شهید عجمیان

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ضاربان شهید روح الله عجمیان صبح امروز ۱۲ آذر ماه در استان البرز برگزار شد.

به گزارش مشرق، صبح امروز « ۱۲ آذر» جلسه سوم رسیدگی به پرونده‌ عاملان شهادت بسیجی شهید سید روح الله عجمیان در کرج، به ریاست حجت الاسلام و المسلمین سید موسی آصف الحسینی رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب استان البرز برگزار شد.

شهید سید روح‌الله عجمیان، متولد ۲۰ بهمن سال ۱۳۷۳ از بسیجیان حوزه ۴۱۷ کمالشهر کرج بود که روز پنجشنبه ۱۲ آبان ماه در جریان اغتشاشات و ناامنی‌های آزاد راه کرج – قزوین در محدوده بهشت سکینه (س) کرج با ضربات چاقو برخی اغتشاشگران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در ابتدای جلسه سوم، قاضی آصف الحسینی با اعلام علنی بودن جلسه از نماینده دادستان خواست تا با حضور در جایگاه کیفرخواست متهم رضا آریا فرزند یحیی را قرائت کند.

نماینده دادستان گفت: متهم رضا آریا فرزند یحیی به اتهام افساد فی‌الارض از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، حمله به ماموران انتظامی و بسیج، و اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور بازداشت شده است.

قاضی آصف الحسینی از متهم رضا آریا خواست تا با حضور در جایگاه از اتهامات وارده نسبت به خود دفاع کند.

سپس متهم رضا آریا با حضور در جایگاه گفت: شب قبل حادثه من شب کار بودم، ساعت ۱۲ روز بعد به همراه دوستانم آمدیم تا به سمت خانه برویم، ترافیک بود، خواستیم از ترافیک خارج شویم، ورودی کمالشهر به شدت شلوغ بود و یک خودروی سواری ساینا توجه من را به خود جلب کرد.

وی افزود: داشتم به صحنه نگاه می‌کردم که یک نفر از پشت دستم را گرفت و گفت یک کاری کن، من هم دوتا لگد به بدن شهید به قسمت بازو و کتفش وارد کردم و آمدم کنار.

قاضی آصف الحسینی گفت: چند تا سنگ زدی؟

متهم رضا آریا گفت: سنگی دست من نبود.

قاضی آصف الحسینی گفت: راستش را بگویید

متهم رضا آریا گفت: شاید آن لحظه که از اتوبان آمدم یک سنگ برداشتم.

قاضی آصف الحسینی گفت: سنگ را به چه کسی زدی؟

متهم رضا آریا گفت: به کسی نزدم.

قاضی‌ آصف‌الحسینی گفت: کجا دستگیر شدی؟

متهم رضا آریا گفت: در محل کارم دستگیر شدم.

قاضی آصف الحسینی گفت: محل کار و زندگی شما به کمالشهر ارتباطی ندارد، در کمالشهر چه‌کاری انجام می‌دادی؟

متهم رضا آریا گفت: محل زندگی خواهرم در کمالشهر است.

در ادامه جلسه دادگاه به دستور قاضی آصف‌الحسینی، وکیل مدافع متهم رضا آریا با حضور در جایگاه گفت: موکل بنده به قصد قبلی در محل حضور نداشت، همانطور که در فیلم‌ها مشاهده شد، دیدیم که موکل من وارد محیط شد و با شرایط موجود کنجکاو می شود که چه اتفاقی رخ داده است.

وکیل مدافع متهم رضا آریا گفت: از شما خواهش می‌کنم حداقل مجازات را برای موکلم تعیین کنید.

در ادامه متهم رضا آریا با حضور در جایگاه آخرین دفاعیات خود را به ریاست دادگاه ارائه کرد.

متهم رضا آریا گفت: من توبه کردم، از خدا می‌خواهم گناهانم را ببخشد،از شما می‌خواهم من را ببخشید. از درگاه خداوند استغفار و توبه کردم. من با قصد و نیت قبلی به بدن شهید ضربه نزدم.

متهم در پاسخ به سوال قاضی آصف الحسینی مبنی براینکه پس به چه علتی به شهید ضربه زدی؟ سکوت کرد.

بدن شهید را روی آسفالت خیابان کشیدم که وسط اتوبان نباشد !

در ادامه جلسه دادگاه، قاضی آصف‌الحسینی از متهم محمد امین اخلاقی خواست تا در جایگاه حاضر شود.

براساس کیفرخواست صادره، متهم محمدامین اخلاقی فرزند عبدالله به افساد فی‌الارض از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی متهم است

متهم محمد امین اخلاقی در دفاعیات خود گفت: اتهامات وارده نسبت به خود را قبول ندارم. من فقط در روز ۱۲ آبان شعار دادم.

وی افزود: روز وقوع حادثه تصمیم گرفتم که از خانه خارج شوم. روز ۱۲ آبان به همراه دو نفر از دوستانم از خانه شدیم و به بهشت سکینه (س) رفتیم.

متهم محمد امین اخلاقی گفت: ترافیک سنگینی در اتوبان پشت بهشت سکینه (س) شکل گرفته بود.

وی افزود: کنار اتوبان ایستاده بودم، به دوستانم زنگ زدم که جواب من را ندادند. افراد حاضر در صحنه شعار دادند.

وی افزود: در حال رفتن به سمت پایین اتوبان بودم که دیدم داد می‌زنند بسیجی، بسیجی؛ دیدم که شهید داشت می‌دوید که به لابلای ماشین‌ها رفت و یک نفر به وی لگدی زد و سرعت شهید کم‌ شد و به زمین افتاد که در ادامه دیدم چند نفر وی را کتک می‌زنند.

قاضی آصف الحسینی پرسید: شما هم به بدن شهید لگد زدی؟

متهم محمد امین اخلاقی گفت: من لگدی نزدم.

قاضی آصف الحسینی گفت: چرا شلوار شهید را گرفتی و وی را روی زمین کشیدی؟

متهم محمد امین اخلاقی گفت: بدنش خونی بود، ترسیدم جلوتر من را بگیرند و بپرسند خون چه کسی است

قاضی گفت: شما از دیوار وسط اتوبان به این سمت اتوبان پریدی و بدن نیمه عریان شهید را بر زمین کشیدی، علت این کارهایت چیست؟

متهم محمد امین اخلاقی گفت: من از روی دلسوزی برای اینکه بدن شهید وسط اتوبان نباشد و یک زمانی ماشین از روی آن عبور نکند، اقدام به کشیدن بدن وی کردم.

سپس وکیل مدافع متهم محمد امین اخلاقی با حضور در جایگاه به دفاع از موکل خود پرداخت.

وی گفت: در فیلم مربوط به موکل بنده، موضوعی که که نشان داده شود در دست وی آلات و ادوات ممنوعه باشد، مشاهده نشده است.

در ادامه متهم محمد امین اخلاقی با حضور در جایگاه نسبت به بیان آخرین دفاعیات خود اقدام کرد.

متهم محمد امین اخلاقی گفت: من اتوبان را نبستم،اغتشاش نکردم، در آن محل همه جور آدمی بودند. من کاری نکردم.

نمی دانم چرا در دستانم سنگ جمع کردم !

در ادامه جلسه متهم بهزاد علی کناری فرزند عبدالرضا با دستور قاضی جلسه برای دفاع از خود در جایگاه حضور یافت.

نماینده دادستان ضمن قرائت کیفرخواست متهم بهزاد علی کناری گفت: متهم بهزاد علی کناری فرزند عبدالرضا به اتهام افساد فی الارض از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، بازداشت شد.

متهم بهزاد علی کناری گفت: من در کردان و در شرکتی که مربوط به لولای درب است کار می‌کنم.

هنگام صحبت کردن متهم بهزاد علی کناری در دادگاه، تصویری از وی منتشر شد که در دست راستش سنگ بود و با دست چپ خود مشغول صحبت کردن با تلفن همراه بود.

قاضی از متهم پرسید: آن سنگ ها در دستان شما چه می‌کرد؟

متهم بهزاد ادامه داد: نمی‌دانم برای چه دلیلی این همه سنگ را در دستم جمع کردم.

وی افزود: در اتوبان و زمانی که داخل خودرو بودم دیدیم یک نفر مانند یک سرباز در حال دویدن است. از ماشین پیاده شدم و دویدم به افرادی که شهید را دنبال می‌کردند، گفتم بابا سربازه نزنیدش

متهم ادامه داد: دیدم با سنگ شهید را می زنند و سرم را چرخاندم‌ تا صحنه را نبینم. یک آن شنیدم که یک نفر گفت زدمش، کشتمش. دیدم که یک نفر بدن شهید را بر روی زمین می‌کشد، در آنجا نماندم و رفتم به سمت خانه.

قاضی آصف الحسینی گفت: در فضای مجازی مطالبی منتشر و کسی را برای حضور در اغتشاشات ترغیب کردید. جزییات این مطالبی که در فضای مجازی منتشر کردید را بیان کنید.

متهم بهزاد علی کناری گفت: من فقط کتک خوردن افراد را در فضای مجازی منتشر کردم.

در ادامه جلسه وکیل مدافع متهم بهزاد علی کناری با حضور در جایگاه به دفاع از موکل خود پرداخت.

وی افزود: تقاضا دارم تا به ماده ۲۸۶ که عبارات و آیات قرآنی نیز دارد، دقت کنید.

در این ماده قانونی آمده است: «هرکس به طور گسترده، مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی افراد، جرائم علیه امنیت داخلی یا خارجی کشور، نشر اکاذیب، اخلال در نظام اقتصادی کشور، احراق و تخریب، پخش مواد سمی و میکروبی و خطرناک یا دایر کردن مراکز فساد و فحشا یا معاونت در آنها گردد به گونه ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، ناامنی یا ورود خسارت عمده به تمامیت جسمانی افراد یا اموال عمومی و خصوصی، یا سبب اشاعه فساد یا فحشا در حد وسیع گردد مفسد فی الارض محسوب و به اعدام محکوم می‌گردد»

وکیل مدافع متهم بهزاد علی کناری ادامه داد: اعتقاد بنده این نیست که افساد فی الارض معنای پیچیده‌ای داشته باشد، اما باید یکی از مصادیق جرم علیه متهم محرز شود.

وی افزود: موکل بنده یک بار ایستاد و سنگی جمع کرده است، سپس دوست وی که همکارش در شرکت بوده به وی تلفنی اعلام کرده که راهی برای خروج از این ترافیک پیدا کرده است.

وی افزود: موکل بنده اعلام کرده که استوری‌هایش را بررسی کنید، یک مورد استوری علیه کشور با مضمون فراخوان منتشر نکرده است، قطعا تفکرش خلاف قانون بوده و فعالیت تبلیغی کرده اما با هیچ فردی تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی نکرده است.

وکیل مدافع متهم بهزاد علی کناری گفت: اعتقاد بنده این است براساس ماده ۲۸۶ افساد فی الارض برای موکل بنده وجود ندارد، تقاضا دارم تا با رأفت اسلامی با وی برخورد شود.

در ادامه متهم بهزاد علی کناری با حضور مجدد در جایگاه به عنوان آخرین دفاع مطالب خود را بیان کرد.

وی افزود: من سال ۱۳۹۹ به اتفاق خانواده از اهواز به کرج آمدیم و زندگی کردیم، من تا حالا به بهشت سکینه (س) نرفتم، من کاری در این محل نکردم و فقط از محل رد شدم. از شما می خواهم که من را عفو کنید.

جو زده شدم و فقط شعار دادم

در ادامه جلسه دادگاه متهم جواد زرگران فرزند محمد رضا در جایگاه حاضر شد.

به گفته نماینده دادستان، جواد زرگران فرزند محمد رضا به افساد فی الارض از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی متهم است.

متهم جواد زرگران گفت: بخشی از اتهامات وارده نسبت به خود را قبول ندارم، من در محل حضور داشتم اما علیه شهید عجمیان اقدامی انجام ندادم.

متهم جواد زرگران گفت: پدر من به تازگی فوت کرده است، وارد بهشت سکینه (س) که شدم ماموران یگان ویژه را دیدم. نیم ساعتی بر سر مزار پدرم نشستم زمانی که برگشتم دیدم عده ای از اتوبان جمع شدند و دست می‌زنند و بر زمین پا می‌کوبند و «حدیث، حدیث» می‌گویند.

وی افزود: بعد از وقایع به داخل خودروی خودم رفتم، نیم ساعتی در ماشین خودم نشستم، به قصد خروج از بهشت سکینه (س) به سمت اتوبان رفتم و دیدم که عده‌ای تجمع کردند و اتوبان بسته است.

متهم جواد زرگران ادامه داد: از ماشین پیاده شدم و خودم را به آن سمت اتوبان رساندم، با حضور در محل جو زده شده بودم و کمی شعار دادم.

وی افزود: دیدم که شهید در حال دویدن است و یک نفر به وی زیر پا زد و همان لحظه به زمین خورد

متهم جواد زرگران گفت: در آن زمان به سمت ماشینم آمدم و سوار شدم و به سمت خانه حرکت کردم و به کمال آباد رفتم.

قاضی آصف الحسینی گفت: شما به شهید ضربه چاقویی زدی؟

وی افزود: نه من ضربه چاقویی به بدن شهید نزدم. دیدم یک نفر به بدن شهید که روی کاپوت خودروی سواری ساینا بود، ضربات چاقو را وارد کرد.

قاضی آصف الحسینی گفت: در دستانت سنگ هم داشتی؟

متهم جواد زرگران گفت: در اتوبان یک جوان در کیفش سنگ داشت که زیپ کیفش را باز کرد و سنگ‌ها را بر زمین ریخت و به افراد حاضر در صحنه گفت بیایید سنگ، که من یکی از سنگ‌ها را برداشتم و در آخر هم آن را در کنار اتوبان انداختم.

در ادامه وکیل مدافع متهم جواد زرگران با حضور در جایگاه از وی دفاع کرد.

وی افزود: موکل بنده هیچ گونه سنگ و یا شی دیگری را به بدن شهید پرتاب نکرده است

وکیل مدافع متهم جواد زرگران گفت: از محضر دادگاه تقاضا دارم تا عفو و بخشودگی نسبت به وی صورت بگیرد.

سپس متهم جواد زرگران با حضور در جایگاه ضمن تفهیم مجدد اتهاماتش در آخرین دفاعیات خود گفت: اتهام افساد فی الارض را قبول ندارم.

متهم جواد زرگران گفت: تقاضای رأفت و عفو دارم.

به شهید عجمیان ضربه زدم که ببینم زنده است یا نه !

در ادامه این جلسه دادگاه، متهم حسین محمدی توسط ریاست جلسه دادگاه برای بیان دفاعیات خود به جایگاه فراخوانده شد.

نماینده دادستان گفت: متهم حسین محمدی فرزند مهدی به اتهام افساد فی الارض از طریق ارتکاب جرایم علیه امنیت کشور، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت ملی بازداشت شده است.

متهم حسین محمدی گفت: با برادر و پسرعمویم بابت حضور در بهشت سکینه (س) و فاتحه خوانی برای خانم نجفی حضور پیدا کردیم. زمانی که به بهشت سکینه (س) رفتیم درب ورودی آن بسته بود.

وی افزود: یک خانم شعاری داد، یک کامیونی رد شد بوق زد و چند نفر شروع به دست زدن کردند. از محل فاصله گرفتیم، دیدیم که افرادی به ماموران سنگ می‌زدند. من هم چند عدد سنگ پرتاب کردم.

متهم حسین محمدی گفت: یک لحظه باتومی که بر زمین بود را برداشتم و سپس آن را بر زمین انداختم.

وی افزود: دیدم یک فردی بر روی زمین افتاده است، با پای خودم ضربه‌ای به کف کفش شهید زدم که ببینم زنده است یا نه !

قاضی آصف الحسینی گفت: خواستی ببینی شهید را کشته‌ای یا خیر؟

متهم حسین محمدی گفت: نه اصلا، فقط خواستم ببینم که زنده است یا خیر.

قاضی آصف الحسینی گفت: زنجیره انسانی برای بستن اتوبان را چگونه تشکیل دادید؟

متهم حسین محمدی گفت: من اتوبان را نبستم. زمانی که می‌خواستیم از محل دور شویم به برادر نامزدم زنگ زدم تا ما را با خود ببرد. حتی ماشین پدرم را که با آن به محل رفته بودیم را همان جا گذاشتیم

در ادامه وکیل مدافع متهم حسین محمدی با حضور در جایگاه از موکل خود دفاع و از ریاست جلسه دادگاه تقاضای عفو و بخشودگی وی را طلب کرد.

سپس قاضی آصف الحسینی مجددا ضمن تفهیم اتهامات متهم حسین محمدی از وی خواست تا آخرین دفاعیات خود را بیان کند.

متهم حسین محمدی گفت: من هیچ فیلم و عکسی از آن مکان نگرفتم و هیچ استوری در این رابطه منتشر نکردم. بدون هیچ قصد و نیتی در محل حاضر شدم.

وی افزود: از پروردگار و شما طلب عفو دارم.

در پایان قاضی آصف الحسینی با اعلام ختم این جلسه از دادگاه، گفت: هیئت قضایی بعد از ظهر امروز تشکیل جلسه خواهد داد و در صورت ختم جلسات این دادگاه، نتیجه آن را اعلام خواهد کرد.

قضای در پایان گفت: در صورت صدور احکام متهمان، احکام صادره را به اطلاع عموم مردم خواهیم رساند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 66
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 7
 • عبدالله مومن IR ۱۵:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  49 17
  قاتلین را بسوزانید و خاکستر نجسشان را هم به چاه فاضلاب بیندازید
  • علی IR ۲۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   21 3
   بعد میگن دیکتاتوریه تو کشور. برای داعشی صفت هم وکیل اجازع داده میشه
  • وطن پرست DE ۲۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   22 2
   طرف کاملا اموزش دیده که چی بگه و چی نگه. احتمالا در پشت صحنه الان هم عده ای به اسم اجرای عدالت دنبال ازاد کردن این افراد هستند. در نهایت هم میوفتن به جون خانواده شهید که شهادت رو در حد قتل تقلیل بدن و ازشون بخشش بگیرند. حالا می فهمید چرا ۳۰ ساله دارن با قصاص مخالفت می کنند؟ اگر عاقل باشید بعد هم متوجه می شید که چرا خدا این حکم رو جاری کرده.
  • IR ۲۲:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   26 3
   میگه بهش ضربه زده ببینه زنده است یا نه! شما هم یک گلوله بهش بزنید ببینید میمیره یا نه!
  • IR ۲۲:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   20 2
   #نه به اعدام توسط سلبریتیهای وطن دوست و مردم دوست ترند شده و این شهدای مظلوم مثل شهید عزیز عجمیان بایکوت شدن
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   0 12
   عبدالله قاضی خودش بلده درس هم خونده میدونه لطفا امثال تو دخالت نکنن
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  59 12
  این وکیل مدافعین ملعون دارن خوب خط میدن به این جانیان داعشی که با کتمان حقایق از مجازات فرر کنند
  • دلارام IR ۱۷:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   33 11
   ان شاءالله که خودهمین وکلا گرفتار این داعشی های وحشی وطنی شوند تا دیگر به دفاع از ناحق برنخیزند.
  • IR ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   19 5
   الکی شلوغش نکنید چند روز دیگه با سند چیزی آزاد میشه بعدشم میره کانادا اینجا انقلابی ها مظلومدترینند و حتی مسولان هم به آنها توجهی ندارند
  • علی IR ۱۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   18 2
   در بحث امنیت و اغتشاشات ، اصلا متخلفین نباید وکیل مدافع داشته باشند. ضمن اینکه باید با وکلایی که در بررسی پرونده های امنیتی خلل و تاخیر میکنند برخورد قاطع شود
  • IR ۲۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   24 0
   کار متهم مخصوصا با این قساوت و بیرحمی انکار است چون میداند روز حساب پس دادن است
  • CA ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   15 0
   قانون میگه هر متهمی حق داره وکیل مدافع داشته باشه حتی این قاتلهای داعشی که همه شواهد علیه جنایات اونها اظهر من اشمس است. اینها اگه اعدام بشن به شمر ملحق میشن. این احمقها زندگی خودشون رو وقف بن‌سلمان و نتانیاهو کردن. خسرالدنیا والاخره به معنی واقعی.
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  35 13
  اگه زود اینها را به سزای اعمالشان نرسانید باز تکرار خواهند کرد ... مثل قضیه انزلی
 • IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  34 12
  عحب... لعنت خدا بهتون خون این شهید دامن خودتون و خونوادتونو بگیره
  • DE ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   1 0
   اینا فردا جواب خدا را چی میدن تصور کنید در روز جزا وقتی میپرسن چرا بیگناه را کشتید و جسد را کشیدید و لگد زدید...آدم مو به تنش سیخ میشه و باور کنید روز سوال و جواب هم هست.
 • IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  38 11
  هیچ کدومشون هم که کاری نکردن اون اجنه بودند که تو اتوبان کرج بچه مردم رو کشتن!
 • IR ۱۶:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  27 11
  پلیدهای دروغگو
 • IR ۱۶:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  11 4
  اینها دیگه اون آدم سابقی که نبودند هم نمی‌شوند
 • IR ۱۶:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  22 17
  دادگاه جنایتکارانی که چند صد نفر (200) اصلا همون دویست نفری که وزارت کشور گفت کشتن کی برگزار میشه؟!!!!
  • IR ۱۷:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   18 20
   داره برگذار میشه کوری؟ همینایی که بسیجی میکشن کسانی هستن که کشته سازی میکنن
  • کولیوند IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   26 12
   دادگاه داره برگزار می شه واسه قاتلین واقعی نه قتلهای ساختگی وباید متهمین دروغگو هم مجازات شوند چه داخلی چه خارجی وچه رسانه ای آمرین به قتلها علی کریمی هم طبق قانون باید مجازات شوند
  • نورا IR ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   21 11
   حتما اصللح طلبان مستند ساز دروغگوی قاتل ساز فرصت طلب مجازات خواهند شد
  • IR ۱۷:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   19 11
   دادگاه کودتاچیان کِی برگزار خواهدشد؟؟شیخ اصلاحات که موجب این همه فتنه است کِی مجازات خواهدشد؟
  • ح IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   11 16
   اون 200 نفر که 90 درصدش تخیلاتتونه درضمن انتطار داشتی اونا بزنن پلیس نزنه؟
  • شانتاژ دروغ IR ۱۷:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   13 10
   قاتلین واقعی وآمرین به قتل حتما دردادگاه صالحه به اعدام محکوم خواهندشد چه علی کریمی باشد چه دیگر اصلاحاتی وچه سلبریتی ملعون وچه کارمندان اینترنشنال وبی بی سی ومجریان معلوم الحال دیگر وان شاءالله اعدام مامورسیا معصومه علی نژاد قمی کلا را هم خواهیم دید
  • تینا IR ۱۷:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   8 10
   راستی دادگاه اصلاح طلبان فتنه گر آتیش بیار معرکه دروغشاز کِی وکجابرگزار می شه ؟؟؟ هنوز واسه من جای سواله چرا محمد خاتمی انقدر فتنه است ؟ هیچ وقت به این اندازه از اصلاح طلبان بدم نیومده راستی کارخانه ی شیشه متعلق به کیست؟
  • IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   8 2
   جناب عزراییل رو دیگه قاطی اغتشاشات تون نکنید دیگه خودکشی، قرص برنج و تصادف و مرگ طبیعی و پریدن از ساختمان وحلق اویز کردن با طناب و رفتن روی مین بعد فرار از زندان و تیرباران با کلاش کلت دیگه شورش دارین در میارید. راستی یادت باشه حمله به کلانتری اسلحه خونه های پادگان و مراکز نظامی تو همه جای دنیا رو با چای بیسکویت ازشون پذرایی نمیکنن.
  • IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   6 3
   ۱۶:۳۵ بفهم که بیشتر اون 200 نفر بسیجی ونیروی انتظامی بودن اینقدر هم حرف رسانه های دشمنا رو باور نکن
 • حسین IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  26 11
  پس اینها فقط شعار داده اند و شهید خود به خود کشته شده. کفتارهای پست
 • IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  10 10
  این دروغهارا وکلا به موکلین جانی وددمنش خودبرای تاثیرگزاری برقاضی وحکم صادره والبته افکارعمومی آموزش میدهند! اینکه فکر کسب امتیازمثبت وبرنده شدن درپرونده هستندویا ......خدامیداند!!!!
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  7 11
  دروغ میگه اینا نشانه گ ..ه خوردنه
 • حجت IR ۱۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  8 8
  متهم رضا آریا گفت: من توبه کردم، از خدا می‌خواهم گناهانم را ببخشد،از شما می‌خواهم من را ببخشید. از درگاه خداوند استغفار و توبه کردم. من با قصد و نیت قبلی به بدن شهید ضربه نزدم. توبه کرده، بسپاریدش دست ملک الموت تا توبه واقعی را برایش معنی کند
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  16 10
  قساوت و سنگدلی این آدمکشها یادآور رفتارهای سبعانه خولی در صحرای کربلاست حکم دادگاه باید چون حکم دادگاه مختار برای خولی باشد تا حساب دست آدمکشهای دیگه بیاد
 • IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  5 0
  اگر دویست نفر کشته شدن یعنی عدهای قاتل دارن راست میگردن
 • IR ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  7 1
  طرف میگه نمیدونم چرا اینهمه سنگ توی دستم نگه داشتم!!!! از طرفی هم دیدند که با سنگ شهید را میزدند!!!! که بنظر میاید این اقا هم یکی از انها بوده ولی معمولا اگر این اقا در قتل شریک باشد باید مثل دیگر منافقین فرار میکرده و نه اینکه باسیتد و شهید را به کنار خیابان بکشاند!!!!
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  3 1
  یادفیلم ملک سلیمان افتادم!!!
 • ناشناس IR ۱۷:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  14 10
  جون مادرتون چادر از سر آن افریته بردارید شما دارید به چادر بی احترامی می کنید قرار نبود لباس متهم باشه این چادر حرمت داره
 • IR ۱۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  11 9
  آخه ای کمتر از حیوان!! با این نحوه دفاع کردن از خودت نشون می دی که چقدر حروم لقمه هستی تو. با لگد می خواستی چک کنی. ما هم با طناب دار قدرت تحمل گردن تو رو چک می کنیم.
 • IR ۱۷:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  11 8
  خودشون فیلم جنایتشونو پخش کردند چه لزومی به این توضیحات است از دم اعدام کنید
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  11 10
  علی کریمی کی محاکمه میشه
 • IR ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  8 9
  فاجعه های اصلاحات کِی اعدامی میشن تا برخی اصلاحات معلوم الحال راست راست نچرخند
 • IR ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  14 7
  همگی علنا دروغ میگویند یک مشت جنایتکارند
 • IR ۱۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  9 8
  یک مشت جنایتکارند
 • IR ۱۷:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  8 9
  لعنت به اصلاحاتی ننگ به اصلاحاتی
 • تانی IR ۱۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  7 7
  فتنه اصلاحاتی
 • IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  7 9
  این وحوش نیازی به دادگاه ندارند اعدامشان کنید
 • IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  7 8
  ترحم بروحوش داعشی موجب فساد وقتل وخونریزی است
 • IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  6 7
  اعدام باید گردد
 • IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  7 7
  جنایتکاران وحشی
 • IR ۱۸:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  5 0
  وکیل مدافع! این پول از نجاست هم متعفن تر هست
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  7 0
  آیا انتظار دارید این نامردان که ذره‌ای وجدان ندارند و به راحتی آدم می‌کشند، در دادگاه حرف راست بزنند؟!! قاتلان را قصاص کنید و فرصت دروغ پراکنی به خودشان و وکلاییشان ندهید
 • IR ۱۹:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  6 1
  خون این شهداا انشاا... دامن بانیان و حامیان این جنایت ها راه بگیرد
  • IR ۲۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   1 2
   سلام ان شاءالله اصله
 • IR ۱۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  7 0
  یه جوری میگین ما نکشتیم که انگار اون همه فیلم و عکس کشک بوده این دنیا انکار میکنین اون دنیا رو میخواین چیکار کنین؟اونجا دیگه جای انکار نیست بلکه جوارح شما علیه خودتان صحبت میکنند.
 • لیلا IR ۲۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  11 0
  هرکس به وقایع کربلا شک داشت حالا می تواند باور کند
 • DE ۲۰:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  8 0
  این وکیل ها با پولهایی که از این خانواده مجرمین و همکاران جنایت گرفتن روی این کودها چه ماله کشی ای هایی که نمی کنن! ای وکلای بی وجدان! بازی هاتون اونقدر ابتدائیه که هر شاگرد دبستانی هم میفهمه دارید چه غلطی می کنید! ماله کشی جرم و جنایت افتخار نیست بلکه ننگه، با این اعمال زشت برای اخرت خودتون هیزم های جهنم تون رو زیاد و زیادتر نکنید ! زیرا در محکمه عدل الهی در روز قیامت خدا رئیس کل عالم حسابرس شما وکلای حقه بازه! در اون روز خون پاک و بیگناه شهید دامن شما وکلای حقه باز رو حتما میگیره.
 • CA ۲۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  12 1
  اگه امام حسین«ع» و یارانش در بیابان کربلا بوسیله یزیدیان محاصره شدند و به شهادت رسیدند روح‌الله عجمیان و آرمان علی‌وردی و مدافعان مظلوم امنیت در وطن خود، سرزمین امام زمان«عج» بدست داعشیان یزیدی ملعون مورد حمله قرار گرفتند و شهید شدند. این برای من بچه شیعه ننگ است. چطور انتظار ظهور داشته باشیم وقتیکه دشمنان امام زمان «عج» در این سرزمین به شیعان مظلوم مهدی «عج» همچون کفتار سبعانه حمله میکنند و آنها را به شهادت میرسانند؟
 • IR ۲۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  11 1
  نبخشیدشون اصلا نبخشیدشون. در گلستان هفتم بخشیده شدند باز هم جنایت کردنداین بار اصلا نبخشیدشون
 • IR ۲۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  4 1
  این بی رحم های داعشی را باید اعدام کرد
 • IR ۲۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  3 0
  این وحوش داعشی که ددمنشانه فردی را کشته اند نباید وکیل داشته باشند و لعنت بر آن وکیلی که از این حرومی ها دفاع کنه. نظام پزشکی از خواب بیدار شو و قبل از اعلام نتیجه دادگاه این زن و شوهر پزشک را به علت عدم پایبندی به قسامه پزشکی، لغو پروانه کن!
 • IR ۲۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  2 0
  یکی از فاسدترین اقشار جامعه همین وکلای دوزاری هستن که به خاطر پول هر خلافی رو به ملت یاد میدن
 • IR ۲۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  2 1
  قضیه شهید عجمیان هم شده مثل حججی
 • ابوالفضل IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  7 1
  بنا به این دفاعیات باشه که همشون بیگناه و مظلومن، ولشون کنید برن خونه که فردا باز بیان تو خیابون کارهای خیر انجام بدن، برای اطمینان از زنده بودن لگد بزنن، شهید کنن و جنازه رو بکشن رو آسفالت که ماشین روش رد نشه و... کلی اعمال نیک و خیرخواهانه دیگه!
 • حسین IR ۱۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  2 2
  مولوی عبدالحمید راهم محاکمه کنید آخه اون برداشتش متفاوته از قرآن، اگه فرزند اونو بکشند آیا بازهم تفسیر میکنه یا نه، چرا در اعدام‌های عربستان وهابی اعتراضی نمیکنه،. کسانی که به هشتک نه به اعدام راه اندازی می‌کنند آیا وقتی که کسانی از اطرافیان درجه یکسان به درک واصل بشه بازهم همون هشتک را درباره جانی می‌گویند یا از قوه قصاییه به خاطر اطاله دادرسی گله مندی می‌کنند، زودتر به درک واصلشان کنید این ملعونهای جانی را
 • IR ۲۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  0 0
  خدا قصاصتون کنه بی همه چیزا
 • IR ۰۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۲
  0 0
  همشون فقط رهگذر بودن ، همشون تصادفی سنگ دستشون بود همشون یا لگد زدن ببینن شهید زندست یا به قصد کمک جسد بی جانش رو کشیدن واقعا جالبه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس