علت مسمومیت دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان مشخص شد

معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان علت مسمومیت دانشجویان دانشگاه صنعتی را اعلام کرد.

به گزارش مشرق، معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص مسمومیت دانشجویان دانشگاه صنعتی بیانیه‌ای را صادر کرد.

«به اطلاع دانشگاهیان گرامی دانشگاه صنعتی اصفهان می‌رساند به دنبال اطلاع معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از بروز بیماری گوارشی در تعدادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان در تاریخ ۳ / ۹ / ۱۴۰۱ اقدامات متعددی به منظور تشخیص و ارزیابی روند شیوع بیماری و کنترل آن توسط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی صورت گرفت.

تشکیل جلسه فوری و اعزام تیم واکنش سریع و استقراردر دانشگاه در ساعت ۱۲:۳۰ همان روز، مصاحبه با برخی افراد علامت دار وثبت شرح حال دانشجویان بیمار مقیم خوابگاه، تهیه نمونه‌های میکروبی و شیمیایی آب و نمونه‌های انسانی کرونا و التور، آموزش افراد، استقرار پزشک اپیدمیولوژیست در مرکز بهداشت دانشگاه و تکمیل پرسشنامه آنالیز ریسک مواد غذایی، بازرسی‌های مکرر از شرایط بهداشتی اماکن، بازرسی سامانه فاضلاب و پساب دانشگاه، گندزدایی اماکن و اعلام ممنوعیت موقت طبخ غذا در دانشگاه، از جمله این اقدامات به شمار می‌رود.

درخصوص علت شیوع این بیماری با بررسی‌های صورت گرفته، احتمالاً آلودگی غذای توزیع شده در سلف مرکزی در روز سه شنبه مورخ ۱ / ۹ / ۱۴۰۱ به باکتری شیگلاسونئی سبب بیماری تعدادی از دانشجویان مصرف کننده این وعده غذایی شده و در روزهای بعد و به دنبال تماس این دانشجویان با سایرین، افراد دیگری نیز دچار علائم بیماری شده اند.

پس از انجام اقدامات ذکر شده و به دنبال آزمایشات بعدی، نتایج آزمایشات میکروبی و شیمیایی آب مطلوب بوده و نتایج نمونه‌های مواد غذایی بررسی شده تا این لحظه نیز بر اساس اعلام معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مطابق استانداردهای لازم است.

در این راستا مقرر گردید تا ضمن تشدید نظارت‌ها بر مراکز حساس دانشگاه توسط کادر نظارتی دانشگاه و مرکز بهداشت شماره ۲ اصفهان، کارشناسان بهداشت محیط جهت نظارت بر کلیه فرایندهای تهیه و طبخ غذا و بهداشت اماکن و فضاهای دانشگاه حضور داشته و ضمن انجام آزمایشات مستمر و معاینات کامل سلامتی از پرسنل شاغل در رستوران‌ها، از بکارگیری نیروی متفرقه به غیر از نیروی کار رسمی آشپزخانه در محل پخت و توزیع غذا ممانعت گردد.

همچنین مقرر گردید تا اطلاع ثانوی، عرضه غذاهای با ریسک آلودگی از جمله کباب کوبیده و جوجه کباب و محصولات فله‌ای (دسر، دورچین، سبزی خوردن، لبنیات و ماست خیار) ممنوع گردد.

ضدعفونی مستمر کلیه اماکن و فضاهای دانشگاه بویژه رستوران، خوابگاه، سرویس‌های بهداشتی و همچنین رعایت بهداشت فردی و عمومی توصیه اکید به منظور پیشگیری از این بیماری است.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۰۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
  2 1
  تو رو خدا هر خبری باور نکنید نذارید بمباران خبری قدرت تحلیل از شما بگیره کشته شدن یک نفر به خاطر بوق زدن مسمومیت! توی این روزها که سعودی نشنال عطسه مردم رو هم تقصیر حکومت می ندازه نمیان برای خودشون دردسر درست کنند مثلا کشتن ی بوق بزن چه سودی براشون داره این روزها آدم های ال سعود با لباس پلیس کار انجام میدن و تقصیر پلیس میندازن جور کردن لباس که کاری نداره
  • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
   2 0
   الان بعضی از کارمندان و روسای بانکها هم به طرز وحشتناکی با اغتشاش گرها همراه هستند. با دروغ گفتن، نیت واقعی خودشون رو پنهان می کنند. بعد از استخدام از هیچ کثافت کاری ایی هم ابایی ندارند. حراست هم مسامحه شدیدی با این افراد می کنه.
 • IR ۰۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
  1 0
  این اقداماتی که می خواهند انجام دهند اقداماتی بوده است که باید انجام می شده است ....
 • امید DE ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
  1 0
  فقط باید نان خالی بخورند ؟؟؟ 🤣🤣🤣🤣

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس