کد خبر 1437327
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۸
۱۴ شهید امنیت در آشوب ۲۴، ۲۵، ۲۶ آبان

در پی فراخوان ضدانقلاب به منظور آشوب، اعتصاب و ایجاد ناامنی در روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آبان ۱۴ تن از نیروهای حافظ امنیت و مردم در شهرهای مختلف به شهادت رسیدند.

به گزارش مشرق، پنجشنبه گذشته - ۲۶ آبان - در مشهد مقدس، ۲ بسیجی مدافع امنیت با ضربات چاقوی یکی از آشوبگران به شهادت رسیدند. شهیدان «حسین زینال‌زاده» و «دانیال حسین‌زاده»، از شهدای مدافع امنیت بسیج مشهد، هر دو دانشجو بودند. شهید زینال‌زاده دانشجوی دانشگاه شهید منتظری و شهید حسین‌زاده نیز دانشجوی دانشکده فنی همین دانشگاه بوده است. شهید دانیال‌زاده، تک فرزند بوده است که در آستانه فرارسیدن اولین سالگرد ازدواجش به شهادت رسید.

چهارشنبه گذشته نیز ۳ نفر از نیروهای حافظ امنیت در اصفهان طی یک حمله تروریستی، مورد اصابت گلوله‌های سلاح جنگی قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. سرهنگ شهید «اسماعیل چراغی» از فرماندهان یگان ویژه فراجا و همچنین شهیدان بسیجی «محسن حمیدی» و «محمدحسین کریمی»، هنگام تأمین امنیت در منطقه خانه اصفهان، در یک حمله تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

شهادت ۵ مدافع امنیت در حوادث تروریستی مشهد و اصفهان

در پی فراخوان ضدانقلاب برای ایجاد آشوب و ناامنی، پنجشنبه گذشته در مشهد مقدس، ۲ بسیجی مدافع امنیت با ضربات چاقوی یکی از آشوبگران به شهادت رسیدند. شهیدان «حسین زینال‌زاده» و «دانیال حسین‌زاده»، از شهدای مدافع امنیت بسیج مشهد، هر دو دانشجو بودند. شهید زینال‌زاده دانشجوی دانشگاه شهید منتظری و شهید حسین‌زاده نیز دانشجوی دانشکده فنی همین دانشگاه بوده است. شهید دانیال‌زاده، تک فرزند بوده است که در آستانه فرارسیدن اولین سالگرد ازدواجش به شهادت رسید.

چهارشنبه گذشته نیز ۳ نفر از نیروهای حافظ امنیت در اصفهان طی یک حمله تروریستی، مورد اصابت گلوله‌های سلاح جنگی قرار گرفته و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. سرهنگ شهید «اسماعیل چراغی» از فرماندهان یگان ویژه فراجا و همچنین شهیدان بسیجی «محسن حمیدی» و «محمدحسین کریمی»، هنگام تأمین امنیت در منطقه خانه اصفهان، در یک حمله تروریستی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

نحوه شهادت ۲دانشجوی بسیجی در مشهد

گزارش‌ها نشان می‌دهد آشوبگران در مشهد مقدس، جایی دور از درگیری‌ها و صرفاً به این دلیل با چاقو به مدافعان امنیت حمله کردند که آنان در تلاش بودند مانع مزاحمت و ایجاد رعب آشوبگران برای کسبه و تعطیلی اجباری مغازه‌ها شوند.

محسن داوری، فرماندار مشهدبا بیان اینکه جنایت چهارشنبه گذشته مشهد مقدس، در چهارراه عامل روی داد، اظهار کرد: اغتشاشگران و عوامل آشوب با تهدید، قصد تعطیلی مغازه‌ها را داشتند اما با حضور نیروی انتظامی افراد متفرق شدند. با متفرق شدن اغتشاشگران، یکی از این افراد به طور ناگهانی با چاقو به ۵ بسیجی که با فاصله دورتر از محل درگیری نیروی انتظامی حضور داشتند، حمله کرد که ۲ نفر از این بسیجیان شهید و ۳ نفر دیگر زخمی شدند.

مطابق گزارش‌ها، عامل این جنایت، جایی دور از درگیری‌ها، به‌صورت ناگهانی به او حمله‌ور شده و بدون هیچ هراسی، پی در پی ضربات چاقو را بر بدن وی فرود می‌آورد. در این هنگام، دیگر شهید این جنایت که برای نجات دوست خود وارد می‌شود، با اصابت چاقوی فرد آشوبگر به شاهرگ، به شهادت می‌رسد.

شناسایی هویت ضارب

پس از این حادثه بود که صادقی، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با توجه به تصاویر منتشر شده از دوربین‌های مداربسته محل حادثه، از شناسایی هویت ضارب شهدای امنیت مشهد خبر داد. عامل جنایت مشهد در حال حاضر متواری است اما رحمانی، معاون دادستان استان با حضور در میان مردم تجمع‌کننده در محل جنایت، اعلام کرد که عامل این جنایت پس از دستگیری و محاکمه در همین مکان و در ملأ عام اعدام خواهد شد.

حضور مردم در محل شهادت

همچنین ساعاتی پس از وقوع این جنایت، جمعی از مردم شهیدپرور مشهد نیز با حضور در خیابان حر عاملی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این ۲شهید مدافع امنیت، خواستار دستگیری و مجازات هر چه سریع‌تر عوامل اغتشاشگر و به شهادت رسیدن و مجروح کردن جوانان شهر مشهد شدند. مردم مشهد با روشن کردن شمع و مراسم عزاداری برای این ۲شهید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داشتند.

راهپیمایی گسترده و خودجوش مردم در مشهد

روز گذشته نیز جمعی از اصناف، بازاریان و نمازگزاران در پاسداشت حرمت خون شهدای امنیت، پس از نماز جمعه مشهد به‌صورت خودجوش راهپیمایی کردند. در این راهپیمایی اصناف، بازاریان و نمازگزاران با حضور پرشور خود بار دیگر ضمن تجدید بیعت با شهدا بر تداوم آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تأکید کردند. مراسم تشییع پیکر این شهیدان امروز - شنبه - از ساعت ۱۴:۳۰ با حضور مردم شهیدپرور مشهد از خیابان شهید قرنی تقاطع مجد به سمت حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

ابعاد حادثه تروریستی در اصفهان

۲۵ آبان ماه نیز در منطقه خانه اصفهان، راکبان یک موتورسیکلت حوالی ساعت ۲۱ شب در یک عملیات تروریستی نیروهای بسیجی و پلیس را به رگبار بستند که در این حمله تروریستی محسن حمیدی ۵۴ ساله و محمدحسین کریمی ۳۰ ساله از بسیجیان مدافع امنیت به شهادت رسیده‌اند و ۷ نفر از مدافعان امنیت نیز مجروح شدند.

از میان این مجروحان، ساعاتی بعد نیز سرهنگ اسماعیل چراغی، از نیروهای یگان ویژه اصفهان که در این حمله تروریستی به شدت مجروح شده بود، به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

روح‌الله حکیمی‌فرد مسئول روابط عمومی سپاه حضرت صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان با بیان جزئیاتی از حادثه تروریستی ‌در فلکه نگهبانی خانه اصفهان اظهار کرد: شامگاه چهارشنبه مورخ ۲۵ آبان ماه در پی فراخوان گسترده ضدانقلاب برای ایجاد آشوب و اغتشاش، نیروهای حافظ امنیت به منظور برقراری نظم و امنیت در فلکه نگهبانی خانه اصفهان حضور پیدا می‌کنند که پس از آن عوامل تروریستی از بین اغتشاشگران با رگبار به سمت نیروهای مدافع امنیت تیراندازی کردند.

حجت‌الاسلام جعفری، رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان از دستور ویژه برای شناسایی و دستگیری عاملان شهادت مدافعان امنیت و این حادثه تروریستی خبر داد.

مسئول اطلاعات سپاه شهرستان صحنه به شهادت رسید

اطلاعات سپاه استان کرمانشاه اعلام کرد که سرهنگ پاسدار نادر بیرامی، مسئول اطلاعات سپاه شهرستان صحنه در استان کرمانشاه توسط آشوبگران و اغتشاشگران در حین مأموریت به شهادت رسید.

در همین رابطه، زنگنه فرماندار صحنه اعلام کرد که عاملان شهادت شهید بیرامی بلافاصله پس از ارتکاب قتل توسط نیروهای مدافع امنیت دستگیر و به چنگال قانون سپرده شدند.

شهادت ۲ مرزبان در سراوان

دو سرباز فراجا هنگام پایش و کنترل نوار مرزی در سراوان استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدند.

پایگاه خبری مرزبانی سیستان و بلوچستان شامگاه پنجشنبه اعلام کرد: ظهر روز چهارشنبه مرزبانان سراوان واقع در استان سیستان و بلوچستان حین پایش و کنترل نوار مرزی دچار سانحه شدند که بر اثر آن ۲ نفر از مرزبانان فراجا به نام‌های سرباز «رضا رضوانی» و سرباز «امیرحسین نیک پور» به دلیل شدت جراحات وارده به درجه رفیع شهادت نایل شدند. شهید رضوانی اهل و ساکن مشهد و شهید نیک پور اهل و ساکن مازندران بودند.

منبع: روزنامه ایران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 8
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
  9 2
  چشم اژه ای و شورای عالی امنیت ملی روشن
 • IR ۱۱:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
  4 3
  چرا نیروهای مسلح از پهباد استفاده نمیکنند در نوار مرزی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • IR ۱۲:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
   6 1
   پهپاد می تونه به نیروی زمینی کمک کنه ولی به هر حال احتیاج به پایش زمینی مرزها هست
 • IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
  5 3
  اولین مساله امنیت ملی ایران ـــ پرورش جوانان توسط اسب تروآ ی آمریکا ــ فرمانده کل ارتش ؛ امیر موسوی: آمریکایی‌ها، ۱۰ سال پیش گفتند: سربازان ما در ایران؛ میلیون‌ها کاربر اینترنت ؛ هستند. اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . ادوارد اسنودن: آمریکا از اینترنت جهانی برای جاسوسی استفاده می کند. .پرورش یافتن نوجوانان ما توسط اسب تروآ ی آمریکا ؛ باید اولین مساله امنیت ملی ما قرار بگیرد.
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
  10 13
  از کشته های مردم عادی نیز بگو
  • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
   11 11
   تو بگو که دختره ساعت 1 نیمه شب در خیابان چه کار داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • IR ۱۲:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
   6 9
   وقتی بی شرفای اغتشاشگر تروریست کور میزنن مردم عادی هم کشته میشن
  • محمد IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
   5 7
   کدوم مردم عادی میان با لگد و چاقو و قمه پلیس و بسیجی می کشند اینا کجاشون عادیه
 • IR ۱۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
  8 8
  چرا اموال خانواده های اغتشاشگر را مصادره نمیکنید چرا والدینی که میدونند فرزندانشان در نیمه شب خانه نیستند پس میدونند کجا هستند وانها را ازاد گذاشتند پس اموال والدین این اغتشاشگران وقاتلان باید مصادره بشه
  • IR ۱۲:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
   4 3
   امام علی علیه السلام در سالهای خلافت خود بارها کسانی که با دشمن همکاری کرده بودند را مجازات کردند حتی فرزندان وائل بن حجر حضرمی که راهنمای بسر بن ارطاه در حمله به یمن و حضرموت و شهادت شیعیان در این مناطق بود را هم به اسارت گرفتند . حتی نمونه فعلی ترکیه پس از کودتا هم وجود داره که اردوغان بعد از کودتای 2016 بالای یک میلیون نفر رو از مشاغل دولتی و نظامی و قضایی خلع کرد و همچنین اونا رو از خدمات اجتماعی نظیر امکان افتتاح حساب و دریافت وام و یا دریافت پروانه کسب و حتی دریافت گواهینامه رانندگی محروم کرد امنیت مردم و کشور شوخی بردار نیست ولی نظام جمهوری اسلامی متاسفانه مماشات رو از حد گذرونده
 • CH ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
  5 12
  اینا که مغازه هاشون را بستند، در خون اینا شریکند
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
  3 1
  تروریست ها از ترکیه و باکو میان ، میشه حدس زد، قطعا برسی کنید همینطوره، سابقه دارن
 • سجاد IR ۱۳:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
  5 1
  این مماشات نیست انفعال و وادادگی و بی عرضگی است هتک حیثیت پلیس سلب امنیت روانی اجتماع است
 • حسین IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
  6 1
  وقتی نصف پشت میزنشینان برای بچه هاشون و همسرشون پاسپورت کشورهای دیگر رو گرفتن و منتظر فرصتی هستن که خودشونم پاس بگیرن و برن چه توقعی ازشون داریم.
 • NL ۱۴:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۸
  3 0
  شهادتش مبارک
 • IR ۰۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  0 0
  سلام چرا فقط به شهدای کلانشهرها اشاره کردید من خودم ساکن تهران هستم ولی یکی از همشهریانم سرهنگ رضا الماسی هم در اغتشاشات بوکان که عکسشون هم هست ب شهادت رسیدند
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۹
  0 0
  14 نفر شهید دادیم رسانه های مزدور اصلاح طلب فقط برای کیان گریه می کنند با اینکه ایشان هم مظلومانه توسط اوباش و تروریستها به شهادت رسید اما کورند و دیگران را حتی در ایذه نمی بینند شهدای شاه چراغ را ندیدند چون کورند و آیه شریفه صم بکم عمی فهم لایرجعون شامل حالشان شده و این آیه مختص منافقین است
 • امیر علی IR ۰۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۳
  0 0
  برادر من مردم گرسنه ند . به حجاب کار نداریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس