طارمی از دفاع انگلیس نمی‌ترسد؛ آنها از مهدی می‌ترسند/ جام‌جهانی جای تکروی نیست/ حریف اولمان شناخت دقیقی از ستاره ما دارد

مربی تیم ایران در جام جهانی ۹۸ گفت: مهدی طارمی در سال‌های اخیر انقدر مقابل بزرگان فوتبال جهان بازی کرده که هیچ هراسی از رویارویی با مدافعان انگلیسی ندارد.

به گزارش مشرق، بیژن ذوالفقارنسب، مربی تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ فرانسه در گفتگو با خبر ورزشی، درباره دیدار اخیر تیم ملی کشورمان مقابل نیکاراگوئه اظهار داشت: من این بازی را ندیدم اما با تماشای های‌لایت های مسابقه و خواندن نقدهای مربوط به این بازی دوستانه متوجه شدم شاید تنها هدف کی‌روش از برگزاری این بازی ایجاد یکسری هماهنگی‌های فنی آن هم در نبود لژیونرها بوده است. چون ظاهراً حریف آمریکایی نتوانسته تیم کشورمان را خیلی تحت فشار قرار بدهد.

وی در این باره که دیدار تیم ایران مقابل تونس چه سودی برای تیم ملی ایران در آستانه حضور در جام جهانی خواهد داشت توضیح داد: فکر می کنم تیم ما تا آن روز ترکیب اصلی و ذخیره های خودش را هم مشخص کرده باشد و تنها هنر مربی ما در این بازی این است که نقاط مجهول در ترکیب تیمش را در این بازی پیدا کند. مثلاً پست هایی که شاید در آنها تردید داشته باشد.

طارمی از دفاع انگلیس نمی‌ترسد؛ آنها از مهدی می‌ترسند/ جام‌جهانی جای تکروی نیست/ حریف اولمان شناخت دقیقی از ستاره ما دارد

وی ادامه داد: با توجه به حضور تیم ملی تونس در جام جهانی، همچنین حضور تیم خودمان در این رقابت ها قطعاً هر دو تیم در این مسابقه بی پروا بازی نمی کنند و با نوعی محافظه‌کاری فیزیکی به مصاف هم خواهند رفت. در چنین شرایطی بعید می دانم کی روش تیمش را خیلی تحت فشار بگذارد و حتماً به نتیجه دلخواه برسد.

وی ادامه داد: قطعاً این موضوع از سوی تیم حریف هم به همین شکل خواهد بود. در واقع هر دو تیم ایران و تونس بیش از اینکه به دنبال کسب نتیجه باشند به فکر مرتفع شدن ابهامات تاکتیکی شان در این بازی خواهند بود.

دستیار جلال طالبی در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه درباره اعلام شدن لیست تیم انگلیس و حضور بازیکنان سرشناس در فهرست نفرات این تیم برای حضور در جام جهانی در این باره که آیا این موضوع تاثیری روی بازیکنان تیم ایران خواهد داشت یا نه، گفت: اکثر بازیکنان ما ۳ ، ۴ سال است در اروپا و در لیگ های معتبر و تیم‌های خوب با تیم های سرشناس رو در رو شده اند لذا شخصیت و تجربه لازم را دارند. این طور نیست که بازیکنان ما به زمین بروند و با دیدن حریف بایستند و محو آنها شوند.

طارمی از دفاع انگلیس نمی‌ترسد؛ آنها از مهدی می‌ترسند/ جام‌جهانی جای تکروی نیست/ حریف اولمان شناخت دقیقی از ستاره ما دارد

ذوالفقارنسب اضافه کرد: گاهی اوقات در همان کشور انگلیس تیم های کوچکتر در مواجهه با تیم‌های بزرگ محو دیدن ستاره های تیم مقابل می شوند اما این اتفاق قطعاً برای تیم ملی ایران نمی‌افتد. بلکه چالش خوبی را برای ما ایجاد خواهد کرد که مرا به یاد چالش بازی ایران و آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه می اندازد.

کارشناس فوتبال کشورمان درباره رویارویی مهدی طارمی با خط دفاع انگلیس گفت: قطعاً کادر فنی تیم انگلیس بازی های تیم ایران را دیده اند و البته روی ۳ ، ۴ مهره تیم ما تحلیل دقیق‌تری انجام داده‌اند. آنها حتماً ویژگی های فنی و قابلیت های جسمانی و حتی خصوصیات روحی و روانی فوتبالیست ها و مهره های اصلی ما را می دانند. در واقع این از سوی همه تیم های حاضر در جام جهانی رعایت می شود، چون قطعاً هر تیمی چند مهره تاثیرگذار دارد و آنها هم مهره های ما را خوب می شناسند.

ذوالفقارنسب خاطرنشان کرد: قطعاً کادر فنی انگلیس اطلاعات دقیقی درباره مهدی طارمی دارد. آنها مشاوران خوبی دارند و البته مهدی طارمی هم می داند این میدان، میدانی نیست که بخواهد در آن اضافه کاری کند بلکه بهترین کار انجام وظایف محوله به اوست تا بتواند از فرصت هایی که به دست می آورد نهایت استفاده را ببرد.

طارمی از دفاع انگلیس نمی‌ترسد؛ آنها از مهدی می‌ترسند/ جام‌جهانی جای تکروی نیست/ حریف اولمان شناخت دقیقی از ستاره ما دارد

مربی اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در این باره چه توصیه ای به طارمی دارد تا اسیر خط دفاع قدرتمند انگلیس نشود، توضیح داد: بازیکنی مثل طارمی از نظر شرایط بدنی، فکری و البته هوش فوتبالی در سطح بسیار بالایی قرار دارد. کسی که این روزها در اروپا نامش جزو فوروارد های تاثیرگذار برده می‌شود کسی نیست که بخواهد مقهور بازیکن حریف شود و یا با دیدن بازیکنان سرشناس انگلیس کاری که می‌خواهد را انجام ندهد. او سال‌هاست در اروپا فوتبال بازی می‌کند و مقابل تیم های مختلف از کشورهای متفاوت به میدان رفته و به اکثرشان هم گل زده است. او می‌داند که خودمحوری و تکروی جایی در جام جهانی ندارد. اگر قرار باشد نگرانی وجود داشته بادش قطعا برای خط دفاع انگلیس از مواجهه با اوست.  

وی یادآور شد: ما در جام جهانی ۱۹۹۸ هم با وجود بازیکنانی مثل خداداد عزیزی، علی دایی و کریم باقری می دیدیم که تمام بازیکنان در خدمت تیم بودند. بازی ایران مقابل آمریکا که پربیننده ترین بازی قرن هم لقب گرفت هیچ تاثیر روی بچه های تیم ما نداشت. به همین خاطر مطمئنم طارمی و دیگر ستاره های تیم ایران به هیچ وجه هراسی از رویارویی با ستاره های تیم های مقابل ندارند.

منبع: روزنامه خبر ورزشی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس