سرلشکر موسوی: انقلاب اسلامی ایران ادامه بعثت، غدیر و عاشورا است

فرمانده کل ارتش گفت: انقلاب اسلامی ایران ادامه بعثت، غدیر و عاشورا است و بر اساس شواهد موجود حلقه بعدی ظهور بعدی خواهد بود. پس، هدف انقلاب اسلامی راهی است که بعثت بنا نهاد و با غدیر راهنمایی شد.

به گزارش مشرق، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش عصر امروز (دوشنبه، 16 آبان) در اجلاسیه 565 شهید ارتش در قم ضمن ادای درود و سلام به شهدا، امام شهدا و رهبر انقلاب گفت: این اجلاسیه برای ادای احترام به 565 شهید ارتش در قم و خانواده‌های آن‌ها برگزار شده است.

وی ادامه داد: خداوند را شاکر هستیم که این توفیق را نصیب همرزمان عزیز من کرد تا با همکاری، محبت و لطف همشهریان من در قم بتوانند پس از سال ها، 5 یادواره برای شهدای ارتش در قم برگزار کنند. از طرف آحاد کارکنان ارتش و خانواده محترم آن ها از همه مسئولان محترم که برای برگزاری این یادواره ها صمیمانه قدردانی می کنم.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه بیش از یک سال است برای برگزاری یادواره‌ها و یادآوری خانواده شهدا و سرکشی به آن ها فعالیت شده است، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران ادامه بعثت، غدیر و عاشورا است و براساس شواهد موجود حلقه بعدی ظهور بعدی خواهد بود. پس هدف انقلاب اسلامی راهی است که بعثت بنا نهاد و با غدیر راهنمایی شد.

وی افزود: اما، شد آنچه که حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای آن حضرت با خون خود و مصائب خود آن را بیمه کرده و باعث بقای اسلام شدند. حضرت امام (ره) با همان آموزه و الگو، انقلاب شکوهمند اسلامی را رهبری کرد و نظام جمهوری اسلامی ایران را پی نهاد.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه نظام سلطه به سرکردگی آمریکای جنایتکار که پاگرفتن این انقلاب را خط پایان سلطه شیطانی خود بر جهان می‌دید، تصریح کرد: به همین دلیل، از همان روز نخست، انواع و اقسام توطئه ها را علیه این انقلاب طراحی و پیاده سازی کرد. پیش از اینکه انقلاب به دو سالگی برسد، یک جنگ تمام عیار را بر جمهوری نوپای اسلامی تحمیل کرد.

وی ادامه داد: اینجا بود که یک بار دیگر با رهبری حضرت امام (ره) نقشه راه عاشورا پیاده شد و هزاران رهرو راه قمر بنی هاشم (ع)، علی ‌اکبر(ع)، قاسم بن الحسن(ع) و حبیب بن مظاهر رزم جامه پوشیدند و بیش از 200 هزار جان که هر یک از هزار جان عزیزتر بودند با خون خود نهال انقلاب را آبیاری کردند که اینک به درخت تناوری تبدیل شده که اینک هیچ طوفانی بر آن کارگر نیست.

سرلشکر موسوی خطاب به خانواده شهدا بیان کرد: عزیزان شما نگذاشتند یک وجب از خاک پاک این کشور عزیز در اشغال بیگانه بماند. عزیزان شما دست و پای تجاوز را قطع کردند و توی دهن دشمن زدند. عزیزان شما چشم ناپاک را کور کرده و غیرت و ایستادگی ایرانی را به رخ جهانیان کشیدند و کاری کردند که پس از چهل سال هنوز هیچکس و هیچ کشوری حتی آن‌ها که داعیه ابر قدرتی دارند، جرأت تجاوز به این کشور را ندارند و به آن فکر هم نمی‌کنند.

وی افزود: علت این است که شجاعت، فداکاری، ایثار و استقامت شهدا و خانواده شهدا رزمندگان مردم صبور ایران را دیدند و فراموش نکردند. اما، مادران و پدران شهدا این درست است که فرزندان شما ایران نظام و انقلاب را بیمه کردند ولی ظلم است که ما نقش آن‌ها را به همین دستاوردهای حتی دستاوردهای بزرگ محدود کنیم.

فرمانده کل ارتش تأکید کرد: نام شهیدان و خانواده شهدا در صحیفه خداوند از ازل به عنوان ستارگان کهکشان بعثت، غدیر و عاشورا ثبت شده و به عنوان زمینه‌سازان ظهور در صحیفه خداوند ضبط شده است. طاغوت و شیطان صدها سال تمام قدرت شیطانی خود را به کار گرفتند تا مسیر است غدیر و عاشورا سد یا منحرف کنند تا به ظهور منجر نشود.

وی ادامه داد: فرزندان انقلابی شما با آموزه‌های حسینی و به رهبری فرزند حضرت زهرای اطهر آمدند و این راه نورانی را با خون خود گشودند و سنگ بنای تمدن اسلامی را گذاشتند تا امید به آن یگانه منجی عالم بشریت و آن ذخیره الهی حضرت بقیه‌الله اعظم مهدی موعود (عج) در دل‌ها روشن بماند.

سرلشکر موسوی با اشاره به جمله امام خمینی (ره) که «نقش شهیدان را محدود نکنیم»، خاطرنشان کرد: این جمله کوتاه و ساده اما حکیمانه و پر مفهوم حضرت امام (ره) را بار دیگر بازخوانی کنیم. شما خانواده شهدا چشم و چراغ ملت هستید. چشم بینایی است، خانواده شهدا بینایی چشمان ملت هستند. چراغ روشنگر راه و از بین برنده تاریکی است، خانواده شهدا روشنگر راه و از بین برنده ظلمات، تاریکی‌ها و ابهامات هستند.

وی افزود: هر کجا در تشخیص راه مردد و با ابهام مواجه شدیم باید به خانواده شهدا نگاه کنیم و ببینیم رأی شهدا چیست، راه شهدا کدام است و هدف شهدا کجا است. وصیت‌نامه شهدا همه گره‌های فکری را باز می‌کند، وصیت عصاره اندیشه، تبلور خواسته‌ها و گفته‌های یک انسان است و شهدای یک کلید واژه اصلی دارند که امام را فراموش نکنیم.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه کلید واژه اصلی و گل واژه وصیت‌نامه شهدا این است که امام جامعه را تنها نگذاشته و او را فراموش نکنید، تصریح کرد: امام جامعه که امروز در وجود مبارک حضرت امام خامنه‌ای متجلی شده است. امام جامعه امروز پاسخ همه درماندگی‌ها و ابهامات نسل دیروز، امروز و فردا است. این راهنمایی کلیدی شهدا است.

وی ادامه داد: قطره قطره خون شهدا و واژه واژه وصیت‌نامه شهدا فریاد می‌زند که ای نسل‌های آینده شما را وصیت می‌کنیم به تبعیت از امام جامعه چراغی که راه را گم نکنیم و کشتی نجاتی که از غرق شدن در شبهات، ابهامات و گمراهی‌ها نجات یابیم.

سرلشکر موسوی ضمن تأکید بر تبدیل مرام شهدا به رفتار تأکید کرد: تبدیل مرام شهدا به رفتار امری مغفول مانده در جامعه ما است. اگر می‌خواهیم نهضت رفتار سازی بر پایه اعتقادات شکل بگیرد در گام اول به الگو نیاز داریم. الگوسازی از افرادی که باورهای‌شان در عمل و رفتارشان تجلی و مصداق پیدا کرد و با خون خود آن را امضا کردند.

وی افزود: فرهنگ دفاع مقدس و شهدا کهکشانی بیکران از الگوهای رفتاری است. زنده نگه داشتن این یادها و تشکیل این یادواره‌ها اگر به یاد محدود شود، یک نگاه حداقلی است. الگوسازی رفتاری از شهدا و خانواده شهدا باید به یک نهضت فراگیر تبدیل شود.

فرمانده کل ارتش با اشاره به اغتشاشات اخیر که با برنامه‌ریزی دشمنان انجام گرفت، خاطرنشان کرد: ما در این ایام در یک جنگ احزاب ترکیبی قرار گرفته‌ایم. هم همه دشمنان با هم جمع شده‌اند و هم همه مؤلفه‌های قدرت را علیه ما به کار گرفته‌اند و با برجسته‌سازی نقاط ضعف و کتمان نقاط قوت و پوشاندن پیشرفت‌ها و افتخارات، روی آسیب‌پذیری‌های ما متمرکز شده‌اند و طراحی‌های چندین ساله خود را که در اتاق‌های فکر شیطانی خود طراحی کرده بودند با یک بهانه پیاده‌سازی کردند و آن را به اجرا در آوردند.

وی ادامه داد: هدف نهایی دشمنان تجزیه کشور است. اگرچه هرگز به آن نخواهند رسید، اما، هدف نهایی تجزیه کشور و مسیر آن هم سوریه‌سازی است. یعنی ایجاد ناامنی، تخریب، تعطیل کردن کسب و کار، از کار انداختن چرخ تولید و اقتصاد، متوقف کردن روند صعودی علم و دانش و فناوری و صنعت کردن راه پیشرفت کشور همان مسیری است که می‌خواهند از طریق آن به اهداف شوم دست پیداکنند.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه دشمنان ما در اغتشاشات اخیر میان خودشان تقسیم کار هم انجام داده‌اند و هرکدام بخشی را بر عهده گرفته‌اند، بیان کرد: در اغتشاشات اخیر، یکی برنامه‌ریزی و طراحی می‌کند، دیگری کمک اطلاعاتی انجام می‌دهد، یکی پول می‌دهد و دیگری هم اجرای کارهای عملیاتی را بر عهده دارد. گروهک‌های تجزیه‌طلب و شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان و پیام‌رسان‌ها و امثال آن نیز دخالت مستقیم و فرماندهی میدانی را برعهده دارند، باید نسبت به آن‌ها هوشیار باشیم.

وی افزود: بیش از ده سال پیش خودِ آمریکایی‌ها گفتند که ابزار ما برای پیاده‌سازی اهداف‌شان در ایران، گوشی‌های هوشمند و اپلیکیشن‌ها است. خودشان گفتند سربازان ما میلیون‌ها کاربر اینترنتی هستند و باید نسبت به این موضوع هوشیار باشیم. برخلاف جنگ نظامی که گلوله، توپ، مین، خمپاره، راکت موشک، بمب و اینگونه تسلیحات مقابل ما قرار گرفتند و قابل تشخیص هستند، در جنگ ترکیبی گلوله‌های جنگ؛ تصویر و صوت، معیشت و تحریم، خودبدبخت‌بینی، خودمحوربینی، خود مرجع‌بینی و ناامیدی است.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه دفاع در مقابل جنگ ترکیبی با دفاع در مقابل جنگ نظامی متفاوت است، تأکید کرد: باید برای این گلوله‌های جنگ ترکیبی سنگر بسازیم و در مقابل آن از کشور، ملت و آرمان‌های خود دفاع کنیم، اینکه توانسته‌اند با جنگ شناختی روی افکار و ادراک بعضی از ما تأثیر منفی بگذارند، یعنی خرمشهری را از ما گرفته‌اند و ما باید تلاش کنیم خرمشهرهای‌مان را پس بگیریم.

وی ادامه داد: ما باید عزیزان‌مان و پاره‌های تن خود را از دشمن پس بگیریم و باید خواهران و برادرانمان را که در جنگ شناختی به اسارت دشمن درآمده‌اند را به خانه بازگردانیم‌.

سرلشکر موسوی با اشاره به کارکردهای جهاد تبیین در مقابله با جنگ ترکیبی دشمنان تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین راهکارها در جنگ ترکیبی و مقابله و امپراتوری رسانه‌ای شیطان بزرگ و دشمنان همکار او این است که بتوانیم از طریق جهاد تبیین با دروغ‌پردازی و تحریفات آن‌ها مقابله کنیم. جهاد تبیین یعنی بیان حقایق و واقعیت‌ها و اهداف دشمن برای آحاد جامعه و  روشن کردن چهره دشمن؛ جهاد تبیین یعنی ارائه پیشرفت‌ها و افتخارات.

فرمانده کل ارتش با اشاره به پیشرفت‌های اخیر در حوزه صنایع دفاعی و نظامی تصریح کرد:  از آنچه در روزهای گذشته اتفاق افتاد به سادگی گذشتیم، این کار ساده‌ای نیست، بلکه مجموعه‌ای از فناوری‌ها است که در قالب یک موشک «صیاد ۴» در یک سامانه «باور ۳۷۳» در فاصله ۳۰۴ کیلومتر در ۴۳ هزار و پا هدفی را به کوچکی مانند پهپاد را هدف قرار می‌دهد که تنها شاید چند کشور جهان آن را داشته باشند.

وی افزود: دستیابی به چنین دستاوردی یعنی فرزندان ما در نیروهای مسلح، صنایع دفاع و ارتش جمهوری اسلامی ایران به فناوری و قدرت پدافندی دست پیدا کردند که در فواصل دور می تواند رادارگریزها، پنهان‌کارها و اهداف با سطح مقطع راداری کوچک را هدف قرار دهد. اوج فناوری را فقط متخصصان خاص می‌توانند درک کنند، امثال این اتفاقات هر روز در کشور ما رخ می‌دهد و چند روز قبل‌تر نیز پرتاب ماهواره‌بر قائم 100 را شاهد بودیم.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه ملت ما باید از افتخارات، پیشرفت‌ها و راه صعود و استقلال آگاه شود، تصریح کرد: دشمن روی نقاط ضعف ما تمرکز کرده است. اما، حمله و فشار او نه به خاطر نقاط ضعف بلکه به خاطر قدرت، توانمندی و نقاط قوت ما است که او را به هراس انداخته است. اما، روی نقاط ضعف تمرکز کرده است، ما باید این موضوعات را برای آحاد جامعه تبیین کنیم.

وی ادامه داد: افکار عمومی بایستی نسبت به شیوه‌های پیچیده دشمن در جنگ شناختی و ترکیبی روشن شود، جهاد تبیین امروز فریضه‌ای فوری و ضروری برای همگان است. اما، در این حوزه علما، دانشمندان و نخبگان مسئولیت‌های مهم‌تری را بر عهده دارند.

فرمانده کل ارتش با اشاره به موفقیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز خاطرنشان کرد: تجربه چهل و چند ساله انقلاب اسلامی نشان می‌دهد که می‌توانیم در سایه وحدت، همدلی و تبعیت از رهنمودهای مقام معظم رهبری همچون گذشته توطئه فعلی دشمن را هم خنثی کنیم.

وی افزود:‌ بصیرت، آگاهی و حضور مردم در صحنه دفاع از انقلاب و ارزش‌های دینی تضمین‌کننده استقلال و سربلندی کشور و نظام اسلامی است. زن و مرد این مرز و بوم در کوره حوادث چهل و چند ساله مانند فولاد آبدیده شده‌اند و پاسداری از اسلام و پرچم برافراشته شده اسلام در این سرزمین را یک رسالت تاریخی برای خود می‌دانند.

سرلشکر موسوی در پایان ضمن ادای احترام مجدد به مقام شامخ شهدا خاطرنشان کرد: فرزندان شما در ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت فرماندهی رهبر انقلاب با تمام توان از انقلاب، نظام، تمامیت ارضی و استقلال کشور که با خون شهیدان مستحکم شده، پاسداری خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 2
 • IR ۱۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
  3 2
  از روسیه به تعداد زیاد آواکس بخرین آواکسهای خریداری شده میتونن به خاک دشمن فرضی رژیم موقت اسراییل حمله کرده و اون رو بعد از بمباران وشخم زدن سالم برگردن آواکس آواکس آواکس اوجب واجب و واجب شرعی کفاعی
 • IQ ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
  0 0
  ماشاءالله احسنت
 • IR ۰۰:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
  2 0
  گویا در سفر ارتشبد باقری به روسیه قرارداد خرید چندین فروند آواکس به امضا رسیده ولی به علت جنگ اوکراین واستفاده روسیه از آواکسها برای بمباران شدید اوکراین هنوز از تحویل آواکسها به ایران خود داری شده احتمالا بعد از جنگ حتما شاهد پرواز آواکسها در آسمان ایران ویحتمل حمله به خاک دشمن فرضی اسراییل رو شاهد باشیم آواکس آواکس آواکس

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس