آسیا و آمریکا آغاز شد و تا نیمه اول قرن ۲۰ ادامه داشت.

حفظ و دفاع از انقلاب را در پیروی از ولایت فقیه می‌دانیم/ عظمت انقلاب را باید از وسعت توطئه علیه آن دریافت

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با بیان اینکه بعد از جنگ جهانی دوم مصلحت دیدند صورت استعمار را عوض کنند، اظهار داشت: ادامه شیوه استعمار کهن ممکن نبود، تصمیم گرفتند سازمان‌های بین المللی مانند سازمان ملل، آژانس بین المللی انرژی اتمی و صندوق بین‌المللی پول را درست کنند، باطن قضیه فرقی نمی‌کرد، استعمار کهن به استعمار نو تبدیل شد. آنها همچنین با سلسله مفاهیمی مانند دموکراسی، آزادی و حقوق بشر، جنگ نرم افزاری راه انداختند.

وی گفت: در دوره استعمار از سلاح جنگی استفاده می‌کردند اما امروز به جای گلوله توپ، از فضای مجازی استفاده می‌کنند و پیش از آنکه جایی را تصرف کنند، اذهان را در جنگ نرم می‌کوبند.

دکتر حدادعادل ابراز داشت: در چنین شرایطی انقلاب اسلامی حرف تازه‌ای زد و تحولی بر پایه وحی و دین و به نام خدا و به نام اسلام در جامعه و سیاست ایجاد کرد، مفهومی که غرب از رنسانس با آن خداحافظی کرد.

*انقلاب اسلامی افسانه جدایی دین از سیاست را در هم شکست

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی غربی‌ها دین را امر شخصی می‌دانند که نمی‌تواند در صحنه جامعه، سیاست، اقتصاد، آموزش و هنر وارد شود اما انقلاب اسلامی این افسانه را در هم شکست.

وی خاطرنشان کرد: این نگرش باعث شد توده‌های مردم به صحنه سیاست بیایند، هیچ حزبی نمی‌توانست اینگونه مردم را متحد کند و به صحنه بیاورد. مردم با ایمان به صداقت یک فقیه دینی، امام خمینی(ره) وارد صحنه شدند.

دکتر حدادعادل تصریح کرد: اینکه مردم با نام دین وارد عرصه سیاست شوند، بزرگترین خطری است که انقلاب اسلامی برای غرب به وجود آورد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بیان داشت: رهبر معظم انقلاب فرمودند من با اطمینان می‌گویم اگر در کشورهای اسلامی انتخابات آزاد برگزار شود، احزاب اسلامی پیروز خواهند شد.

حفظ و دفاع از انقلاب را در پیروی از ولایت فقیه می‌دانیم/ عظمت انقلاب را باید از وسعت توطئه علیه آن دریافت

*ماندگاری انقلاب در برابر توطئه‌ها نشانه درستی راه است

وی خاطرنشان کرد: نه تنها انقلاب اسلامی پیروز شد بلکه ۴۴ سال در برابر انواع توطئه‌ها که یکی از آنها جنگ تحمیلی بوده، دوام پیدا کرده و فولاد آبدیده شده و این نشانه درستی این راه است.

*اگر کسی متوجه قدرت انقلاب اسلامی نیست، از دشمن بپرسد

دکتر حدادعادل با بیان اینکه انقلاب اسلامی توانسته الگوی جدیدی از حکمرانی ایجاد کند که عقلانیت، معنویت و عدالت از مفاهیم آن است، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی سبب ظهور پدیده‌هایی در منطقه شده که یکی از آنها مقاومت است. مقاومت در عراق، لبنان، سوریه، یمن و ... اگر کسی متوجه این واقعیت نیست، از دشمن بپرسد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی افزود: رژیم صهیونیستی که ۲ روزه خود را به بیروت می‌‎رساند، ۳۳ روز با حمایت غرب می‌جنگد اما نمی‌تواند وارد لبنان شود. همه دنیا می‌گفتند بشار اسد باید برود اما رهبر معظم انقلاب فرمودند باید بماند.

*عظمت انقلاب را باید از وسعت توطئه علیه آن دریافت

دکتر حدادعادل خاطرنشان کرد: عظمت انقلاب را باید از وسعت توطئه علیه آن دریافت، دشمن موفق نخواهد شد تا وقتی پرچم انقلاب به دست صاحب آن سپرده شود.

حفظ و دفاع از انقلاب را در پیروی از ولایت فقیه می‌دانیم/ عظمت انقلاب را باید از وسعت توطئه علیه آن دریافت

*جنگ ترکیبی دشمن باید سبب شود اطمینان به ادامه راه و امید به آینده در ما بیشتر شود

وی با اشاره به اینکه دشمن با تحریم، بنای تضعیف کشور و با تحریف، بنای تحریک مردم را دارد، گفت: جنگ ترکیبی و استفاده دشمن از ماهواره و شبکه‌های اجتماعی باید سبب شود اطمینان به ادامه راه و امید به آینده در ما بیشتر شود.

*تبیین ماهیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی

دکتر حدادعادل در تبیین ماهیت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بیان داشت: چراغی را در نظر بگیرید، هدف از چراغ، شعله و نور است، نفت در چراغ به شعله تبدیل می‌شود. در این فرآیند، فتیله لازم است که یک سر آن در مخزن نفت و سر دیگرش به شعله است. در انقلاب اسلامی، آن مخزن مردم‌، آن شعله جمهوری اسلامی و آن فتیله یک ساز و کار و تشکیلاتی است که باید کمک کند استعداد و ظرفیت، به شعله تبدیل شود. تصور ما از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، چنین تصوری است.

حفظ و دفاع از انقلاب را در پیروی از ولایت فقیه می‌دانیم

*وظیفه اصلی ما

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی ما این است که تلاش کنیم بین مردم و جمهوری اسلامی؛ دولت و مجلس و ... واسطه باشیم و در این راه، دست همه افراد، احزاب و تشکل‌هایی که معتقد به قانون اساسی و رهبری رهبر معظم انقلاب هستند، می‌فشاریم.

حفظ و دفاع از انقلاب را در پیروی از ولایت فقیه می‌دانیم/ عظمت انقلاب را باید از وسعت توطئه علیه آن دریافت

وی تصریح کرد: وظیفه اصلی خود را دفاع از انقلاب و حفظ و دفاع از انقلاب را در پیروی از ولایت فقیه می‌دانیم. شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی وقتی موفق خواهد بود که نه فقط در انتخابات پیروز شود بلکه در هر صحنه‌ای که انقلاب نیاز داشت، با آگاهی و بصیرت به میدان بیاید.

*وحدت یعنی تحمل اختلاف سلیقه

دکتر حدادعادل با بیان اینکه دشمنی‌ها و مسائل روزی حل می‌شود که انقلاب دیگر از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی حرفی نزند، بیان داشت: حوادث اخیر نشان داد که باید وحدت داشته باشیم. وحدت یعنی تحمل اختلاف سلیقه. رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: درباره حوادث اخیر باید ریشه یابی کنیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 13
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۸:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  12 6
  هستیم با ولایت تا شهادت
 • IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  5 4
  پيرهادي شوراي تهران برادرش مجلس روزنامه رسالت بسه ديگه
 • IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  8 6
  سي نفر رو را تهران رأي داديم رفتن مجلس از روزي كه رفتن ناپديدشدن دوباره موقع انتخابات دلسوز مردم ميشن اينها اعتمادشكني است
 • DE ۲۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  2 2
  امیدمون به خداست و توکلمون بر خدا
 • IR ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  1 2
  چی بگم والا
 • احمد IR ۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  5 3
  همیشه سخنرانی راحتتر از عمل است
 • IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  2 2
  دفاع از ولایت بموقع باید باشد و نه بعد از اینکه ولی جامعه هزینه از وجودشون بدهد
 • IR ۲۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  2 2
  دفاع از ولایت خط مقدم جبهه مبارزه ی حق و باطل است امروز
  • IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   0 1
   احسنت
 • IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  4 1
  یکی از موارد پیروی از ولایت اینه که فرزندت مثل بچه های مردم
 • حامد IR ۰۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  0 2
  عالی
 • ناشناس IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  0 2
  راست ميگه
 • IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  1 2
  چه خبر

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس