رئیسی: دشمن به دنبال کم کردن شتاب ما در پیشرفت است

رئیس جمهور با بیان اینکه مسائل فرهنگی نشاط و شادی می آورد و زمینه ساز رشد جامعه خواهد بود، گفت: دشمن نشاط اجتماعی ما را هدف گرفته است.

به گزارش مشرق، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان اسلامشهر افزود: امروز حفظ روحیه انقلابی، بسیجی، ایثار، شهادت و مسائل فرهنگی در کشور و منطقه مهم است.

رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد؛ با تلاش مضاعف مدیران در مدت زمان باقی مانده از سال جاری بتوانیم گزارش خوبی به مردم اسلامشهر بدهیم، مردمان این منطقه نسبت به انقلاب اسلامی وفادارند و دلیل صدق این مدعا هم یکهزار شهیدی است که تقدیم انقلاب اسلامی کردند، جانبازانی که در این منطقه با ایثار و جانبازی شان سند افتخاری برای حفظ انقلاب اسلامی و امنیت برای کشور هستند.

وی با بیان اینکه امروز پرچم دار حفظ این روحیه ائمه جمعه، بسیجیان، عموم خانواده ها و مسئولان هستند، خاطرنشان کرد: فرهنگ، آداب، رسوم، جوانان و داشته های فرهنگی ما سرمایه های بزرگی است.

رئیس جمهور اظهار داشت: خانواده های شهدا و ایثارگران افتخاراتی برای کشور هستند و اساس قدرت و اقتدار نظام ما هم وجود مردم و جوانانی است که حاضرند مسئولیت بپذیرند و در مقابل دشمن به هیچ عنوان میدان را خالی نمی کنند.

آیت الله رئیسی ادامه داد: دلیل اینکه دشمنان در این ۴۳ سال باوجود تمام توطئه ها موفق نشدند به علت حضور مردم، فرهنگ، اندیشه و باور و اعتقاد مردم است.

وی تاکید کرد: باید تلاش کرد که این اندیشه و علاقه همواره باقی باشد، باید مرزبانان فرهنگی و داشته های فرهنگی این ملت، مراقبت و صیانت کنند و ترفندهای دشمنان را بشناسند و در حوزه دفاع و هجوم تلاش داشته باشند تا این داشته ها حفظ شود.

رئیس جمهور گفت: اگر صیانت از فرهنگ و باورهای ایرانی در مقابل هجوم بیگانگان به درستی انجام می شد شاهد مشکلات نبودیم و این مسئولیتی برای همه است تا مراقبت شود.

آیت الله رئیسی اضافه کرد: این اشتراکات فرهنگی است که اقوام مختلف کشور را در کنار هم قرار داده و در کنار هم زندگی مسالمت آمیز دارند، احساس دو گانگی و چندگانی نمی کنند.
وی یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند هر کسی ایران دوست است باید امید ایجاد کند هر کسی که ایجاد یاس کرد ایران دوست نیست چون امروز حفظ ایران در گروی ایجاد امید است.

کارخانه های نیمه تعطیل وارد مدار تولید و مسائل مربوط به بندرخشک به سرعت حل شود
رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کارها به هیچ عنوان نباید متوقف شود، هر کدام از کارها که در پیگیری نتیجه داد، روی آن سرمایه گذاری کنید تا انجام شود، کار به هیچ عنوان متوقف نشود، خط قرمز ما این است که کارها دچار کندی یا خدای نکرده تعطیل شود.

وی افزود: باید کارخانه ها و کارهای نیمه تعطیل را وارد مدار تولید و فعالیت کنید، کندی کارها قابل قبول نیست.

آیت الله رئیسی یادآورشد: مسائله نیاز به کار و اشتغال از مسائل مهم در شهرستان اسلامشهر است، هفته گذشته در سفر به پاکدشت اعلام شد که با کمبود نیروی کار مواجه هستند که این نشان می دهد کار و شغل وجود دارد و در اسلامشهر نیز باید زمینه ها به نحوی فراهم شود که فرد بیکار نداشته باشیم.

رئیس جمهور به صفر رساندن تعداد بیکاران در اسلامشهر را امکانپذیر دانست و اظهارداشت: این دست یافتنی است، یکی از نقاطی که نباید بیکار داشته باشد و زمینه اشتغال فراهم شود، همینجاست.

وی خاطرنشان کرد: در اسلامشهر هم زمینه اشتغال فراهم است در همین زمینه مسائل مربوط به بندر خشک را سریع حل کنید، حداکثر ظرف ۲ ماه، این مدت، زمان زیادی نیست و باید در همین مدت زمان، شاهد آغاز فعالیت بندر خشک اسلامشهر باشیم و نباید به تاخیر نیافتد.

آیت الله رئیسی ادامه داد: ریاست گمرکات کشور مسائل را سریع پیگیری کند تا زمینه ایجاد پنج هزار شغل در منطقه فراهم شود، اگرچه اعلام کرده اند که این میزان اشتغال تا ۲۰ هزار قابل افزایش است.

رئیس جمهور اضافه کرد: اگر مردم ببینند که برای فرزندانشان شغل محترمانه ای ایجاد شده است امیدوار می شوند و این مساله نیز ظرف حداکثر ۲ ماه امکان پذیر است.

وی اعلام کرد: اعلام شد که بخشی از گمرکات در این بندرخشک مستقر و زمینه استقرار بخشی نیز فراهم شده اما این آغاز کار است و باقی کارها را باید سریع انجام دهید، پیشنهاد استقرار گمرکات ظرف مدت ۱۰ روز تا به دنبال آن مردم شاهد عملیاتی شدن این بندر خشک ظرف مدت ۲ ماه باشند.

وقوع حوادث در مدارس پذیرفتنی نیست/لزوم راه اندازی اردوگان ورزشی و تفریحی

آیت الله رئیسی افزود: نکته دیگر در خصوص مدارس است که نیاز به نوسازی و بهسازی دارند، آن دسته از مدارسی که به علت فرسودگی و نا ایمن بودن آنها احتمال وقوع خطر دارد، اجازه ورود به دانش آموزان را ندهید، به سرعت فضای آموزشی اصلاح شود و تا جان و سلامتی فرزندان مردم تهدید نشود.

رئیس جمهور یادآورشد: این مساله نیز از کارهای با اولویت است و اگر نیاز به بودجه داشته باشد، یا با کمک خیران کار انجام شود یا خود دولت وارد شده و با تامین اعتبار کار را انجام دهد؛ وقوع حوادث در مدارس پذیرفتنی نیست، آن دسته که اولویت دارد در اولویت قرار دهید و اجرا کنید.

وی اظهارداشت: به لزوم راه اندازی اردوگاه ورزشی و تفریحی در منطقه اشاره شد که این کار نیز از اولویت های شهرستان است، نیاز به فضایی برای تفریح و ورزش برای جوانان چه دختر و چه پسر، ضروری است.

آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: می توان این مراکز را برای دانش آموزان و جوانان ایجاد کرد تا نشاط میان جوانان ایجاد افزایش یابد، امروز به یکی از مسائلی که نیاز داریم، نشاط اجتماعی است.

رئیس جمهور نشاط اجتماعی را یکی از ضرورت های کشور برشمرد و گفت: مسئولان هم تا جایی که امکان دارد زمینه رشد نشاط اجتماعی را فراهم کنند که از نیازهای رشد جامعه است، کمکی هم اگر از ناحیه دولت باید انجام شود باید انجام گیرد تا کار را به خوبی پیش ببریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 36
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 15
 • مجتبی IR ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  19 1
  آقای رئیس جمهور. شما در این جامعه نشاط می‌بینید. گرفتی مارو.
  • US ۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
   1 6
   ما بهایی ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق آمریکا و اسرائیل تلاش می کنیم
  • ایرانی با غیرت IR ۰۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
   0 1
   در پاسخ به 22:16 . ما مسلمانان شما بهائیان فرومایه و خبیث و کثیف را به همراه اربابانتان به جهنم خواهیم فرستاد . اصلا شک نکن!
  • ابی CA ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
   1 3
   ساکت باش حرف‌مفت نزن تکویری. حداقل امنیت داریم هرروز یکی وسط خیابون خودشو منفجر نمیکنه
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  3 4
  درقزوین درایستگاه سلامت باراجین وسایل بدنسازی بیشتری بذارین ومسیردوچرخه خیابانی بیشترشود بعضی پیاده روها مثل بیمارستان شهیدبلندیان خاکی رهاشده انگارقبرشهردارمیخوادبشه
  • ابی CA ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
   2 0
   باشه
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  4 8
  اقای رئیس جمهور! با ساختارهای لیبرالی واکثریت مدیران میانی باقیمانده از زمان روحانی ،با پا روی ترمز اینها،به جائی نمیرسیم.مدیران را شما باید عوض کنید نه مردم عادی!
 • انقلابی منطقی IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  14 1
  دقیقا کدوم نشاط!!؟؟ حتما نشاط دلار 35 تومنی!!!
  • ابی CA ۰۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
   1 4
   حرف مفت نزن اصلاح طلب. همینه که هست، امنیت حرف اول منطقه بین کشورهای داعشی. کشور دومیم تو رشد اقتصادی، تولید علم اول، نانو سوم، تولید موشک اول منطقه. واقعا یه نگاه به افغانستان کنین اینجا بهشته
 • ناشناس IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  13 1
  با این گرونی توقع نشاط هم از جامعه داری آقای رئیس‌جمهور؟
 • IR ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  1 9
  تیم فوتبال، ژاپن، و عربستان،.، تیم دو کشور قهرمان جام جهانی ، یعنی آلمان و آرژانتین  را شکست دادند ، اما ساده لوحان و غرب گدایان  کشور  ایران باز هم همانند کودتای 28 مرداد 32.، از توطئه شبکه‌های لندنی فریب خورد، و با آشوبی و تفرقه ایی که به پا کردند  ،، تیم فوتبال ایران، به  بدترین شکل ممکن  از انگلیس باخت ،، رسانه‌های کثیف انگلیسی،. نتیجه خوبی از  ایجاد و حمایت اغتشاشات در ایران گرفتند،. آفرین روباه پیر، تو بر تمام، خران دنیا، سواری،،
  • محمد IR ۲۳:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
   4 1
   خر اونیه که چشماشو بسته و توهم توطئه داره و هر اتفاقی رو ربط میده به بقیه.
 • فهیم IR ۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  6 1
  اقای رییس جمهور مردم نظام رادوست دارند و از احفاظت می کنند ولی مسئولین دوست داشتن را به اسم خودشان تمام میکنند مردم از کم کاری و تصمیم های غلط انها خسته سد هاندو دایما مردم به عقب رانده می شوندفقط عده ای خاص...
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  13 5
  مگر نشاط برای مردم مانده که دشمن بخواهد آن را هدف قرار دهد ؟
 • ناشناس IR ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  6 4
  خب دشمنه دیگه و برای آسیب زدن هرکاری میکند ، شما برای مقابله و پس گرفتن این نشاط چه کاری کردی و چه نقشه ای داشتی ؟
  • IR ۱۸:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
   1 1
   نشاطی که الان هست بعدازفراراشرف پدرخوانده مافیایی ومحمدرضاپهلوی کشورفروش که سلطنتش راشعبان بیمخ وپری بلنده ویاوک اوردونگه داشت
 • IR ۱۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  4 0
  آقای رییس جمهور حضرت عباسی کدوم نشاط با این تورم
  • ابی CA ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
   1 2
   مشکلی داری‌ برو ‌همونجاها که اون سطح رفاه‌ و‌ نشاط هست خخخ.
 • کاظم DE ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  1 1
  دو تا توصیه دارم برای شما. اگر میخواید اسمتون در تاریخ ثبت بشه، دست بانک ها رو از بازار مسکن قطع کنید. رفاه تولید کنید. اونوقت به سادگی میتونید حکم رانی کنید. تا وقتی جلوی فساد سنگین بانک ها رو نگیرید، صحبت از نشاط بی معنیه
 • IR ۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  1 1
  ننگ بر دشمن
 • محمد IR ۲۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  2 0
  چقدر نشاط داریم ما. خیلی خوبیم
 • IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  1 1
  احسنت
 • محمد IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  1 0
  شما لطف کنین
 • ۰۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  3 7
  رئیس جمهوری اسلامی ایران هیچ نشاطی برای مردم وجود ندارد، ملت غمگین، آشفته و بدون سرمایه اجتماعی- گرانی فاجعه بار که هر روز به فقرا آسیب وارد می کند، بعدا زیان این گرانی به بخش تولید محدودی که وجود دارد هم منتقل می شود و فاجعه روی خواهد داد.
 • IR ۰۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  3 1
  مردم رو شاد کنید خارجی ها نمیزارن؟؟؟ جلل الخالق
 • IR ۰۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  1 4
  دشمن توی همه کارهای ما داره دخالت می‌کنه.
 • IR ۰۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  3 4
  افسردگی بیداد می‌کنه تو‌ کشور.
 • یزدان IR ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  0 2
  به لطف شما
 • بی نام‌ IR ۰۹:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  3 1
  هنوز هم ایشان با باید گفتن فکر می کنن میشه نه جناب شما رفتید خودرو سازی ها را بازدید کردید چی شد دستور سه ماهه شما چی شد
 • IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  1 1
  سید بزرگوار شاخص عوام برای بهبودی اقصادی قبمت دلار است این هیولا را کنترل کن واقصاد دانان بی پدر مادر لیبرال کنار بزن اینها چرت میگن
 • IR ۱۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  1 0
  نشاط جوانان در مساجد است، خیلی هم سیف و ایمن! خخخخخخ
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  0 0
  سیاستمدار دو تابعیتی و تیم مذاکره و اقوامشان شامل سیف و فریدن و عرلقچی و... اموال مردم را بلوکه و غارت و دچار فقر و تورم کردند و شورشی ها مردم ساده را میکشند و درشتدانه و دزد و مفتخور در جای امنه و خیالش راحته به لطف خدا شورشی ها دستشان نمیرسد
 • ناصر فهرجی IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  1 0
  نشاط اجتماعی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • عمو IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  0 0
  ما که هنوز پسته داریم.
 • IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  1 0
  این نشاط کجاست دقیقا ....
 • محمد طبیب چی IR ۲۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۴
  0 0
  سلام . حالا باید دید "مسئولان " کی و چه وقت انجام می دهند .

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس