نتایج یک نظرسنجی: روس‌ها با تحریم‌ها سازگار شده‌اند

نتایج یک نظرسنجی نشان داده است که بیشتر شرکت‌های روسی اعلام کرده اند که خود را با تحریم‌های غرب وفق داده‌اند و همانند معمول به کار خود ادامه می‌دهند.

به گزارش مشرق به نقل از راشاتودی، نتایج یک نظرسنجی نشان داده است که بیشتر شرکت‌های روسی اعلام کرده‌اند که خود را با تحریم‌های غرب وفق داده‌اند و همانند معمول به کار خود ادامه می‌دهند.

این نظرسنجی در ماه اکتبر و توسط یک گروه تحقیقاتی از سازمان پیگیری کننده حقوق شرکت های روسی انجام شد و ۵ هزار و ۷۶۰ رئیس و مدیر کسب و کار در سراسر روسیه در آن شرکت کردند.

۵۵.۴ درصد پاسخ دهندگان اعلام کردند کاملا با محدودیت ها سازگار شدند یا به شرایط جدید عاد کرده اند.

بر اساس این بررسی، «این بدان معناست که اغلب جامعه تجاری عواقب تحریم ها را تاب آورده اند.فقط ۱۰.۵ درصد پاسخ دهندگان اعلام کردند که نتوانسته اند با پی آمدهای محدودیت ها کنار بیایند و ۱۶.۳ درصد گفتند که اصلا به انها توجه نمی کنند.»

به نوشته این گزاش، تنها ۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی ادعا کردند که درآمدی ثابت را حفظ کرده اند؛ در عین حال، ۳۰.۴ درصد از ثبت کاهش سود خبر دادند اما یادآور شدند ‌که این شرایط تحت کنترلشان قرار دارد. ۲۷ درصد شرکت ها اعلام کردند که کاهش شدیدی داشتند و ۷ درصد با بحران مواجه شدند. تنها ۶ درصد فعالیت های تجاری خود را متوقف کردند یا درنظر دارند که این کار را انجام دهند.

در مورد کمبود برخی کالاها، ۲۶ درصد پاسخ ‌دهندگان گفتند، نتوانستند جایگزینی برای محصولات یا خدمات مهم خارجی پیدا کنند که به دلیل تحریم‌ ها به روسیه تحویل داده نمی شود.

با این حال، بخش اعظمی از پاسخ دهندگان گفتند، موفق شده اند تامین کنندگان جدید برای همان محصولات یا مشابه آنها در روسیه یا خارج پیدا کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس