آغاز رایزنی برای اعزام زائران به حج عمره

رییس سازمان حج و زیارت کشور با بیان اینکه ۶ میلیون نفر منتظر اعزام به حج عمره هستند از آغاز رایزنی ها برای اعزام به حج عمره خبر داد.

به گزارش مشرق، سیدصادق حسینی در آئین تودیع و معارفه مدیرکل حج و زیارت استان قزوین که ظهر سه شنبه در سالن اجتماعات اداره حج و زیارت برگزار شد اظهار کرد: مهیا کردن سفرهای آسان و ارزان را برای متقاضیان باید در دستور کار قرار بگیرد تا همه عاشقان به این سفر زیارتی مشرف شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با بیان اینکه باید سفرهای زیارتی دانشجویی در دستور کار قرار بگیرد عنوان کرد: در حال حاضر ۶۰ هزار کارگزار حج در کشور داریم که از این تعداد یک هزار و ۵۰۰ نفر در قزوین هستند.

وی افزود: ۶ میلیون نفر در نوبت حج عمره هستند و ما پیگیر رفع مشکل عمره کسانی که از گذشته ثبت نام کرده اند هستیم.

این مسئول ابراز کرد: حدود ۲ ماه است مکاتبات مربوطه انجام شده و منتظر اعلام زمان برای مذاکره هستیم تا بعد از انجام توافق، راه اندازی عمره از سر گرفته شود.

وی ادامه داد: سازمان حج و زیارت یکی از متولیان امور معنوی است و فعالیت ما در حوزه خدمت به زائرین است و فعالیت در حوزه عتبات عالیات توفیقات معنوی بزرگی را همراه دارد که ما باید قدردان این توفیقات باشیم چراکه عظمت جریان اربعین یک حرکت بی‌نظیر است.

این مسئول تاکید کرد: جمعیت میلیونی زائران اربعین نشان دهنده برهه جدیدی از تمدن نوین اسلامی است و امسال تعداد کسانی که به سفر اربعین رفتند بیش از چهار میلیون نفر بود که این عدد در تاریخ ایران بی سابقه است که دنیای استکبار در تلاش است تا این حرکت را نادیده بگیرد.

وی تصریح کرد: عده‌ای که در حوادث اخیر شعار آزادی می‌دهند که البته منظور این اشخاص آزادی نیست بلکه شعار آزادی برای دسترسی به زن است که این موضوع را غرب بزرگنمایی می‌کنند.

حسینی تشریح کرد: دشمن زمانی که انقلاب اسلامی یک نهال بود نتوانست آنرا از ریشه بخشکاند و اکنون انقلاب ما به درختی تنومند تبدیل شده است دشمن یقیناً توان انجام هیچ کاری را ندارد.

وی ادامه داد: با شرایطی مواجه هستیم که اوج اقتدار جمهوری اسلامی است و این اقتدار نتیجه خون شهدا است و به تعبیر مقام معظم رهبری این انقلاب به مهدویت متصل خواهد شد.

این مسئول مطرح کرد: در جامعه‌ای که به معنویت توجه شود آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا می‌کند و نمونه بارز آن را در شهرهایی که بیشتر به این موضوع توجه می‌شود مشاهده می‌کنیم و در آن شهرها شاهد کاهش وقوع آسیب‌ها هستیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت دانشگاه بین المللی امام (ره) قزوین در حوزه‌های فرهنگی بیشتر استفاده شود گفت: اگر دانشجو با معنویت و اهل بیت و حج پیوند خورد مصون خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس