فؤاد ایزدی: رسانه‌های سعودی نقش روابط‌عمومی گروه‌های تروریستی را ایفا کردند

فعالیتی که این رسانه‌ها انجام دادند به هیچ‌وجه با رسالت حوزه ارتباطات همخوانی ندارد و به عبارت دیگر باید گفت آنها نقش روابط‌عمومی گروه‌های تروریستی را ایفا کردند.

به گزارش مشرق، روزنامه جام جم نوشت: فواد ایزدی کارشناس مسائل بین‌الملل درباره موضوع شکایت ایران از رسانه‌های غربی و سعودی حامی اغتشاشگران تاکید کرد: اساسا نباید موضوع شکایت را کوچک بشماریم، چون فعالیتی که این رسانه‌ها انجام دادند به هیچ‌وجه با رسالت حوزه ارتباطات همخوانی ندارد و به عبارت دیگر باید گفت آنها نقش روابط‌عمومی گروه‌های تروریستی را ایفا کردند.

وی با اشاره به قوانین سخت و غیرقابل انعطاف کشورهایی که میزبان گروه‌های تروریستی ضدایرانی هستند، گفت: وقتی فرد یا گروهی در این کشورها اقداماتی را در راستای برنامه‌های‌شان پیش‌می‌برند و سعی می‌کنند در داخل کشور میزبان، مخاطبان داخلی را بر ضدحاکمیت همان کشور داشته باشند قطعا دستگیر و زندانی می‌شوند اما می‌بینیم این گروه‌ها با استفاده از رسانه‌های غربی، صهیونیستی و سعودی از خاک انگلیس و آمریکا مطالبی در تشویق به آشوب و اغتشاش چاپ و حتی در رسانه‌ها مردم را برای اقدامات خشونت‌آمیز تحریک می‌کنند، ولی کشور میزبان متعرض آنها نمی‌شود.

ایزدی اضافه کرد: بنابراین باید به‌صورت جدی به موضوع شکایت از این رسانه‌ها و تاکید بر این نکته که داعش در این کشورها و رسانه‌های آنها فعال است، پرداخته شود و از سوی دیگر، می‌توان در سایر حوزه‌ها از جمله محیط‌های قضایی کشور میزبان هم طرح شکایت کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به قوانین برخورد با تروریسم در غرب تاکید کرد: قوانین مقابله با تروریسم در این کشورها کاملا روشن و شفاف است و از سوی دیگر، آشکار است که این رسانه‌ها با انتشار اخبار مربوط به گروه‌های تروریستی در ایران از آنها حمایت می‌کنند، بنابراین می‌توان با استناد به همان قوانین مربوط به کشور میزبان، اقدام قضایی کرد.

وی با بیان این‌که جرم این رسانه‌ها با توجه به شواهد و مدارک موجود کاملا مشخص است، گفت: حمایت برخی کشورها از گروه تروریستی هم در موضوع پنهان نیست و در گزارش روزنامه وال‌استریت ژورنال هم دیدیم وقتی به موضوع شایعه حمله احتمالی ایران به عربستان پرداخت در حاشیه توضیح داد که علت این حمله تامین منابع مالی ایران اینترنشنال از سوی سعودی‌هاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 16
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  8 0
  خوب شکایت کنید
 • IR ۱۲:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  3 14
  این همه به دنبال مقصر نباشید
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  2 1
  آمریکا در ایران سفارتخانه ندارد امــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا ؛ اســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــب تروآ دارد ــ اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . آمریکا ؛ به جز اینترنت ؛ همه چیز را برای ملت ایران تحریم می کند ؛ چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا ؟؟؟؟؟
 • IR ۰۰:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
  0 0
  دکتر درست میگوید گزارش حوادث با افرادی که تحت تاثیر رسانه های لندنی بالاخص سعودی اینترنشنال باعث این حوادث شدند و در بازداشت هستند همراه با تصاویر برنامه و مجریان را مستند و طرح شکایت از طرق مختلف قضائی بویژه معاونت بین الملل دکتر غریب آبادی وزارت خارجه و نمایندگی در سازمان ملل و دنبال کنند
 • DE ۰۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
  0 0
  احسنت
 • محمد IR ۰۹:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۷
  2 0
  ایران باید روز دوم اغتشاشات بایک موشک به " بئرالبیع" یا تاسیسات تازه بن سلمان در" نئون: هشدا رمی داد، تاسعودیها خودشان بساط اینترنشناا راجمع کنند، توجیهش هم دخالت آشکاردر مسائل داخلی ایران بود، ایضا حرکتی کاملا مخفی علیه انگلیس توسط افرادغیرایرانی تا حساب دست صاحبان بی بی سی بیاید، اینجوری نمیشه، بنشینیم، به زهرخندهای بن سلمان نگاه کنیم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس