دلسوزی آلمان برای حقوق بشر، ریاکارانه و غیرواقعی است

مدیرکل امور بین‌الملل معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در نشست ویژه شورای حقوق بشر گفت: دلسوزی آلمان برای حقوق بشر، ریاکارانه و غیرواقعی است.

به گزارش مشرق، به نقل از مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر، مدیرکل امور بین‌الملل معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در نشست ویژه شورای حقوق بشر گفت: ادعاها و دلسوزی های آلمان که تامین کننده سلاح های شیمیایی برای رژیم صدام جهت استفاده علیه مردم ایران بوده و موجب شهادت و مجروحیت بیش از ۱۰۰ هزار نفر ایرانی شده، غیرواقعی و ریاکارانه است.

خدیجه کریمی در سخنرانی خود در این نشست اظهار داشت: براساس آمارها و گزارش‌های معتبر، ایران یکی از موفق ترین کشورها در ارتقاء و تقویت نقش و مشارکت اجتماعی زنان در حوزه های مختلف مانند بهداشت، آموزش، نرخ باسوادی، اقتصاد، حضور در عرصه های ورزشی و ... است.

کریمی افزود: کشورهای مدعی حقوق بشر که امروز بانی برگزاری این نشست ویژه شده اند با اعمال تحریم های ظالمانه علیه مردم ایران، حقوق بنیادین آنان، بویژه حقوق زنان و دختران و کودکان را در ایران به صورت جدی و فاحش نقض می کنند و با اینگونه اقدامات غیرانسانی، نمی توانند مدعی حمایت از حقوق زنان و دختران و کودکان در ایران باشند. آنان با دادن پناه امن به گروه های مختلف تروریستی که در ۴۰ سال گذشته بیش از ۱۷ هزار نفر از ایرانیان را در اقدامات مختلف تروریستی در داخل ایران به شهادت رسانده اند، نشان داده اند که ادعاهای حقوق بشری شان فریبکارانه است؛ با چنین سابقه ای، این کشورها صلاحیت اخلاقی ارائه رهنمودهای حقوق بشری به دیگر کشورها را ندارند.

مدیرکل امور بین الملل معاونت زنان و خانواده همچنین با اشاره به حادثه فوت خانم مهسا امینی و ابراز تاسف، گفت: بعد از این اتفاق، تمامی مسئولین عالی رتبه و نهادهای مرتبط در جمهوری اسلامی ایران با فوریت و جدیت پیگیری ها و اقدامات لازم برای بررسی تمام ابعاد این حادثه را انجام دادند اما متاسفانه اظهارنظرها و مداخلات عجولانه و مبتنی بر اطلاعات نادرست برخی از مقامات غربی و همچنین دروغ های رسانه ای، اعتراضات مسالمت آمیز اولیه در ایران را به سمت خشونت و چندی بعد اقدامات تروریستی سوق داد و موجب بروز آشوب ها، اغتشاشات و آسیب های جدی جانی و مالی به مردم عادی، پرسنل نیروی انتظامی و ماموران حافظ امنیت و همچنین خسارت به اموال دولتی و خصوصی شد.

کریمی دراین نشست همچنین با اشاره به نقش مخرب برخی رسانه های فارسی زبان مستقر در آمریکا و انگیس، اظهار داشت: این رسانه ها نقش برجسته و پررنگی در جهت دادن و هدایت خشونت ها و اغتشاشات داشتند و به صورت علنی، خشونت و اغتشاش را تبلیغ می کردند و حتی شیوه درست کردن کولوتوف مولوتوف را نیز آموزش می دادند؛ شبکه هایی مثل اینستاگرام، توییتر و واتساپ نیز با ایجاد حساب‌های کاربردی غیرواقعی با پراکندن اخبار جعلی در خصوص حوادث، سعی در تحریک احساسات عمومی و تشدید خشونت ها و اغتشاشات داشته اند و کماکان به این اقدامات خشونت بار و تحریک آمیز خود ادامه می دهند.

وی در بخشی دیگر از سخنرانی خود گفت: آنانی که ادعای پرچمداری حقوق بشر می کنند، زندگی زنان و کودکان ایرانی را از طریق تحمیل و اجرای تحریم های یکجانبه و حمایت از فعالیت‌های تروریستی علیه آنان، هدف گرفته اند. خشونت سیستماتیک علیه زنان و کودکان در این کشورها، ممانعت از پذیرش زنان پناهنده، سکوت در برابر وضعیت زنان در یمن و فلسطین و ترور شهیده شیرین ابوعاقله و گورهای جمعی کودکان بومی در کانادا، برخی نمونه هایی هستند که موجب بی اعتباری ادعاهای این کشورها درخصوص حقوق زنان می شود.

کریمی گفت: علیرغم تمامی مداخلات خارجی و تلاش های مذبوحانه برای بی ثبات کردن ایران، ملت بزرگ ایران یکبار دیگر با حضور میلیونی خود در خیابان ها در روز ۱۳ آبان، دشمنان خود را ناامید کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  1 0
  دنبال سوخت هست
 • DE ۰۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  1 0
  خوبه اروپایی ها بدون ایران اولین تمدن بشری روی کره زمین رو بنا نهاد. پس بهتره برن غازشون رو بچرونن! اگر سوادش رو ندارن حداقل تاریخ رو مطالعه کنن!
 • IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  0 1
  مثل دلسوزی شما برای اسلام و مسلمین
 • م ل اراکی آلمان IR ۰۵:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  0 0
  وزیران امور خارجه آلمان از بعد از جنگ دوم جهانی همیشه از بین صهیونیستهای فاشیست انتخاب میشن. اینها کلا سیاست ضد ایرانی و ضد منافع ایران دارن. در این دوره دیگه دولت آلمان شرارت را از حد گذرانده. اینها دم از حقوق بشر میزنن ولی دستشون به خون میلیونها نفر در سراسر جهان آغشته است. ملتهای دنیا این جنایات را هرگز فراموش نخواهند کرد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس