صدور احکام بدوی و اولیه برخی از اغتشاش گران در تهران/ یک متهم به اعدام محکوم شد/ احکام حبس برای پنج متهم/ آرای صادره قابل اعتراض در دادگاه تجدید نظر، خواهد بود

رئیس کل دادگستری هرمزگان از آزادی ۱۴ زندانی مربوط به اغتشاشات در این استان، در اجرای دستور رئیس قوه قضاییه و برای بهره‌مندی زندانیان از ارفاقات قانونی در پی پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان خبر داد.

به گزارش مشرق، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در این خصوص اظهار داشت: بلافاصله پس از دستور قاضی القضات کشور برای بهره مندی زندانیان از ارفاقات قانونی در پی پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان، نسبت به بررسی پرونده‌ها اقدام شد و نسبت به تخفیف و تبدیل قرار تأمین آن دسته از متهمان که شرایط ارتکاب جرم آنها اجازه می‌داد اقدام شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به اینکه تعداد ۱۴ نفر از زندانیان اغتشاشات اخیر با تودیع قرار تأمین آزاد شدند، گفت: کلیه متهمان از حق آزادی تحت قرار تأمین برخوردار هستند و تاکنون نیز همه متهمانی که امکان تودیع تأمین را داشته‌اند آزاد شده‌اند، ولیکن در مورد متهمین اخیر به صورت ویژه با تبدیل قرار و تخفیف قرار امکان آزادی فراهم شده است.

وی در ادامه افزود: تصمیم رئیس قوه قضائیه از جنبه‌های مختلف حقوقی، قضایی، سیاست جنایی، جرم شناسی، سیاسی و اجتماعی قابل بررسی است که از هر نگاهی این دستور کارکردهای مثبت خود را نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: این دستور هم موافق سیاست‌های کلی کاهش آسیب‌های زندان است و هم جهت باز اجتماعی شدن و بازگشت متهم به آغوش خانواده و جامعه بسیار مؤثر است و علاوه بر آن، از این نظر که دشمنان نظام و انقلاب را در جذب فرزندان این کشور، ناکام می گذارد، مطلوب ارزیابی می‌شود.

این مقام قضایی اضافه کرد: قطعاً این دستور در ایجاد وحدت و نشاط اجتماعی و تقویت روحیه تیم ملی و اعتبار بخشیدن به کار با ارزش آنها هم تأثیرگذار است.

رئیس کل دادگستری استان، بیان داشت: هم اکنون تعداد کمی زندانی مربوط به اغتشاشات در زندان‌های استان هرمزگان وجود دارند که اکثراً مرتکب جرایم خشن و خاص شده‌اند و پرونده آنها نیز در دست بررسی است.

وی با اشاره به اینکه هیچ زندانی کمتر از ۱۸ سال و دانشجو و دانش آموزی در زندانهای استان هرمزگان نیست، تأکید کرد: کماکان برخورد با متهمان خشن با توجه به جرم و شیوه ارتکاب جرم، قاطع و بازدارنده خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۱۱:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  1 0
  خخخخخخه
  • IR ۱۵:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
   0 0
   خوووووب اماده باشیم ک قراره اشوبهای جدیدباحضور اراذل واوباش ازادشده شروع بشه.
 • IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  1 0
  مواظب وریا غفوری باشید تا در مورد بازی ایران و آمریکا دسیسه نکنند...
 • تک سوتر DE ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
  0 0
  رافت اسلامی از جیب امت اسلامی.
  • IR ۱۵:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
   0 0
   کسی الکی مورد رافت قرار نمیگیره بعدش از ولی فقیه جلوتر یا عقبتر نرو
  • IR ۱۲:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
   0 0
   ولی فقیه نگفته اینا ازاد شن این با دستور اژه ای بوده ولی رهبر کجا تا الان دستور عفو یه مورد اغتشاشگرو داده ؟؟
  • IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
   0 0
   اتفاقا خیلی هم الکی عفو میگیرن .
  • IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   0 0
   هیچ کس الکی مورد عفو قرار نمیگیره
  • IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   0 0
   رهبر گفته که کم گناهان آزاد شوند و باید روشون کار فرهنگی شود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس